587
دوشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۷
2

خبر

فرمانده سپاه: ترامپ! هرگز ایران را تهدید نکن

13‌آبان؛ ایستادگی ایران، افول آمریکا

13‌آبان، نماد مبارزه و خروش دانش‌آموزان در برابر زیاده‌خواهی آمریکاست، روزی که تعدادی از دانش‌آموزان به درجه رفیع شهادت نائل شده و تعدادی از آنان زخمی شدند، روزی که «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» و «روز دانش‌آموز» نام گرفت و زنگ ملی مبارزه با استکبار، در تهران و همزمان در سراسر کشور با حضور جمعی از مسوولان نواخته شد، اما این 13‌آبان که با تحریم‌های ظالمانه آمریکا تقارن داشت، تماشایی‌تر از همیشه و از باشکوه‌ترین‌ها بود.

صبح نو

فرمانده سپاه: ترامپ! هرگز ایران را تهدید نکن

13‌آبان؛ ایستادگی ایران، افول آمریکا

13‌آبان، نماد مبارزه و خروش دانش‌آموزان در برابر زیاده‌خواهی آمریکاست، روزی که تعدادی از دانش‌آموزان به درجه رفیع شهادت نائل شده و تعدادی از آنان زخمی شدند، روزی که «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» و «روز دانش‌آموز» نام گرفت و زنگ ملی مبارزه با استکبار، در تهران و همزمان در سراسر کشور با حضور جمعی از مسوولان نواخته شد، اما این 13‌آبان که با تحریم‌های ظالمانه آمریکا تقارن داشت، تماشایی‌تر از همیشه و از باشکوه‌ترین‌ها بود.

هنوز تا آغاز مراسم زمان باقی است اما مردم استکبارستیز ایران اسلامی در مقابل لانه جاسوسی آمریکا تجمع کرده‌اند، مراسم 13‌آبان رأس ساعت 9‌و‌30‌دقیقه آغاز شد و مردم آزاده ایران با سر دادن شعار «هیهات من الذله» در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی و یزید زمانه ایستادند، در این راهپیمایی دانش‌آموزان و دانشجویان با در دست داشتن پرچم سه رنگ و سربندهایی که نشانه ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار است و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر استکبار و مرگ بر اسرائیل، بار دیگر اعلام کردند که در مقابل هر ظلمی ایستاده‌اند و سر تسلیم فرود نخواهند آورد. تنها مردم ایران نبودند که پاسخ شرارت‌های آمریکا و عهدشکنی‌های شیطان اکبر را با حضور باشکوه در راهپیمایی دادند، حتی اتباع و دانشجویان خارجی هم با در دست داشتن پلاکاردهایی در مراسم 13‌آبان حضور داشتند، نسل چهارم انقلاب اسلامی در این مراسم 
رخ نمایی می‌کردند و ماکت‌هایی از قدرت‌های موشکی و نظامی ایران را در دست داشتند. مجلس شورای اسلامی هم صحن علنی خود را برای شرکت نمایندگان در این راهپیمایی رأس ساعت‌11 تعطیل کرد و در این مراسم برخی نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون امید از جمله آقایان محمدرضا عارف، محمود صادقی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، محمدمهدی زاهدی و... حضور یافتند. در این مراسم آیت‌الله آملی‌لاریجانی، رییس قوه قضاییه، حجت‌الاسلام جعفر منتظری، دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه‌قضاییه و آقای محمد‌باقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و... حضور داشته و مردم را همراهی می‌کردند. حضور اتحادیه و تشکل‌های دانشجویی در راهپیمایی بسیار چشمگیر بود و آن‌ها با برپایی غرفه استکبارستیزی، توزیع نشریه همشاگردی میان مردم ویژه روز ملی استکبارستیزی و ... فعالیت چشمگیری در راهپیمایی داشتند.

دلارهای آمریکا زیر پای راهپیمایان 13‌آبان
در راهپیمایی ۱۳‌آبان در اعتراض به سوء‌استفاده آمریکا از دلار جهت اعمال فشار و تحریم علیه کشورهای دیگر و ممانعت‌های ایجاد شده برای ایران در استفاده از این واحد پولی جهت انجام معاملات تجاری و اقتصادی خود با دیگر کشورها بنری از عکس‌های صد دلاری بر زمین در مسیر حرکت شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ۱۳‌آبان پهن شده بود که مردم بر روی آن راه می‌رفتند.  در این مراسم آدمک‌های دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در دست بسیاری از تظاهرات‌کنندگان قرار داشت و با آتش کشیدن پرچم آمریکا، انگلیس و عروسک نمادین ترامپ نفرت و انزجار خود را نسبت به مستکبران نشان دادند. مردم در روز ملی استکبارستیزی با در دست داشتن بنرهایی حاوی جملات 
مقام معظم رهبری بر ممنوعیت هرگونه مذاکره با شیطان بزرگ، آمریکا تأکید کردند. شرکت‌کنندگان با حمل بنر جمله رهبر معظم انقلاب «جنگ نخواهد شد / مذاکره نخواهیم کرد» حمایت خود را از نفی مذاکره با آمریکا اعلام کردند. شرکت‌کنندگان در مراسم امروز با حمل پلاکاردهایی با مضمون جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وقیح‌تر و بی‌ادب‌تر شدن آمریکایی‌ها از وقاحت ساکنان کاخ سفید و کنگره آمریکا اعلام انزجار کردند. آن‌ها همچنین پلاکاردهایی حمل می‌کردند که در آن از قول امام خمینی؟ره؟ آمده بود: «آمریکا دوست نمی‌خواهد، خدمتگزار می‌خواهد.»

مرگ برآمریکا؛ هزینه واکس زدن کفش
واکس زدن کفش راهپیمایان بر روی پرچم آمریکا و اسرائیل غاصب با هزینه « سه مرگ بر آمریکا»، آتش کشیدن و عبور از روی پرچم این کشورها، برگزاری کارگاه دشمن‌شناسی و غرفه کودکان از بخش‌های مختلفی بود که در راهپیمایی امروز شاهد بودیم. غرفه یادآوری سه واقعه ماندگار در 13‌آبان در سال‌های مختلف هم یکی از قسمت‌های پرمخاطب راهپیمایی بود. در پایان این مراسم، بیانیه دانش‌آموزی یوم‌الله 13‌آبان قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: اکنون که در آستانه چهل سالگی انقلاب بزرگ ایران اسلامی هستیم می‌توان بدون اغراق گفت آمریکا و ایادی خبیثش به اذن الله روز‌به‌روز منزوی‌تر شده و هرچه در آستین را  داشته رو کرده‌اند. از نقش مستقیم در کـودتای 28‌مـرداد و کودتای نـوژه، حـمله طبس، همکاری با رژیم دیکتاتوری پهلوی و جـنگ تـحمیلی هشت ساله و حمایت همه جانبه از صـدام، حمایت از مـنافقین و عـاملیـن 17هـزار تـرور، حـمله مـوشکی نـاو ویـنسـنس به پـرواز655 و مـتلاشی کردن هـواپـیمای مـسافـربری ایـران، تـهاجـم گسـترده فـرهنگی، اعـتقادی و عهدشکنی در انـظار جـهانیان و در نهایت توهین و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت شریف ایران و موارد زیاد دیگری، همگی نمونه‌های نا‌بخشودنی از رفتار استکبار جهان‌خوار بر علیه کشورم است که همه این‌ها در کنار تمامی توطئه ها و فریبکاری‌ها، چپاول و کـشتار و استعمار و استثمار ملت‌ها، بخشی از دلایل ایستادگی ملت‌مان برفریاد دشمن‌کُش «مرگ برآمریکا» است.
کدخدایی: تحریم‌ها یک ابزار زنگ‌زده است
آقای عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در حاشیه مراسم روز ۱۳‌آبان در جمع خبرنگاران بیان کرد: تحریم‌ها در طول این ۴۰‌سال گذشته نتوانسته است کاری از پیش ببرد و مقاومت مردم نشان داده است که این تحریم‌ها یک ابزار زنگ‌زده است. امروز نیز نشان‌دهنده همین موضوع است و پاسخ محکم مردم، حضور پرشور مردم در روز استکبارستیزی است.
سرلشکر محمد‌علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران سخنران این مراسم بود. 
وی گفت: در 13‌آبان سال‌1358 که در آن روز دولتی لیبرال و موقت سر کار بود و با ارتباط‌هایی که پشت‌صحنه با آن‌ها گرفته بودند، مشغول توطئه برای به‌انحراف کشاندن انقلاب اسلامی بودند، جوانان، تحمل دیدن چنین حرکت خطرناک و منحرف‌کننده انقلاب را نداشتند و با حرکت خودجوش مردمی، توسط دانشجویان تصمیم گرفته شد که لانه جاسوسی تسخیر شود. فرمانده سپاه با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب اسلامی عمر 40ساله نمی‌کرد، افزود: در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد، چون ارتباطی که آن‌ها با برخی مسوولان گرفته بودند و قصد داشتند علیه انقلاب اقدام کنند و بعضی از این مسوولان از سر سادگی و برخی دیگر به‌دلیل انحراف در اعتقادات، فکر می‌کردند که رابطه با آمریکا به جایی می‌رسد و می‌توانند در ادامه در جایگاه قدرت بمانند. فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست‌های آمریکا از ملت ایران در 40‌سال گذشته گفت: 
به یاری خدا و مردم آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی و عملیات روانی هم به شکست می‌انجامد و ما امروز شاهد از بین رفتن ابزار تحریمی آمریکا علیه ایران هستیم. البته باور این نکته به‌خصوص با این فضایی که در داخل و خارج از کشور وجود دارد قدری سخت است اما نگاهی به اظهار‌نظر کارشناسان آمریکایی باور آن را برای ما آسان می‌کند. وی تأکید کرد: وزارت دفاع آمریکا نیز اخیراً طی ابلاغیه‌ای به واحدهای نظامی این کشور هرگونه ترویج و نشر اخبار توانمندی‌های نظامی ایران را برای جلوگیری از تضعیف روحیه نیروهایش ممنوع کرده است. وی در پایان خطاب به رییس‌جمهوری آمریکا گفت: آقای ترامپ! هرگز ایران را تهدید نکن زیرا ناله‌های پر از وحشت سربازان شما در طبس و ملوانان آمریکایی و انگلیسی در خلیج فارس شنیدنی است. خود بهتر می‌دانید روزانه چه تعداد از کهنه‌سربازان شما بر اثر افسردگی خودکشی می‌کنند. 
در مجلس شورای اسلامی هم در ابتدای آغاز صحن علنی، آقای علی لاریجانی به ارائه سخنانی درباره تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران پرداخت و پس از آن نمایندگان مجلس با شعار مرگ بر آمریکا انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام و تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران را محکوم کردند. 

captcha
شماره‌های پیشین