581
جمعه، ۰۴ آبان ۱۳۹۷
5
سرود ملی رژیم اسرائیل در امارات نواخته می‌شود

صلح کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی

یک گروه ورزشی رژیم صهیونیستی به همراه وزیر ورزشی و فرهنگی خود در مسابقات صلح بزرگ امارات شرکت کردند تا در صورت کسب مدال برای نخستین‌بار پرچم رژیم اسرائیل و سرود آن‌ها در امارات سرداده شود!

خبر

صبح نو

سرود ملی رژیم اسرائیل در امارات نواخته می‌شود

صلح کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی

یک گروه ورزشی رژیم صهیونیستی به همراه وزیر ورزشی و فرهنگی خود در مسابقات صلح بزرگ امارات شرکت کردند تا در صورت کسب مدال برای نخستین‌بار پرچم رژیم اسرائیل و سرود آن‌ها در امارات سرداده شود!

در ماه‌های اخیر با افشای روابط جدید از دیدارهای پشت پرده و پنهانی رژیم صهیونیستی و دولت‌های عربی حاشیه خلیج فارس از سوی رسانه‌ها، به نظر می‌رسد که دو طرف امارات و تل‌آویو به صورت گام‌به‌گام به سوی عادی‌سازی روابط در حال حرکت‌اند. درهمین راستا روز گذشته «المیادین» از سفر گروه ورزشی رژیم صهیونیستی به امارات خبر داد وگفت: «مری‌ریگیو، وزیر فرهنگ‌و‌ورزش رژیم صهیونیستی در رأس هیأتی ورزشی وارد امیر‌نشین ابوظبی در امارات متحده عربی شد تا روند عادی‌سازی روابط میان امارات و تل‌آویو با شتاب بیشتری پیش برود.» مری‌ریگیو، وزیر فرهنگ‌و‌ورزش رژیم صهیونیستی در رأس هیأتی ورزشی به ابوظبی سفر کرد تا در مسابقات موسوم به «صلح بزرگ» در امیر‌نشین ابوظبی شرکت کند. این برای نخستین‌بار است که ورزشکاران رژیم صهیونیستی با پرچم این رژیم در این مسابقات شرکت می‌کنند. شایان ذکر است که اخیراً امارات، عربستان و بحرین در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شکل فزاینده‌ای حرکت می‌کنند.
با افشای اخبار جدید از روابط پشت پرده و پنهانی رژیم صهیونیستی و دولت‌های عربی، به نظر می‌رسد که این بار امارات تلاش می‌کند تا پس ازعربستان سعودی به سوی عادی‌سازی روابط با تل‌آویو حرکت کند.
اکنون امارات تلاش می‌کند تا آنگونه که آل‌سعود در باتلاق جنگ یمن و باتلاق سیاسی قتل خاشقجی فرو رفته است بتواند به بازیگری در منطقه بپردازد. هر چه که زمان به جلوتر می‌آید امارات با جسارت بیشتری به تعمیق روابط با رژیم اسرائیل مشغول می‌شود.
پیش از این هم دو طرف امارات و رژیم اسرائیل در سایه قراردادهای تسلیحاتی بر روابط دو طرف تاکید کردند که می‌توان به همکاری شرکت‌های اسرائیلی«البیت» و «ایروناتیکس» با ابوظبی برای تجهیز امارات به پهپادهای کنترل از راه دور اشاره کرد.

ماهیت جدید روابط امارات و رژیم اسرائیل
امارات از سال‌های‌۲۰۱۰ به بعد روابط اقتصادی خود با رژیم اسرائیل را به‌شکل متفاوتی شروع کرد. اگر قبل از آن گاهی هر چند کوتاه به خاطر حملات و تندروی‌های رژیم اسرائیل در غزه، روابط تجاری و غیر‌رسمی خود با این رژیم را قطع می‌کرد اما در سال‌های اخیر رویکرد بی‌تفاوت‌تری نسبت به فلسطین درپیش گرفت و در چرخشی آشکار در سال‌۲۰۱۴ عبدالله‌ بن‌زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی با همتای اسرائیلی خود در فرانسه ملاقات کرد و برای تأمین مالی رژیم اسرائیل در جنگ غزه پیشنهاد کمک کرد. قبل از آن نیز وی با نتانیاهو در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سال۲۰۱۲ دیدار داشت.
البته سال‌۱۳۹۴، دوری گولد، مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل در جریان سفر به امارات و شرکت در نشست دوسالانه آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، از افتتاح دفتر نمایندگی رژیم اسرائیل در امارات خبر داد. امارات متحده سعی کرد اهمیت این اقدام را در سطح افکار عمومی کاهش دهد در همین راستا سخنگوی وزارت امور خارجه امارات آن‌ را فقط اقدامی در جهت همکاری‌های بین‌المللی در موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کرد که البته این محافظه‌کاری و پنهان‌کاری امارات از ترس مخالفت‌های داخلی همانند جنبش تحریم رژیم اسرائیل(BDS) صورت گرفت که اعتراضاتی نسبت به این اقدام امارات انجام داده بود.
درهمین راستا رسانه‌های صهیونیستی، اخیراً در گزارشی از ایجاد قراردادهای تسلیحاتی میان رژیم اسرائیل و ابوظبی خبر دادند. یک هیأت نظامی اماراتی به ریاست ژنرال علی‌خلیفه به منظور بررسی تبادلات نظامی به تل‌آویو سفر کرد تا درباره خرید تعدادی هواپیمای اف‌35 با رژیم صهیونیستی به گفت‌وگو بپردازد.
به گفته رسانه‌های صهیونیستی این گفت‌وگو اخیراً با مشارکت آمریکا صورت گرفت و طرفین قصد افزایش همکاری‌های نظامی خود را دارند. پیش‌تر شرکت‌های اسرائیلی«البیت» و «ایروناتیکس» با ابوظبی برای تجهیز امارات به پهپادهای کنترل از راه دور همکاری محرمانه‌ای داشتند.

 همکاری‌های نظامی امارات و رژیم اسرائیل
 در آوریل‌2017 امارات در یک اقدام بی‌سابقه (با وجودی که روابط دیپلماتیک رسمی با رژیم اسرائیل نداشت) در مانور نظامی هوایی، همراه آمریکا، اسرائیل و یونان با نام رمز«اقدام با آگاهی» شرکت کرد. امارات در این مانور با جنگنده‌های اف۱۶ و اسرائیل با جنگنده‌های اف۱۵ در کنار هم حضور یافتند. دراین تمرین جنگ روی آب و همینطور بررسی سامانه‌های ضد موشک اس-۳۰۰ در دستور کار قرار گرفت. همکاری در سطح نظامی به این مانورها محدود نشد بلکه امارات از مهم‌ترین کشورهای شورای همکاری است که سلاح و تجهیزات نظامی به‌ویژه سامانه‌های دفاع موشکی و دستگاه‌های جنگ الکترونیک از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است.
آمریکا و رژیم اسرائیل تحت عنوان ایران‌هراسی سعی می‌کنند سلاح بیشتری به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بفروشند و منافع راهبردی خود را تأمین کنند.

سفر محرمانه نتانیاهو به عمان
سفر یک گروه ورزشی رژیم صهیونیستی به همراه وزیر ورزش و فرهنگ خود در مسابقات صلح بزرگ امارات در حالی روی داد که خبرگزاری «عمان» هم از سفر محرمانه نتانیاهو به مسقط خبر داد.
خبرگزاری «عمان» این خبر را منتشر کرده و نوشت: بنیامین‌نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه طی یک سفر محرمانه به مسقط، پایتخت عمان سفر کرده است و سلطان‌قابوس از نتانیاهو در 
«کاخ البرکه» اسقبال کرد و دو طرف در زمینه پیشبرد فرآیند صلح(روند سازش) در غرب آسیا و برخی مسائل دوجانبه رایزنی کردند. بنیامین نتانیاهو نیز طی بیانیه‌ای در این زمینه نوشت: جمعه از سفر به عمان برگشتم؛ جایی که با سلطان‌قابوس بن‌سعید دیدار و گفت‌وگو کردم. من و همسرم به دعوت سلطان‌قابوس به مسقط رفتیم. نخستین سفر رسمی از سال‌1996. وی تأکید کرد که این سفر در راستای سیاست‌های تل‌آویو برای تقویت روابط با کشورهای منطقه و تضمین منافع امنیتی، اقتصادی و تکنولوژیک رژیم اسرائیل است. 

جهاد اسلامی عادی‌سازی روابط قطر و امارات با رژیم اسرائیل را محکوم کرد
از دیگر سو جنبش جهاد اسلامی فلسطین روند عادی‌سازی روابط ورزشی قطر و امارات با رژیم اسرائیل را محکوم کرد. به گزارش سایت فلسطین الیوم، داود شهاب، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر محکومیت هر نوع عادی‌سازی از جمله مشارکت تیم‌های صهیونیستی در مسابقات ورزشی به میزبانی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس (قطر و امارات) تأکید کرد. پیش‌تر مرکز فلسطینی مقاومت در برابر عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل، میزبانی فدراسیون ژیمناستیک قطر از ژیمناستیک‌کاران این رژیم در چارچوب مسابقات جهانی ژیمناستیک را محکوم کرده بود.

منابع صهیونیستی: سرود ملی رژیم اسرائیل در امارات سرداده می‌شود!
آنگونه که رادیوی رژیم صهیونیستی گزارش داده است؛ یک هیأت اسرائیلی در مسابقه «گراند سلام (صلح بزرگ)» در ابوظبی برای نخستین‌بار، بازیکنان اسرائیلی با پرچم اسرائیل رقابت خواهند کرد و در صورتی که هر یک از بازیکنان اسرائیلی بتوانند مدال طلای مسابقات را از آن خود کنند، سرود ملی اسرائیل نواخته می‌شود.
همچنین «فلسطین‌الیوم» در گزارشی گفت: برخلاف دوره‌های گذشته؛ در این دوره برای اولین‌بار اعضای تیم رژیم اسرائیل خواهند توانست لباس‌های ورزشی را بپوشند که حاوی نمادهای این رژیم است. سرود رژیم اسرائیل نیز در صورت روی سکو رفتن هریک از اعضای تیم این رژیم در سالن نواخته و پرچم رژیم اسرائیل برافراشته خواهد شد. تیم جودوی رژیم اسرائیل از طریق امان، پایتخت اردن رهسپار ابوظبی شد.
عناصر امنیتی-حفاظتی تیم رژیم اسرائیل را تا فرودگاه ابوظبی همراهی کردند و از آنجا یک گروه از نیروهای امنیتی امارات حفاظت از اعضای این تیم را در جریان اقامت در ابوظبی برعهده گرفتند. تا لحظه تنظیم این گزارش، بیش از 10 ورزشکار در رشته‌ جودو تیم رژیم صهیونیستی را در جام «صلح بزرگ» امارات همراهی می‌کنند. این رقابت‌ها از امروز شنبه‌5آبان‌ماه با حضور 348جودوکار از 62‌کشور در شهر ابوظبی امارات آغاز می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین