586
شنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۷
2
رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان با اشاره به نشانه‌های آشکار افول قدرت آمریکا تبیین کردند :

ایران قوی و پیشرفته

نظرات مردم درباره اقدامات شورای پنجم تهران

هواپیمای اویونیک نسل چهار در خط تولید انبوه قرار گرفت

جت کوثر؛ جنگنده صددرصد ایرانی

این روزها که آمریکا مشغول دوشیدن کشورهای منطقه برای فروش سلاح‌های میلیاردی به آنان است، خط تولید انبوه و آیین تحویل‌دهی اولین جت جنگنده تمام‌ایرانی کوثر به ارتش جمهوری اسلامی در کشورمان افتتاح شد.

اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا واکنش‌های جهانی را در پی داشته است

ورشکستگی ترامپ

صبح نو

رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان با اشاره به نشانه‌های آشکار افول قدرت آمریکا تبیین کردند :

ایران قوی و پیشرفته

نظرات مردم درباره اقدامات شورای پنجم تهران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح شنبه در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار، با هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان دیدار کردند.
مهم‌ترین محور بیانات رهبری در این دیدار بدین شرح است: 
 غربی‌ها از درک و تحلیل این پدیده فوق‌العاده عاجزند؛ آن‌ها چند سال در قبال حرکت عظیم اربعین «توطئه سکوت» را به کار گرفتند اما امسال مجبور شدند مقداری به آن بپردازند، البته با تحلیل‌های خصمانه و غلط و بلاهت‌آمیز.
 رسانه‌های غربی همچون رادیو انگلیس ادعای حکومتی بودن این مراسم عظیم را مطرح کردند اما کدام دولت می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ میلیون انسان را در مسافتی حداقل ۸۰ کیلومتری، پیاده به حرکت درآورد؟
 «حمله به سکوهای نفتی» ایران نمونه‌ای از «جنگ نظامیِ» آمریکا در این چالش ۴۰ساله است. یکی دیگر از تحرکات آمریکایی‌ها در این ۴۰ سال، استفاده از «جنگ اقتصادی» است و اینکه اکنون می‌گویند تحریم‌ها اقدامی جدید بر ضدایران است، در واقع کلاه گذاشتن بر سر خود و یا ملت آمریکاست زیرا موضوع تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است.
 در چالش ۴۰ساله آمریکا و ایران، حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده‌ها پنهان می‌ماند و آن اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است. هدف اصلی آمریکا در چهار دهه اخیر، سیطره مجدد بر ایران بود اما با وجود همه تلاش‌ها و توطئه‌ها، نتوانسته است به این هدف دست پیدا کند.
 امروز تنها کشوری که آمریکا کوچک‌ترین نقشی در تصمیمات آن ندارد، جمهوری اسلامی ایران است و این به معنای شکست آمریکاست. ایران در جنگ‌های ۲۰۰ سال گذشته همواره شکست خورده بود اما در جنگ هشت‌ساله توانست طرف مقابل را شکست دهد و یک وجب از خاک کشور به دست بیگانه نیفتاد.
 هدف آمریکا از جنگ و تحریم اقتصادی در طول ۴۰ سال گذشته را فلج کردن و عقب نگه داشتن کشور است که در جنگ اقتصادی نیز آنچه اتفاق افتاده، برخلاف خواست آمریکا است زیرا حرکت به سمت خودکفایی و تولید در داخل، سرعت گرفته و امروز صدها گروه فعال از جوانان خوش‌فکرِ دانشگاهی، مشغول فعالیت‌ها و کارهای مهمی در کشور هستند.
 به اذعان بسیاری از سیاسیون و جامعه‌شناسان معتبر دنیا «قدرت نرمِ» آمریکا رو به فرسوده شدن و از بین رفتن است. قدرت نرم آمریکا به معنای «اقناع و قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر» اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و به‌خصوص از زمان روی کار آمدن رییس‌جمهوری فعلی آمریکا نه‌تنها ملت‌ها بلکه دولت‌های اروپا، چین، روسیه، هند، آفریقا و آمریکای لاتین نیز با تصمیم‌های آمریکا صراحتاً مخالفت می‌کنند.
 اکنون نه‌تنها اقتدار معنوی و قدرت نرم آمریکا رو به افول است بلکه اقدامات رییس‌جمهوری عجیب‌وغریبِ فعلیِ آمریکا، «لیبرال دموکراسی» را نیز که پایه تمدن غرب است، بی‌آبرو کرده است.
 به سخنان چندین سال قبل یک محقق معروف دنیا مبنی بر اینکه وضع کنونی آمریکا، «نقطه نهایی تکامل تاریخی بشر است»، نگاه کنید، همین جامعه‌شناس، اکنون سخنان قبلی خود را پس گرفته و مطالبی بیان می‌کند که نشانگر ضعف و افول آمریکا و لیبرال دموکراسی است.
 بدهی افسانه‌ای آمریکا و کسری بودجه ۸۰۰ میلیارد دلاری این کشور در سال جاری یکی از نشانه‌های روند زوال اقتصادی آمریکاست. آن‌ها این واقعیات را با ظاهرسازی و شعار می‌پوشانند اما در زیر این زرق‌وبرق، افول اقتصادی مشهود است.
 کسانی که به پشتیبانی آمریکا حاضرند مسأله فلسطین را به‌کلی به فراموشی بسپارند، متوجه باشند که آمریکا حتی در منطقه خودش هم رو به زوال است اما ملت‌های این منطقه و حقایق آن، زنده و پابرجا هستند.
 آن‌ها با همه تلاش امپراتوری خبری و رسانه‌ای خود نتوانسته‌اند احساس تنفر و روحیه استقلال‌طلبی و مقاومت در مقابل بیگانگان سلطه‌طلب را در جوانان این سرزمین از بین  ببرند؛ به‌گونه‌ای که نسل جوان کنونی از لحاظ انگیزه ایستادگی و مقاومت اگر از نسل اول انقلاب جلو نباشد حتماً عقب نیست.
 آمریکایی‌ها ما را تهدید می‌کنند و پیغام می‌دهند که اگر جوانان فلان کشور به نیروهای ما یا طرف‌داران ما حمله کنند، ایران را مقصر می‌دانیم اما ما می‌گوییم شما غلط می‌کنید ایران را مقصر می‌دانید بلکه باید به اقدامات تنفربرانگیز خودتان در آن کشورها نگاه کنید.
 زوال آمریکا یک واقعیت است. بر اساس سنت الهی، آمریکا محکوم است که از صحنه قدرت جهانی زایل بشود. آمریکایی‌ها گاهی می‌گویند با ملت ایران مشکلی نداریم و تحریم‌ها علیه مردم نیست بلکه با دولت ایران دچار چالش هستیم اما این یک دروغ فضاحت‌بار است، چون دولت ایران بدون ملت کاره‌ای نیست و آن‌ها با حضور و اراده ملت دشمنند.«الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» در ۵۰ سال آینده که برای پخته شدن و تکمیل در اختیار صاحب‌نظران قرار گرفته، برنامه‌ای فکرشده است و جوانان، خود را بخشی از این نقشه وسیع ۵۰ساله بدانند و برای ایفای نقش بر اساس مقتضیات زمان در عرصه‌های علمی، فناوری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آماده باشند.

captcha
شماره‌های پیشین