589
شنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۷
5
رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا:

اگر ماشه جنگ کشیده شود پایان آمریکا را رقم خواهد زد

او که با راهنمایی «مالکوم ایکس» به اسلام گروید، امروز به‌عنوان رهبر جنبش دفاع از حقوق انسانی و مدنی سیاه‌پوستان و مسلمانان شناخته می‌شود. صحبت از «لوئیس فراخان» است که این روزها مهمان ایران است.

دانمارک سه عضو گروه تروریستی «الاحواز» را آزاد کرد

بازی کپنهاگ با تروریسم

هشتم آبان‌ماه بود که پلیس دانمارک بدون ارائه هیچ مستنداتی عوامل منتسب به ایران را به حمله به یک فرد در خاک این کشور متهم کرد.

صبح نو

دانمارک سه عضو گروه تروریستی «الاحواز» را آزاد کرد

بازی کپنهاگ با تروریسم

هشتم آبان‌ماه بود که پلیس دانمارک بدون ارائه هیچ مستنداتی عوامل منتسب به ایران را به حمله به یک فرد در خاک این کشور متهم کرد.

 پلیس دانمارک خبرداد که یک فرد در این کشور از سوی مهاجمانی مورد حمله قرار گرفته است که به ادعای آن‌ها عوامل این حمله منتسب به ایرانند. «آندره ساموئل‌سن» وزیر خارجه این کشور نیز در یک کنفرانس خبری مدعی شد که «معتقد است حکومت ایران عامل این حمله بوده و به همین دلیل 
سفیر دانمارک را از تهران برای مشورت فرامی‌خواند. »
دانمارک مدعی شده بود که سرویس اطلاعاتی ایران می‌خواسته به جان مسوول شاخه دانمارک الاحوازیه، جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز، سوءقصد کند که در دانمارک زندگی می‌کند.
کپنهاگ در پی اتهام‌زنی به ایران، سفیر خود را از تهران فراخواند و ایران نیز قویاً ادعاهای کپنهاگ را تکذیب کرد. برهمین اساس آقای بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران ادعاها را «مغرضانه» خواند و انتساب عملیات ادعایی به جمهوری اسلامی را تکذیب کرد. وی طرح این ادعاها را «در ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان شناخته‌شده روابط خوب و روبه‌گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی» توصیف کرد.
هرچند که آندرسن، رییس سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک، گفته بود سرویس‌های اطلاعاتی سوئد و نروژ برای دستگیری این فرد با دانمارک همکاری کرده‌اند اما رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که اطلاعات منتهی به ادعاهای ضدایرانی دانمارک، از طریق موساد در اختیار کپنهاگ قرار گرفته بود.
تهران تأکید کرد که در این ماجرا هیچ نقشی نداشته و کسانی می‌خواهند با توسل به این اتهامات مانع روابط تهران با اتحادیه اروپا شوند. در همان زمان آقای حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس‌جمهوری اتهامات منتسب به ایران در طراحی سوءقصد به یک مخالف جمهوری اسلامی در دانمارک را «کیس سوخته موساد» توصیف کرد. آشنا در صفحه توییتر خود در واکنش به این موضوع نوشت که این اتهامات «طرح ب» آمریکا، اسرائیل، عربستان و سازمان مجاهدین خلق است؛ طرحی که بعد از شکست طرح الف (اتهام تلاش ایران برای حمله به نشست سازمان مجاهدین در پاریس)، کیس‌سازی برای همراه کردن اروپا با تحریم غیرقانونی آمریکا با بهانه تروریسم کلید خورد و اعتراف موساد و تبریک زودهنگام پمپئو دم خروس را نشان داد.
طرح الف آقای آشنا به ماجرای تیرماه سال جاری برمی‌گردد. یک روز پس از برگزاری همایش ضدایرانی منافقین در پاریس و همزمان با سفر اروپایی رییس‌جمهوری کشورمان، پلیس بلژیک مدعی بازداشت دو ایرانی شد که قصد داشتند به همایش سالانه منافقین در پاریس حمله کنند.
آقای حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی نیز طرح اتهامات دانمارک علیه وزارت اطلاعات ایران را «سناریوسازی» رژیم اسرائیل علیه روابط تهران و اروپا دانست و تهدید کرد که این اقدام تل‌آویو و «تلاش» رژیم اسرائیل برای «ضربه اقتصادی» به جمهوری اسلامی «بی‌پاسخ نخواهد ماند.»
بعد از این اعتراضات ایران، پلیس دانمارک سه ایرانی عضو گروه الاحوازی را متهم به حمایت از ترور و آن‌ها را بازداشت و اعلام کرد این افراد به‌اتهام نقض ماده‌136 قانون جزائی دانمارک محاکمه خواهند شد. دستگیرشدگانی که متهم به حمایت از عملیات تروریستی در ایران در روز 31 شهریورماه بودند.
اما دستگیری این افراد به 24 ساعت هم نکشید و فردای دستگیری آزاد شدند. پلیس دانمارک توضیح داد که این 
سه مرد را مورد سؤال و جواب قرار داده و پس از احراز بی‌گناهی آنان، دلیلی برای ادامه بازداشت نداشته است. دادستان هم گفته که برای درخواست حبس موقت تا زمان برگزاری جسله دادگاه، دلیلی وجود نداشته است.
اقدام دولت دانمارک در آزادی تروریست‌های الاحوازیه 
در حالی است که «سورن اسپرسن» سخنگوی وزارت خارجه دانمارک پیش از این در گفت‌و‌گو با «رادیو دانمارک» گفته بود که : «اعضای گروهک تروریستی مسوول حمله روز شنبه به رژه اهواز باید توسط قاضی‌های دانمارکی محاکمه و زندانی شوند.» وی در پاسخ به این پرسش که آیا کپنهاگ حاضر به استرداد این افراد به ایران است، گفت: فکر می‌کنم اگر شواهد کافی وجود داشته باشد، باید این کار را بکنیم. همچنین «اندرس ساموئلسن» وزیر خارجه دانمارک در گفت‌و‌گویی جداگانه با این رادیو تأکید کرد که مقام‌های این کشور در حال تحقیق درباره این موضوع هستند و در صورتی که افرادی از شهروندان این کشور ارتباط با این گروه تروریستی داشته باشند، مجازات خواهند شد و همه این‌ها در حالی رخ می‌دهد که پلیس دانمارک، عضویت این سه مرد در گروه تروریستی الاحوازیه را تأیید کرده است.
در روز سی‌ویکم شهریورماه سال جاری و در جریان برگزاری رژه سراسری نیروهای مسلح ایران در سراسر کشور، چند عنصر تروریست به مراسم رژه در شهر اهواز حمله کردند که در نتیجه آن حداقل ۲۵‌نفر از جمله مردم عادی و کودکان به شهادت رسیدند و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند. 
بعد از این حادثه تروریستی، «یعقوب حر تُستری» سخنگوی گروهک تروریستی «الاحوازیه» مستقر در شهر «کپنهاگ» دانمارک، حمله تروریستی به مراسم رژه در شهر اهواز را تحسین کرد. تستری در روز سی‌ویکم شهریورماه و بعد از حمله تروریستی اهواز با شبکه معاند «ایران اینتر نشنال» واقع در لندن نیز مصاحبه کرد و از حمله تروریستی در اهواز تمجید کرده بود. 
بعد از این مصاحبه، آقای «حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در انگلیس، ضمن اعتراض به این اقدام شبکه فارسی‌زبان مستقر در لندن از شکایت ایران در ارتباط با این مسأله خبر داده بود. 
بعد از مدتی هم روزنامه گاردین گزارش داد شبکه فارسی‌زبان ایران اینترنشنال با بودجه سعودی در لندن مدیریت می‌شود. همچنین «آفکام» سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ای در انگلیس نیز به‌دلیل مصاحبه این شبکه مستقر در لندن با عضو الاحوازیه که حمله تروریستی در ایران را تحسین کرده بود، از پیگیری موضوع خبر داد. 

captcha
شماره‌های پیشین