580
سه شنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۷
8

خبر

گرد و غبار، سالانه بیش از دوهزار میلیارد تومان به صنایع آب و برق کشور آسیب می‌زند

خسارت‌های میلیارد تومانی ریزگردهای ناچیز

سال‌هاست که کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق درگیر گرد و غبارهایی هستند که نفس را در سینه‌ها حبس کرده است‌ اما باید گفت گرد و غبار علاوه بر خسارت‌های انسانی که به جوامع به‌ویژه شهرهای درگیر با این موضوع در نقطه بحران، وارد می‌کند؛ خسارات مادی دیگری را نیز وارد کرده است که این خسارات در سال های گذشته به خوبی دیده نشده یا درباره آن کمتر اطلاع‌رسانی شده است ولی اخیرا گزارشی در این باره منتشر شده است که نشان می‌دهد این گرد و غبارها چندان بی اثر در آسیب به تاسیسات آب و برق نبوده اند؛ تاسیساتی که آسیب به هر کدام می‌تواند جمعیت زیادی را در نقاط درگیر با این پدیده نوظهور با مشکلات عدیده‌ای مواجه کند.

جنگیدن برای پیروزی

صبح نو

جنگیدن برای پیروزی

تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در رقابتی جذاب و نفس‌گیر که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، توانست با کسب نتیجه تساوی یک بر یک در مقابل السد قطر به‌عنوان تیم برتر غرب آسیا به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. این افتخار برای تیم سرخپوش پایتخت در حالی به دست آمد که این تیم از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده بود. بازی رفت دو تیم نیز در دوحه قطر یک بر هیچ به‌نفع پرسپولیس تمام شده بود. 
اگرچه ساعت آغاز این مسابقه ساعت‌18:30 بود اما تماشاگران پرشور پرسپولیسی از پنج ‌ساعت مانده به شروع مسابقه، تمام ورزشگاه را پر کرده بودند به شکلی که مسوولان برگزاری مسابقات بارها از رسانه ملی اعلام کردند تا تماشاگران به ورزشگاه نروند.  در مسابقه دیشب بغداد بونجاح در دقیقه‌17 توانست نخستین گل را برای السد قطر به ثمر برساند. اما این گل موجب شد تا بازیکنان پرسپولیس، بازی که از آن‌ها انتظار می‌رفت را ارائه کنند. نتیجه این تلاش‌ها این شد که سیامک نعمتی در آغاز نیمه دوم و در دقیقه‌49 گل تساوی را برای پرسپولیس به ثمر برساند. در بازی دیشب پرسپولیس 16شوت به سمت دروازه السد داشت که سه شوت در چهارچوب دروازه بود. بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا روز 14آبان در زمین تیم برتر منطقه شرق آسیا و بازی برگشت نیز در تاریخ 21آبان در زمین تیم برتر منطقه غرب آسیا برگزار می‌شود. 

captcha
شماره‌های پیشین