623
یکشنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۷
1
استمرار موج پشیمانی اصلی­‌ترین حامی دولت اعتدال

اشتباه تاریخی اصلاحات

«حمایت تام و تمام از آقای روحانی اشتباه تاریخی اصلاح‌طلبان بود.»؛ این اصلی‌ترین گزاره آقای محمدرضا تاجیک است. اعتراف تاریخی ایده‌پرداز طیف هویت‌گرای اصلاحات از «تکرار» تحکمی رأس اصلاحات. تاجیک مقطع فعلی را هنگامه نقد آگاهانه و شجاعانه برای شناخت کج‌راهه و بیراهه می‌داند.

کارشناسان در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» درباره اهمیت صنعت توریسم و درآمدزایی آن می‌گویند

ورود گردشگر، جایگزین مناسب صادرات

صنعت گردشگری یکی از منابع مهم درآمدزایی برای هر کشوری است، این صنعت به‌عنوان یک فرصت برای ایجاد درآمد و اشتغال شناخته می‌شود که نقش قابل توجهی در استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی و عرضه آن به دیگر کشورها دارد. این مهم مستلزم توسعه یک ساختار قوی همکاری میان نهادهای بخش خصوصی و دولتی است. صنعت سفر و گردشگری تنها محدود به گردشگران نمی‌شود، بلکه افرادی را که به هر دلیلی از کشوری به کشور دیگر یا از شهری به شهر دیگر سفر می‌کنند هم دربرمی‌گیرد. در شرایط فعلی گردشگری می‌تواند اقتصاد خوبی برای کشور به ارمغان بیاورد.

استقرار نیروهای سازمان‌ملل در بندر استراتژیک یمن تحت نظارت انصارالله

عربستان در حسرت الحدیده ماند

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز شنبه به‌‌طور رسمی و در حضور تیم سازمان‌ملل،بندر الحدیده را در راستای اجرای توافقات نشست استکهلم به نیروهای اداره گارد ساحلی تحت نظارت انصارالله تحویل دادند.

ناگفته‌های محمد خزاعی از تولید فیلم «قلاده‌های طلا» در گفت‌وگو با «صبح‌نو» | شش فیلم‌نامه مطرح بود و هیچ‌کس غیر از خودمان نمی‌دانست کدام فیلم‌نامه در حال تولید است

ا منیتی‌ها مخالف اکران فیلم بودند

پس از حوادث سال88 و فتنه پیچیده آن، «قلاده‌های طلا» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی تولید شد که سروصدای زیادی به پا کرد.

سر مقاله

تجربه‌های مداوم

انتشار سخنان منتشرنشده رهبر انقلاب درباره فتنه88 در سالروز 9دی

انتخابات88 در کتاب «فتنه تغلّب» بازخوانی شد

9سال بعد از فتنه سال88 مؤسسه فرهنگی_پژوهشی انقلاب اسلامی کتابی را منتشر کرد که به‌لحاظ محتوایی اهمیت بسزایی دارد. در این کتاب ناگفته‌هایی از وقایع رخ‌داده بعد از انتخابات سال‌88 منتشر شده که بازخوانی دوباره آن می‌تواند به فهم دقیق آن رویداد کمک کند.

«9 دی؛ روز بصیرت»

یادداشت دکتر علی دارابی

گفت‌وگو با عباس گودرزی، درباره کاریکاتورهای پر بازتابش در ایام فتنه88

می‌گویند از رویش‌های فتنه هستم

ایام فتنه‌1388 دوران محافظه‌کاری و عافیت‌طلبی بسیاری از هنرمندان کوچک و بزرگ بود. حتی هنرمندان کاریکاتور که اساساً هنری اعتراضی و مردمی است هم ترجیح می‌دادند سکوت کنند و خیلی خودشان را به دردسر نیندازند. آقای عباس گودرزی از معدود هنرمندانی است که در آن دوران پر‌التهاب به میدان آمد و با کاریکاتورهایش قوت قلب جریان انقلابی و حزب‌اللهی بود. او متولد بروجرد است و از سال‌79 فعالیت حرفه‌ای‌اش را شروع کرده است. گودرزی که جوایز معتبر متعددی را در کارنامه دارد، این روزها بیشتر وقتش صرف آموزش نیروهای جوان می‌شود. حالا و به مناسبت سالروز خیزش مردم در نهم دی‌ماه سال‌1388 علیه فتنه‌گران به سراغ او رفته‌ایم تا حال و هوای آن روزهای پر تب‌وتاب را با هم مرور کنیم.

شماره‌های پیشین