582
شنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۷
1
چهار وزیر پیشنهادی دولت از مجلس رأی اعتماد گرفتند

کابینه تکمیل شد

روز گذشته مجلس بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی را در دستورکار داشت، جلسه‌ای که بر‌خلاف روال بهارستان روز شنبه و از ساعت 13 و 10‌دقیقه آغاز شد و حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت.

گفت‌وگوی«احسان‌عبدی‌پور»با«صبح‌نو»درباره‌«پاپ»،«آرماندو»و«کیوسک»

فیلمی را که تسخیرم کند، می‌سازم

اخیراً فیلم سینمایی «پاپ» به کارگردانی آقای احسان عبدی‌پور پس از مدتی توقیف به اکران درآمد.

«صبح‌نو» از جایگاه رسانه‌های بیگانه در جامعه ایرانی گزارش می‌دهد

بازنده‌های همیشگی

رادیو برلین در سی‌ام آبان‌ماه‌1318 پخش فارسی خود را آغاز کرد. رادیو برلین اولین رسانه خارجی است که به قصد تاثیرگذاری بر جامعه ایرانی برنامه‌های خود را به زبان فارسی پخش کرده است. آن روزها آلمان‌ها جنگ جهانی دوم را در اروپا آغاز کرده بودند و همراه کردن دولت و ملت ایران برایشان اهمیت زیادی داشت. خیلی نگذشت که رادیو بی‌بی‌سی هم برنامه‌های فارسی خود را آغاز کرد. انگلیسی‌ها همان زمان که برای خارج کردن نیروهایشان از دانکرک می‌جنگیدند تلاش می‌کردند در رقابت با آلمان‌ها سهمی برای خود در فضای افکار عمومی ایرانی دست‌وپا کنند. این نبرد رادیویی تا دوران اشغال ایران توسط قوای متفقین در شهریور‌1320 ادامه پیدا کرد. انگلیسی‌ها با کمک نفوذ رادیو بی‌بی‌سی توانستند ایران را اشغال کنند. پس از اشغال ایران و قحطی بزرگ 1320، ایران این روزها دوباره تحت حمله پرفشار رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه قرار گرفته است. در این گزارش سعی کرده‌ایم موج تازه راه‌اندازی شبکه‌های فارسی زبان بیگانه را از منظر تاریخی بررسی کنیم.

سرمقاله

عالی جناب

رویایی که تبدیل به واقعیت شد

ورود بخش خصوصی به تجارت نفت

هشت‌روز تا تحریم‌های نفتی آمریکا زمان باقی است اما این موضوع با انتشار خبری مهم درباره عرضه نفت خام در بورس گم شده است، اتفاق مهمی که قرار است امروز رخ دهد و به معنی ایجاد بستر بسیار مهمی برای سایر انواع معاملاتی است که دورنمایی ایده‌آل را برای صنعت نفت کشور و حتی برخی از بازارهای بین‌المللی ایجاد می‌کند.

رییس‌جمهوری: وزیر ما حداقل باید 14‌ساعت در روز کار کند

آمارهای گرد روحانی!

«صبح‌نو» اظهارات دیروز رییس‌جمهوری در خانه ملت درباره شرایط دشوار زندگی برای حقوق‌بگیران را بررسی کرد

زندگی ارزان، از ادعا تا واقعیت

روز گذشته رییس‌جمهوری در پیشگاه نمایندگان مردم از زندگی سخت مردم و تحت فشار بودن حقوق‌بگیران سخن گفت اما درهمان سخنرانی، از ارزانی برخی كالاها و خدماتی گفت كه برای عمده مردم چندان ارزان نیست.

سفر نتانیاهو به عمان بازتاب گسترده‌ای در جهان اسلام داشته است

خنجر از پشت

در حالی که این روزها امارات میزبان ورزشکاران و وزیر ورزش رژیم صهیونیستی برای مسابقات صلح بزرگ است، سفر جنجال برانگیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به عمان صورت گرفت، با موجی از واکنش‌ها روبه‌رو شد.

گزارش «صبح‌نو» درباره تأثیر واقعیت‌های جامعه در رقابت بین نامزدهای شورای دانش‌آموزی مدارس را بخوانید

الگوبرداری‌های غم‌انگیز

«مسی و رونالدو را به مدرسه می‌آورم»، «یک روز در هفته بدون معلم»، «زنگ ورزش را 10 برابر می‌کنم» و ده‌ها شعار دیگر تبلیغاتی از سوی نامزدهای انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدارس است که این روزها به یک موضوع داغ در شبکه‌های اجتماعی بدل شده است، شاید در نگاه نخست این موضوع خنده‌دار باشد اما باید به این نکته اشاره داشت که این شعارها تأثیر از دنیای بیرون این دانش‌آموزان است و شاید با خود فکر می کنند باید شعارهایی بزرگتر از توان‌شان بدهند تا از سوی بقیه دیده شوند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با تهیه‌کننده و مجری برنامه «در آستان خورشید»

پیاده‌روی اربعین عرش‌پیمایی است

اگر این روزها شبکه سه را دیده باشید در ساعات مختلف شاهد هستید که مراسم پیاده‌روی اربعین به صورت مستقیم در حال پخش است. چند سالی است که عوامل این برنامه از اوایل ماه صفر عازم عراق می‌شوند تااین رخداد عظیم را از نقطه شروع پوشش بدهند و چه بسا خیلی از افراد با دیدن این این برنامه و شور و شوق حسینی مردم عراق تصمیم به حضور در پیاده‌روی اربعین بگیرند. زمانی که شما این مصاحبه را می‌خوانید عوامل برنامه «در آستان خورشید» در عراق مشغول کار هستند ولی ما در ابتدای ماه صفر میزبان مهدی زمانی بیدختی تهیه‌کننده و میثم آقابیگی بودیم و درباره این برنامه مفصل گپ زدیم.

شماره‌های پیشین