588
سه شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۷
1
وزارت کار منتشر کرد

رونمایی از شستا پس از 32 سال

بررسی‌حاشیه‌سریال‌«دلدادگان»ومواردمشابه‌دیگر

پول، قهر و مخاطبی‌که‌مهم‌نیست

پخش سریال «دلدادگان» هفته گذشته به پایان رسید اما قسمت آخر این مجموعه چند روزی نظر رسانه‌ها را به خود جلب کرد و حسابی خبرساز شد.

آمریکا اصلی‌ترین مشتریان نفتی ایران را از تحریم معاف کرد | سوئیس هم به‌دنبال مستثنا شدن از تحریم‌های ایران است

طبل توخالی

سر مقاله

شعبده بازی

هنرمندان کشور در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از حال و هوای زیارت امام هشتم می‌گویند

همه خادم الرضا ییم

از راه‌های دور و نزدیک، بی‌تکلف و خالصانه سختی سفر را به جان‌ و دل می‌خرند تا دقایقی در حریم حرم امام رئوف؟ع؟ آرام و قرار گیرند. اینجا از هرکسی که سؤال می‌کنی از اعماق وجودش دوست دارد که روزی خادم آستان قدس رضا؟ع؟ شود. گمان‌شان این است که برای این آرزو مشقت‌ها باید کشید اما نمی‌دانند که راه رسیدن به مقام خادمی مولا آن‌چنان هم سخت نیست، اینجا در کانون خادم‌یاران رضوی فرصت خدمت مهیاست، کافی‌است نیت کنی و همراه عاشقان خدمت، قدم‌ برداری؛ فاصله شهر و روستای تو، تا رسیدن به مقام خدمت، همان‌قدر کوتاه می‌شود که فاصله نیت زیارتت تا رسیدن به حرم ضامن آهو؛ همین‌که نیت خادم‌یاری امام‌رضا؟ع؟ را در دل داشته باشی به مقصد، به خورشید می‌رسی. در آستان شهادت امام‌رضا؟ع؟ با چند هنرمند کشورمان درباره حال و هوای زیارت امام رضا ؟ع؟گفت‌وگو کردیم.

استاندار کرمانشاه در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: متواری نشده‌اند؛ رفته‌اند!

پیمانکاران گریزپا

در آستانه یک‌سالگی زلزله کرمانشاه بار دیگر همه توجه‌ها به این مناطق جلب شد. اینکه تا چه اندازه وعده‌های مسوولان طی یک سال گذشته عملی شده است، سؤالی است که کمابیش همه رسانه‌ها به آن می‌پردازند، اما در خلال این موضوعات روز گذشته نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس از متواری شدن برخی از پیمانکاران مناطق زلزله‌زده بعد از افزایش قیمت مصالح خبر داد که به دنبال آن آقای بازوند، استاندار کرمانشاه در واکنش به این صحبت‌ها گفت: برخی‌ها جوری می‌گویند پیمانکاران متواری شده‌اند که گویی همگی آن‌ها پناهنده شده‌اند، حدود 30درصد از این پیمانکاران یا رفته‌اند یا تقاضای فسخ قرارداد کرده‌اند.

پدر و پسر کاسب خیابان پیروزی 50‌سال است که فقط کالای داخلی می‌فروشند

ایرانی می‌فروختیم وقتی هنوز مُد نبود

وزیر کشور از لزوم پای کار بودن همه برای برگزاری مراسم اربعین گفت

وعده رفع مشکلات برای سال بعد

وزیر کشور روز گذشته در جلسه ستاد اربعین که در محل وزارت کشور برگزار شد درباره عملکرد این ستاد و اقداماتی سخن گفت که به اعتقاد وی اقدامات ماندگار رییس‌جمهوری برای تسهیل در امور زیارت معصومین عراق هستند. آقای عبدالرضا رحمانی‌فضلی با بیان اینکه چهاربانده کردن جاده مهران به نجف، حذف روادید و پل خرمشهر به بصره از اقدامات مهم رییس‌جمهوری در سال‌های آتی است، گفت: این اقدامات تا سال‌ها ماندگار خواهد بود و ثواب آن به نام همه ما ثبت می‌شود.

گزارش «صبح‌نو» از تلاش تازه فیس بوک برای بازیابی اعتبار از دست رفته با راه‌اندازی اتاق جنگ

معصومیت از دست‌رفته

اواخر شهریورماه بود که کمپانی فیس بوک در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا واحدی با عنوان «اتاق جنگ» راه‌اندازی کرد. این برند روبه افول فضای مجازی اعلام کرد برای جلوگیری از «مسائل» انتخابات 2016 آمریکا در سایر انتخابات سیاسی در سراسر جهان این واحد را راه‌اندازی کرده است. فیس بوک در بیانیه خود ادعا کرده بود بعضی حساب‌های روسی با انتشار اخبار ناصحیح و ایجاد هجمه تبلیغاتی مسیر انتخابات 2016 آمریکا را منحرف کردند. این واحد که با سروصدای رسانه‌ای فراوانی افتتاح شد تلاشی بود برای بازسازی وجهه از دست رفته فیس بوک پس از رسوایی‌های پی‌درپی این شرکت در نقض سیاست‌های حریم خصوصی کاربرانش. در این گزارش با بازخوانی گزارش‌های راه‌اندازی این واحد موسوم به اتاق جنگ تلاش کرده‌ایم به این سؤال پاسخ دهیم: راه‌اندازی اتاق جنگ چقدر مؤثر بوده است؟

با افتخار تحریم را می‌شکنیم

پیغام و پسغام‌های آمریکا برای مذاکره

«مذاکره نیاز به این‌قدر پیغام ندارد؛ به تعهدات عمل کنید با هم صحبت می‌کنیم»، گوینده این جملات رییس‌جمهوری ایران است که خطاب به همتای آمریکایی خود مقتدرانه موضع‌گیری کرده و عمل به تعهدات آمریکا را مطالبه می‌کند و از تلاش‌های ترامپ برای مذاکره با جمهوری اسلامی از طریق واسطه‌گری اروپایی‌ها پرده برمی‌دارد.

ارز و بورس نسبت به تحریم های 13آبان بی‌تفاوت بود

دهن‌کجی بازار به قلدربازی آمریکا

بخش دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران که شامل تحریم خرید و فروش نفت ایران، بانک مرکزی، کشتیرانی و بیمه و صنایع انرژی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است از آغاز روز پنجم نوامبر به وقت واشنگتن از سرگرفته شده است اما شاخص کل بورس تهران رشد نشان می‌دهد و بازار غیررسمی ارز هم آرام گزارش می‌شود.

یادداشت

آخرین وصایای پیامبر (ص)

استاد‌حسین انصاریان

اصول مناظره و آزاداندیشی در سیره امام رضا ؟ع؟

گفت‌وگو بر اساس اصول مشترک ادیان

امام رضا؟ع؟ برای حفاظت از حریم دین و پیشگیری و پیراستن دامن پاک آن از تحریف عالم‌نمایان، همواره با روش‌های ایده‌آل و جذاب علمی و فرهنگی می‌کوشیدند تا مناظره‌ها، همیشه در مسیر عزت و سربلندی اسلام و تشیع نتیجه‌بخش و سودمند باشد. مهم‌ترین شیوه‌های حضرت به شرح زیر است.

صبح نو

سر مقاله

شعبده بازی

آمریکایی‌ها شعبده‌بازی را خوب یاد‌گرفته‌اند و این خصیصه در رؤسای جمهورشان که از بازیگری سینما به این مسوولیت رسیده‌اند بیشتر هم هست؛ ترامپ که چون ترومپتی پر سر‌و‌صداست همه امورات جهان را در نسبت با ایران معلق تحریم‌های ظالمانه‌اش کرده بود و وعده صفر کردن فروش نفت و... داده بود و هزاران یاوه دیگر. دیروز به‌طور رسمی تقریباً تمامی واردکننده‌های نفت ایران از تحریم‌ها معاف شدند و حتی سوئیس و انگلستان هم اجرای تحریم‌ها را محکوم کرده و گفته‌اند روابط تجاری‌شان را ادامه می‌دهند. این شکست هژمونی آمریکا، اتفاق با‌اهمیتی است که البته برخی در داخل دوست دارند آن را به پای مذاکرات و موافقت‌نامه‌های خود بگذارند و در نهان می‌دانند که واقعاً چنین نیست و اگر طبل توخالی ترامپ، این‌گونه صدا کرده است، این ماحصل مقاومت مردم و زیرساخت‌های قدرت کشور است. این روزها مجال سرکوفت زدن و تمسخرکردن نیست؛ اما چه وعده‌هایی که داده و چه حجاب‌هایی که پاره نشد و اکنون همه چیز وارونه و وارونه‌تر از آن وضعیتی شد که پنج ‌سال قبل، برای پیروزی در انتخابات ترسیم می‌شد؛ این سخن بگذار تا وقت دگر. البته این پایان کار نیست و از قضا، آغاز است؛ تا براساس باوری که لااقل در بخشی از گفتارهای مسوولان شنیده می‌شود، کشور را بر پایه توان داخلی و مدیریت منسجم و مقتدر به پیش راند و چشم بر لطف و منت غرب بست که آن‌ها را هر روز شعبده تازه‌ای هست.

captcha
شماره‌های پیشین