620
سه شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۷
1
پرداخت تسهیلات و حمایت از کارآفرینان توسعه سریع‌تر کشور را به‌دنبال دارد | نمایندگان مردم در خانه ملت در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» از تخصیص 50‌درصدی اعتبارات مربوط به اشتغال روستایی خبر دادند

روغن‌کاری چرخ‌های اشتغال در روستاها

برنامه ملی اشتغال روستایی از سال گذشته با دریافت مجوز از رهبر معظم انقلاب با اختصاص 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با تلفیق منابع چهار مؤسسه عامل (بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید) با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از بهمن‌ماه سال 96 آغاز شد اما تاکنون نیمی از منابع 1.5میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی یعنی حدود سه هزار میلیارد تومان در قالب دو مرحله به چهار مؤسسه عامل پرداخت شده که با تلفیق سه هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانک‌ها در مجموع 6هزار میلیارد تومان تاکنون برای اشتغال‌زایی در روستاها، منبع مالی تأمین شده است. قرار است 6هزار میلیارد تومان دیگر (سه هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی و سه هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانک‌های عامل) برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا در قالب اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی اختصاص یابد.

رحیم‌پور در همایش «انسانیت در خون»:

سخنان امام (ره) درباره نابودی اسرائیل را تحریف می‌کنند

کارگردان‌مستندپرسروصدای«هاشمی‌زنده‌است»با«صبح‌نو»گفت‌وگو کرد

هاشمی در پیشگاه تاریخ

در روزهای گذشته از فیلم مستند «هاشمی زنده است» به کارگردانی علی طادی رونمایی شد. مستندی درباره زندگی مرحوم هاشمی که سروصدای زیادی کرده است و رسانه‌های وابسته به جریان اصلاح‌طلب طی دو روز گذشته به صورت هماهنگ علیه این مستند به خبرسازی روی آورده‌اند.

بعد از شکست از حمله موشکی غزه، پارلمان صهیونیست ها منحل می شود

شکست دوباره نتانیاهو

سران ائتلاف حکومتی در رژیم اشغالگر قدس به اتفاق آرا تصمیم گرفتند پارلمان کنونی این رژیم را در ماه آوریل (فروردین‌ماه) منحل کنند و انتخاباتی جدید برگزار شود.

تولید چند 10‌هزار ایی‌سی‌یو مورد نیاز خودروسازان توسط وزارت دفاع

انقلاب در خودروسازی

وزیر دفاع روز گذشته از تولید یکی از قطعات مورد نیاز شرکت‌های خودروسازی در یکی از سازمان‌های وابسته به وزارت دفاع خبر داد این خبر در حالی مطرح شد که اخیر برخی کاربران در فضای مجازی با هشتگ سپاه خودرو بساز خواستار ورود این نهاد انقلابی به عرصه خودروسازی اقتصادی شدند. اما آیا ورود نهادهای نظامی می تواند در صنایع خودروسازی تحول ایجاد کند.

کشور‌های عرب صادرکننده نفت برکاهش تولید نفت تأکید کردند | رییس اوپک: تحریم‌ها در کاهش صادرات نفت ایران تأثیری نداشته است

افزایش قیمت نفت در 2019

قیمت نفت از اوایل به‌دلیل عرضه بیش از حد نفت و کاهش تقاضای جهانی، بیش از 36درصد کاهش یافت و 54 دلار (47 یورو) در هر بشکه معامله شد. موضوعی که اوپک را نگران کرده و آن ‌را به مرز برگزاری نشست فوق‌العاده کشانده است.

سخنگوی وزارت بهداشت از اتفاقات عجیب این روزهای حوزه بهداشت و درمان خبر داد

کشف هشت چمدان داروی قاچاق سقط جنین

سقط جنین با وجود آن که فی‌نفسه برخلاف اراده شارع مقدس و قانون‌گذار تلقی می‌شود اما در برخی موارد ممکن است مصلحت بالاتری از جمله حفظ حیات مادر بر آن مترتب باشد. روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت از آمار سالانه 7 هزار سقط قانونی جنین در سال خبر داد و گفت: سالانه حدود 200 هزار سقط غیرقانونی نیز در کشور انجام می‌شود.

دکتر علیرضا شجاعی‌زند در برنامه «اینجا»:

محبوبیت آخوند از کشیش و روشنفکر بیشتر است

اگر روحانیت قدرت را به دست نگرفته بود آیا نفوذ و محبوبیتش بیشتر نمی‌شد؟ این سؤالی است که در برنامه «اینجا» مورد بررسی قرار گرفت. برنامه «اینجا» با بررسی موضوع جایگاه و نفوذ روحانیت در جامعه، یکشنبه هفته جاری از شبکه چهار سیما سخنان دکتر علیرضا شجاعی‌زند، جامعه‌شناس و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس پخش شد.

جستاری درباره وظایف افراد پس از اینکه صاحب منصب و مسوول حکومتی می‌شوند

قرار ما این نبود

یكی از تفاوت‌هایی كه اسلام نسبت‌به سایر ادیان دارد این است كه جایگاه رییس و مرئوس در آن با جایگاه رییس و مرئوس در سایر سیستم‌ها تفاوت می‌كند. در واقع آن چیزی كه در سیستم اجتماعی اسلام درباره آن صحبت شده، جایگاه خدمتگزاری است. آن چیزی كه سفارش شده این است كه اگر كسی می‌خواهد رییس مردم شود باید خود را خدمتگزار آن‌ها بداند و هر چه این مسوولیت بیشتر و بالاتر باشد، درجه و مرتبه خدمتگزاری او هم بالاتر خواهد بود.

کیفرخواست کارمند گمرک

طنز محمدرضا شهبازی

سر مقاله

تنها در واشنگتن

شماره‌های پیشین