sobhe-no.ir
618
یکشنبه، ۰۲ دی ۱۳۹۷
2
شورای امنیت قطعنامه تأییدکننده آتش‌بس یمن را تصویب کرد

شکست آمریکا در اتهام موشکی به ایران

گزارش «صبح‌نو» از رزمایش تهاجمی سپاه در خلیج فارس که متناسب با دکترین جدید نظامی ایران طراحی شده بود

رزمایش هشدار

رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ 12 که صبح شنبه در جزیره قشم برگزار شد از متفاوت‌ترین رزمایش‌های آبی خاکی جمهوری اسلامی ایران بود که توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران در دو مرحله با موفقیت اجرایی شد.

صبح نو

گزارش «صبح‌نو» از رزمایش تهاجمی سپاه در خلیج فارس که متناسب با دکترین جدید نظامی ایران طراحی شده بود

رزمایش هشدار

رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ 12 که صبح شنبه در جزیره قشم برگزار شد از متفاوت‌ترین رزمایش‌های آبی خاکی جمهوری اسلامی ایران بود که توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران در دو مرحله با موفقیت اجرایی شد.


نخستین مرحله این رزمایش آفندی بود که با هدف سرپل‌گیری و دستیابی به مواضع دشمن یک ساعت به طول انجامید. در مرحله نخست نیروهای مردمی و نیروهای ویژه سپاه پاسداران با بهره‌گیری از تاکتیک‌های منحصر به فرد و استفاده از حملات آفندی موفق شدند با عبور از موانع عملیات مرزی موفقی را در تصرف مواضع دشمن از خود نشان دهند.
این مرحله از رزمایش را می‌توان پیامی برای دشمنان ایران اسلامی دانست که اگر چشم طمعی به تجاوز یا حمله‌ای به خاک کشورمان را داشته باشند نه تنها با پدافند نیروهای ایرانی مواجه می‌شوند بلکه شاهد آفند و تهاجم نیز خواهند بود.
نخستین مرحله از رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟  که بیش از یک ساعت طول کشید برترین تاکتیک‌های منحصر به فرد را در عملیات‌های مرزی از خود نشان داد و تأکید کرد که نیروهای دفاعی ایران اسلامی آماده عملیاتی شدن در امواج دریا را دارند.

عملیات اقتصادی
در این مرحله پس از به دست آوردن بندر فرضی دشمن؛ که بیشتر نشان‌دهنده یک عملیات اقتصادی بود، نیروها عقب‌گردی خود را انجام دادند.
در نخستین مرحله از رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ عملیات آبی‌خاکی پیچیده نظامی را شاهد بودیم که همان گونه که سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهار کرده بود اساس رزمایش را می‌توانستیم در این مرحله ببینیم.
 آن گونه که محاسبات اولیه در این رزمایش طراحی شده بود، ساحل‌گیری با انتقال از منطقه عقب با مرکزیت رزمایش با موفقیت انجام گرفت.
هرچند نظام مقدس اسلامی به کشوری هجوم نکرده است اما دشمنان ایران اسلامی باید بدانند که در صورت هر‌گونه حمله و تهاجمی با آفند نیروهای دفاعی کشورمان روبه‌رو می‌شوند. 
آن گونه که سرلشکر جعفری، فرمانده سپاه پاسداران در حاشیه این رزمایش به خبرنگاران تأکید کرد: رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟  پاسخی بود به ادعاهایی که دشمنان دارند و این را بدانند که توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران یک توان بازدارنده است.
دومین مرحله از رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ پس از عقب‌گردی نیروهای ایرانی، شکل و نمایشی دیگر به خود گرفت. نمایشی که اقتدار و قاطعیت جمهوری اسلامی ایران را در برابر دشمنان نشان می‌داد.
شیوه‌های منحصر به فردی از عملیات‌های فرامنطقه‌ای که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی تکفیری داعش در سوریه از خود نشان داده بود که با انجام آن یک طوفان و گردبادی وحشتناک و موج‌دار ستون زرهی و پیاده دشمن را نابود می‌کرد.

استفاده از شیوه عملیاتی در جنگ‌های 33 روزه
گویا چنین شیوه عملیاتی در جنگ‌های 33 روزه در برابر رژیم صهیونیستی و همچنین در تدمر سوریه انجام گرفته است و نیروهای محور مقاومت با بهره‌گیری از چنین تله‌های انفجاری موفق شدند در یک انفجار صدها تروریست داعش را به هلاکت برسانند.

تله افنجاری؛ شاهکار عملیات
تله انفجاری سپاه پاسداران که در این رزمایش در چند نوبت پیاپی انجام شد نشانی از قاطعیت و اقتداری بود که موج انفجار آن می‌تواند یک باند فرودگاه یا یک اسکله یا سدهای مستحکم دشمن را در چند ثانیه نابود و تا چند متر به اعماق زمین فرو برد.
از دیگر ویژگی‌های مرحله دوم رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ ورود نیروهای زرهی میثاق و نفربرهای شناور پی‌ام‌پی 2 بود که با ورود به خشکی اهداف از پیش تعیین شده دشمن را نابود ساختند.
هدف قرار دادن بالگردهای فرضی در آسمان جزیره قشم از دیگر اهداف این نفربرهای شناور بود که توسط نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت می‌گرفت.
در مرحله دوم این رزمایش؛ باز پس‌گیری بخشی از سرزمین ما که توسط دشمن اشغال شده بود با حجم بیشتری از آتش شکل گرفت و در این عملیات غواص‌ها با عبور از معابر سیم خاردار و نفربرها توانستند عملیاتی با موفقیت انجام دهند.
عملیاتی که در این مرحله از چهار طرف صورت می‌گرفت و تراورتن و هلی بردها و نفربرهای بیشتری وارد عملیات شدند . کبری‌ها در حالی برای باز پس‌گیری مناطق تصرف شده در دست دشمن وارد عملیات شدند که در چند دقیقه از این عملیات ده‌ها راکت به نقاط تعیین شده شلیک شد.
شلیک آرپی‌جی 7 توسط تکاوران و رزمندگان به پناهگاه‌های دشمن و شلیک به هلی کوپترهای دشمن از دیگر تلاش‌های تکاوران در این رزمایش بود.
دومین مرحله از رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ با بهره‌گیری از یگان‌های واکنش سریع؛ نیروی مخصوص تکاوری؛ مکانیزه؛ هوانیروز؛ بالگردهای هجومی و پشتیبانی و پهپادهای رزمی و شناسایی؛ وسیله راداری و کنترل فرمانداری؛ موشک‌های دقیق زن با موفقیت انجام گرفت.

پاسخ قاطع به تهدید
 این مرحله از رزمایش نشان داد که هر چند پیام جمهوری اسلامی ایران صلح و دوستی است اما اگر با تهدید یا تجاوزی به اراضی خود روبه‌رو شود در برابر دشمنان خود با صلابت و اقتدار می‌ایستد و دشمن را از رفتار خود پشیمان می‌سازد.
نفربرهای پی‌ام پی 2 ؛ در حالی در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفتند که توسط چند ناو نظامی سپاه پاسداران در نزدیکی ساحل محل عملیات تخلیه و پس از طی کردن چند کیلومتر مسافت آبی وارد ساحل و زمین شده و با شلیک‌های پیاپی صدها راکت و موشک به عملیات پرداختند.
گفته می‌شود این نوع از انجام عملیات آبی خاکی نفربرهای پی‌ام پی 2 برای نخستین‌بار در رزمایش پیامبر اعظم؟ص؟ در جزیره قشم آزمایش می‌شود که با موفقیت روبه‌رو شد.

captcha
شماره‌های پیشین