619
دوشنبه، ۰۳ دی ۱۳۹۷
5
پیروزی کمیته‌های مردمی و رزمندگان یمن بر ائتلاف سعودی

پاکسازی پادگان مأرب

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در یک عملیات حساب‌شده و غافلگیرانه، با حمله به پادگان بزرگ نیروهای نظامی مشترک سودانی، سعودی و مزدوران محلی آن‌ها در حاشیه شهر مأرب آن را به‌طور کامل پاکسازی کردند. با سیطره ارتش و کمیته‌های مردمی بر این پایگاه، آخرین مقر نظامی مشرف بر شهر مأرب نیز به‌صورت کامل پاکسازی شد.

جزئیات مذاکره الزهار با لاریجانی، شمخانی و ظریف

حماس در ایران

شکست غرب و پیروزی راهبرد مقاومت

یادداشت احمد روح‌الله‌زاد

صبح نو

جزئیات مذاکره الزهار با لاریجانی، شمخانی و ظریف

حماس در ایران

 محمود الزهار، وزیر خارجه سابق فلسطین، از رهبران برجسته و عضو دفتر سیاسی و رییس پارلمانی حماس که به‌همراه اعضای فراکسیون حماس به تهران سفر کرده، با وزیر خارجه، رییس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.

   انتقاد شمخانی از عدم اجرای تعهدات سازمان‌ملل در بازسازی غزه
دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از عدم اجرای تعهدات سازمان‌ملل در بازسازی غزه و تأمین حداقل‌های معیشتی ساکنان آن، بر حمایت ایران از مقاومت و ملت فلسطین و تداوم ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه تأکید کرد. امیر دریابان شمخانی در این دیدار گفت: «مهم‌ترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی -به‌عنوان اصلی‌ترین تهدید جهان اسلام- گردد خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.»
او با تجلیل از تلاش رزمندگان مقاومت و ایستادگی مردم غزه و کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی، پیروزی تحسین‌برانگیز مقاومت در جنگ پنج روزه اخیر را حاصل پایبندی به آرمان فلسطین و فداکاری در برابر زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی و ضعف و زوال بیش از پیش این رژیم دانست.

   تأکید لاریجانی بر حمایت ایران از فلسطین
محمود الزهار همچنین با آقای علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و از وی به‌صورت رسمی برای سفر به نوار غزه دعوت کرد. لاریجانی نیز در این دیدار بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین تأکید کرد و گفت: «حمایت از مردم مظلوم فلسطین وظیفه هر انسان شرافتمندی است.»
همچنین محمود الزهار، رییس و دیگر اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین با وزیر امور خارجه ایران نیز دیدار و در‌خصوص آخرین تحولات فلسطین گفت‌وگو کردند.

   ظریف: برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می‌گیرد
محمد‌جواد ظریف در این دیدار با بیان اینکه جهان اسلام باید به‌رغم برخی اختلافات، حول محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوء‌استفاده‌ها گرفته شود، گفت: «متأسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می‌گیرد و این فشارها بر همه کشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد.»  وزیر امور خارجه افزود: «حمایت از فلسطین یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت‌های اسلامی که به حمایت صهیونیست‌ها و آمریکا دل بسته‌اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست‌ها دوست و شریک مطمئنی برای هیچ‌کس نیستند.‌» وی با ابراز تأسف از اعلام انحلال مجلس فلسطین، آن‌را خلاف اصول دموکراتیک و موجب سوء‌استفاده صهیونیست‌ها برشمرد و بر ضرورت وحدت ملت فلسطین، حول محور مقاومت تأکید کرد. محمود الزهار نیز در این دیدار اظهار داشت: «ایران از فلسطین حمایت حقیقی به‌عمل می‌آورد.»  وی ابراز امیدواری کرد پروژه صهیونیسیم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هر چه زودتر پایان یابد. رییس فراکسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس، خاطر نشان کرد: «مجلس فلسطین به‌طور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام کند. بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی‌تواند منحل شود و باید به کار خود پایان دهد.»

captcha
شماره‌های پیشین