sobhe-no.ir
617
شنبه، ۰۱ دی ۱۳۹۷
2

رزمایش «پیامبر اعظم» سپاه از امروز آغاز می‌شود

دو سوم بودجه مربوط به نهادهایی است که به مجلس پاسخگو نیستند

نورافکن بر بودجه شرکت‌های دولتی

باز فصل بودجه آمد و انتقادات به تخصیص برخی ردیف‌های بودجه آغاز شده، دولت هم به سیاق قبل، برخی نهادهای خاص به‌ویژه نهادهای دفاعی امنیتی را موردهجمه قرار می‌دهند، در همین راستا آقای معاون اول کنایه می‌زند «بودجه تبدیل به گوشت قربانی شده» و مشاور نام‌آشنا نیز مدعی است که «پشت هر ردیف بودجه یک قبیله و یک پدر و مادر قرار دارد.»!

صبح نو

رزمایش «پیامبر اعظم» سپاه از امروز آغاز می‌شود

فرمانده نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: رزمایش پبامبر اعظم‌۱۲ از سلسله رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه در آذرماه و دی‌ماه سال جاری در منطقه خلیج‌فارس و قشم برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار اعزامی «صبح‌نو» به محل رزمایش پیامبر اعظم‌12 در سواحل خلیج‌فارس و جزیره قشم؛ سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در نشست خبری در محل رزمایش؛ گفت: «رزمایش پیامبر اعظم از سلسله رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه پاسداران است که آذرماه و دی‌ماه در خلیج‌فارس و جزیره قشم برگزار می‌شود.» وی با اشاره به اینکه واحدها و یگان‌های واکنش سریع و هوانیروز در این رزمایش حضور دارند؛ افزود: «نیروهای مخصوص، تکاوری، مکانیزه، وسیله راداری، کنترل فرمانداری و موشک‌های دقیق‌زن و ناو تیپ ذوالفقار در این رزمایش حضور دارند.» سردار پاکپور با بیان اینکه این رزمایش از 24‌آذرماه از ستون‌کشی از فارس و کرمان به این منطقه کشیده شده است؛ افزود: «در این رزمایش انتقال از منطقه عقب مانند ستون‌کشی و عملیات آبی خاکی پیچیده و نظامی و ساحل‌گیری و دفاع از ساحل تمرین می‌شود.» فرمانده نیروی زمینی ادامه داد: «اساس رزمایش ما 
آبی و خاکی است و در سطح راهبردی یک رزمایش دفاعی است.» وی یادآور شد: «برابر اصولی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رعایت شده است تا‌کنون ما به کشوری هجوم نکردیم و تهدید هم نبودیم. ولی در راهبرد دفاعی ما تاکتیک تهاجمی است. ما ابتدا به ساکن، تهدید نیستیم ولی اگر کشوری نیتی داشته باشد ما سراسر تهاجم می‌شویم. سراسر آفند می‌شویم.» سردار پاکپور ادامه داد: «ما در سطح عملیاتی و تاکتیکی داریم تمرین می‌کنیم. پس دشمنان ما در محاسبات‌شان این را در نظر بگیرند که دفاع ما آفندی است. فکر نکنند که ما پشت خاکریز می‌ایستیم و دفاع می‌کنیم. ما تهدید نیستیم ولی در سطوح عملیات تاکتیکی آفندی و تهاجمی هستیم.» وی ادامه داد: «در سواحل خلیج‌فارس از مواضع مستحکم دفاع می‌کردیم و این راهبرد را داریم که در رزمایش پیامبر اعظم‌12 تهاجمی بودن را تمرین کنیم.» پاکپور افزود: «مانور رزمایش 12 عملیات آبی خاکی پیچیده نظامی است. این‌گونه موضوعات که برای ما واحد زمینی است باید در دانشگاه‌ها دروس و تمرین‌ها را بیشتر کنیم.» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: «تخریب و مهندسی موضوعی است که در دهه گذشته در آن به پیشرفت‌هایی رسیدیم، به‌خصوص در نبرد با تروریست‌های تکفیری یا دیگر تروریست‌ها. ما به یک آفندی رسیدیم که امروز آن را مشاهده می‌کنید.»  وی افزود: «هوشمند‌سازی راکت‌های ما و گلوله‌های توپ ما موضوعی است که بعد از دهه80 روی آن کار کردیم.» پاکپور ادامه داد: «بعضی تاکتیک‌هایی که تجربه کردیم در رزمایش شنبه با شعار پیام صلح و دوستی تمرین خواهیم کرد و چنانچه دشمنی باشد در برابر آن می‌ایستیم.» به گزارش «صبح‌نو»؛ رزمایش پیامبر اعظم از سلسله رزمایش‌های نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که پیش از این در کامیاران و تایباد و... برگزار شده است و دوازدهمین دوره این رزمایش پس از چندین روز پیاپی امروز، شنبه در جزیره قشم و سواحل نیلگون خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین