584
سه شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۷
2
با حضور هیأت‌های دانشجویی

مراسم عزاداری اربعین حسینی در حسینیه امام خمینی؟ره؟برگزار شد

عادل‌‌الجبیر درتماس‌ با ایران راجع به موضوع یمن گفت‌وگو کرد

تماس ریاض با تهران

یک رسانه عربی ادعا کرد که طی هفته‌های گذشته وزیر امور خارجه عربستان با هدف دستیابی به تفاهم با ایران تماس‌های سری با مقامات سیاسی کشورمان برقرار کرده و راجع به موضوع یمن گفت‌وگو کرده است.

صبح نو

با حضور هیأت‌های دانشجویی

مراسم عزاداری اربعین حسینی در حسینیه امام خمینی؟ره؟برگزار شد

در اربعین حسینی ؟ع؟، حسینیه امام‌خمینی ؟ره؟میزبان هیأت‌های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان دلداده حضرت اباعبدالله الحسین ؟ع؟ و اصحاب باوفای ایشان، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری پرداختند.
رهبر انقلاب اسلامی پس از عزاداری دانشجویان در سخنان کوتاهی، دل‌های پاک، احساسات صادقانه و ایمان زلال جوانان مؤمن را زمینه‌ساز جلب تفضلات الهی خواندند و برای دستیابی ملت ایران به همه اهداف بزرگ و آرمان‌های بلند اسلام و انقلاب اسلامی دعا کردند.
همچنین در این مراسم، حجت‌الاسلام سعدی در سخنانی اربعین را روز بازخوانی سنت الهی مبنی بر تحقق پیروزی جریان حق و شکست دشمن دانست و گفت: پایه‌های تمدن حسینی ؟ع؟ بر اساس ارتباط با خدا و تسلیم در برابر حق، زیارت اربعین و ایستادگی در برابر استکبار شکل گرفته است.
آقای سعدی، تمدن‌سازی با محور اربعین را وظیفه دانشگاه و نخبگان حوزوی و دانشگاهی خواند و افزود: رسیدن به تمدن نوین اسلامی مبتنی بر اربعین و فرهنگ 
حسینی ؟ع؟ باید مسأله امروز دانشگاه باشد.
در این مراسم، آقای میثم مطیعی نیز به ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی پرداخت. در پایان مراسم، دانشجویان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه کردند.

captcha
شماره‌های پیشین