sobhe-no.ir
619
دوشنبه، ۰۳ دی ۱۳۹۷
1
فرمانده معظم کل قوا:

کاری کنید که نیروی انتظامی در چشم مردم عادل و هوشیار باشد

اعتراضات در سودان و ارتباط آن با قطع روابط با ایران

یادداشت عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه رأی‌الیوم

طی مراسمی در حوزه هنری از مستندپرتره مرتضی سرهنگی با عنوان «متولد آذر» رونمایی شد

سرباز هزار ستاره

معمولاً از حضور در برنامه‌های پوششی گریزانم ولی از یک هفته قبل آماده‌باش این برنامه بودم. چند دقیقه قبل از ساعت سه رسیدم حوزه هنری. به سالن سوره رفتم ولی خالی بود. یکی از معدود افراد در لابی سالن گفت که قرار است در حیاط حوزه هنری نهالی به نام آقای مرتضی سرهنگی غرس شود. به حیاط که رفتم دیدم دور و بر نهال آماده غرس شلوغ است. از مدیران حوزه هم تک و توکی بودند. بیشتر خبرنگاران و عکاسان و تصویربرداران صداوسیما حضور داشتند. البته خبر دیگری هم بود و آن برپایی کلاس مجردهای آقای شهاب مرادی بود که ظاهراً خیلی افراد به خاطر آن برنامه در حوزه دیده می‌شدند، دختران جوان عموماً محجبه. شاید خیلی‌هاشان سرهنگی را هم نمی‌شناختند و همین باعث نگاه کنجکاوانه آن‌ها به افراد در حیاط بود.

سر مقاله

عنصر انسجام‌بخش

معاون قوه‌قضاییه:

حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با دو شرط ممکن است

حوزه به «میدان» بیاید

یادداشت حجت‌الاسلام محمدرضا زیبایی‌نژاد رییس مرکز تحقیقات زن و خانواده حوزه علمیه

دکتر ابراهیم دادجو در نشست «تخصص‌گرایی پژوهش در علوم انسانی» مطرح کرد

تخصص‌گرایی نیازمند فراگیری مابعدالطبیعه علم

کرسی ترویجی «تخصص‌گرایی پژوهش در علوم انسانی» با سخنرانی دکتر ابراهیم دادجو و دکتر مهدی عباس‌زاده از اعضای هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در محل این پژوهشگاه برگزار شد.

ناظم دباغ در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: بدون موافقت عراق آمریکایی‌ها نمی‌توانند وارد اقلیم شوند | احداث پنجمین پایگاه نظامی آمریکا در اقلیم کردستان

کوچ خطرناک

داستان خروج نظامی آمریکا از سوریه مشابه عراق است و همان‌طور که خروج نظامی آمریکا منجر‌به تولد نسل جدید تروریست‌ها به نام داعش شد، خروج از سوریه نیز ممکن است بسترسازی برای نسل جدیدی از تروریست‌ها باشد تا زمینه بازگشت مجدد آمریکا به سوریه را مانند عراق فراهم کند. بسترسازی که آمریکا قصد دارد با ساخت پنجمین پایگاه نظامی خود در اربیل آن را عملیاتی سازد.

«صبح نو» دلایل و راه های برون رفت از بیماری اقتصادی فعلی کشور را بررسی کرد

دور جدید رکودهای تورمی

روزهای سختی برای اقتصاد ایران است. برای تولیدکنندگان بیشتر. شاید 97 را بتوان یکی از سال‌های شوم برای اقتصادی‌ها و فعالان این حوزه دانست. ابتدای سالش درست در تعطیلات نوروز با قیمت‌های پرفراز و نشیب دلار گذشت و در انتهای نخستین ماهش هم، بخشنامه‌های ارزی دردسرسازی که هنوز هم پژواک صدورشان در اقتصاد ایران طنین‌افکنده است.

جزئیات مذاکره الزهار با لاریجانی، شمخانی و ظریف

حماس در ایران

مدیرعامل سابق مترو: 70‌واگن یادگار دوره مدیریت جهادی شهرداری، همچنان در گمرک خاک می‌خورند

روزگار کم‌فروغ مترو

ماجرای سیاسی‌کاری در مدیریت شهری تهران 16‌ماه بعد از تحویل گرفتن سکان اداره شهر تمامی ندارد. جناح‌های سیاسی که در حال حاضر و از شهریورماه سال 96 مشغول اداره شهر تهران هستند، همچنان به‌دنبال بهانه‌گیری و انتشار تخلفات فرضی در دوره قبل‌اند. بی‌آنکه به این مسأله توجه کنند که افکارعمومی نه در آینده که در همین ایام نیز به‌دنبال کارنامه و فهرست اقداماتی بوده که در طول دوره فعلی انجام شده است.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با محمدحسین نیرومند درباره نمایشگاه و آثار تازه‌اش

نماد پرچم عربستان امضای ترامپ است

آقای محمدحسین نیرومند جزء هنرمندانی است که سال‌هاست به‌عنوان مدیر فرهنگی شناخته می‌شود. نیرومند از هنرمندان نسل اول انقلاب است. او فعالیت حرفه‌ای‌اش را از سال 1364 و همکاری با نشریه زن روز آغاز کرده است. بعدها سردبیر کیهان کاریکاتور شده و سال‌ها در مسوولیت‌های مختلف فرهنگی هنری جابه‌جا شده است. آنچه نیرومند را از باقی هم‌قطارانش متمایز می‌کند توجه دائمی‌ به کار مستقل هنری است. او در شلوغ‌ترین روزهای مدیریتی‌اش هم علاقه‌اش را کنار نگذاشته است. حالا تصور کنید چنین شخصیتی تقریباً دو سال هیچ مسوولیتی نداشته باشد. نتیجه این دو سال تنهایی نمایشگاه کاریکاتوری با عنوان «حق مسلم ماست» با بیش از 100 اثر متفاوت و تماشایی شده است. به همین مناسبت تلاش کردیم در گفت‌وگویی از دل‌مشغولی‌ روزهای خانه‌نشینی و پشت پرده پدید آمدن آثارش سر دربیاوریم. گفت‌وگوی ما با این مدیر بازنشسته و هنرمند همیشگی را از دست ندهید.

شماره‌های پیشین