588
سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۷
8
وزارت کار منتشر کرد

رونمایی از شستا پس از 32 سال

شورای شهر تهران سرانجام روند انتخاب سومین شهردار تهران در 15‌ماه گذشته را آغاز کرد

تا سه نشه ...

در لحظه‌ای که شما در حال خواندن این گزارش هستید، اگر استفساریه جدیدی تقدیم مجلس یا نهادهای قانون‌گذار دیگر نشده باشد، شورای شهر تهران در حال انتخاب و معرفی پنج ‌نامزد برتر برای انتخاب سومین شهردار پایتخت در 15‌ماه گذشته است. از حدود یک‌سال قبل سرنوشت تهران در مسیر متفاوتی افتاده است. اگر تا همین یک‌سال پیش شهروندان تهرانی هر ماه خبر افتتاح یک ایستگاه جدید مترو یا راه‌اندازی بوستان و بزرگراه و پروژه‌ای جدید را می‌شنیدند حالا در یک‌سال گذشته مدام اخباری را درباره تغییرات مدیریتی در رده‌های مختلف شهرداری تهران از بالاترین تا پایین‌ترین قسمت آن شنیده‌اند.

خبر

مدیران بازنشسته وسایل‌شان را جمع کنند

صبح نو

وزارت کار منتشر کرد

رونمایی از شستا پس از 32 سال

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عصر روز گذشته، در ساعات پایانی فعالیت کار رسانه‌ها اسامی اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های تابعه این وزارتخانه را منتشر کرد.  اگر چه زمان نامناسب انتشار این فهرست موجب شد تا بسیاری از رسانه‌ها امکان بررسی کامل و پیگیری از مسوولان ذی‌ربط را نداشته باشند اما تأمل اندک در این فهرست نتایج جالبی را عیان کرد.
این اقدام با دستور آقای محمد شریعتمداری صورت گرفته است تا مردم بتوانند از فهرست هیأت مدیره شرکت‌های تابعه وزارت کار و رفاه مطلع باشند. این فهرست که بعد از 32‌سال در آدرس www.mcls.gov.ir
قابل دسترسی است اسامی اعضای هیأت‌مدیره 17‌هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری تابعه وزارتخانه مذکور را که در‌برگیرنده بیش از 1200‌نفر می‌شود، شفاف‌سازی کرده است. این افراد به طور مستقیم و غیرمستقیم در 550‌شرکت منصوب شده‌اند. البته این فهرست نهایی نیست و همه این شرکت‌ها زیرمجموعه‌هایی با ده‌ها هیأت‌مدیره دیگر دارند. هلدینگ شستا که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت می‌کند مجموعه‌ای با حدود 100‌هزار‌میلیارد تومان ثروت است. 
این اقدام مورد توجه رسانه‌ها و مردم قرار گرفت و در بررسی اولیه از این فهرست‌ها‌ اسامی نام‌آشنا و مشابه بسیاری در هیأت‌مدیره شرکت‌ها دیده می‌شود. آقای طه هاشمی، سفیر فعلی ایران در واتیکان، عضو هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری دارویی «تأمین» است. وی پیش از این معاون فرهنگی دانشگاه آزاد بوده است. همچنین نام روبرت بگلریان، نماینده ادوار ارامنه در مجلس شورای اسلامی نیز در فهرست هیأت‌مدیره «شیمی‌بافت» دیده می‌شود. از دیگر اسامی آشنا که در فهرست‌های منتشر شده دیده می‌شوند می‌توان به نام آقایان عبدالله مؤمنی، ولی آذروش، منصور حقیقت‌پور، کمال‌الدین پیرمؤذن(نمایندگان سابق اردبیل در مجلس‌شورای‌اسلامی) و علی بخشایش اشاره کرد.

captcha
شماره‌های پیشین