580
سه شنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۷
3
پاس گلی که جریان خاص به سعودی‌ها می‌دهند

آتش تهیه دشمن؛ کار ویژه آقای نایب رییس

ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی بعد از ورود به کنسولگری سعودی در استانبول تیتر اول خبرها در دو هفته اخیر بود و افراد بسیاری درباره این موضوع اظهار نظر کردند، در این میان اما نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی در مقاله‌ای کوتاه اقدام به مقایسه قتل‌های زنجیره‌ای با قتل خاشقجی کرده و گفته بود که اگر رسانه‌های آزاد وجود داشتند، این قتل‌ها رخ نمی‌دادند، مطلبی که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ضدانقلاب و فضای مجازی داشت و فرصت برای قلم‌فرسایی علیه جمهوری اسلامی را در اختیار دشمن قرار داد.

سلیمی‌نمین در گفت‌وگو با «صبح نو»:

مطهری راحت به مسیر اشتباه هدایت می‌شود

یادداشت

مدیریت جهادی ممنوع

دکتر محسن پیرهادی

صبح نو

سلیمی‌نمین در گفت‌وگو با «صبح نو»:

مطهری راحت به مسیر اشتباه هدایت می‌شود

آقای عباس سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران درباره سخنان آقای مطهری و مقایسه قتل خاشقجی و قتل‌های زنجیره‌ای به «صبح‌نو» گفت: یادداشت آقای مطهری نشانگر بی‌اطلاعی صرف او است، در قتل‌های دهه‌70 حرکتی برای براندازی جمهوری اسلامی توسط افراد مشکوک صورت گرفت اما قتل خاشقجی کار ولیعهد بوده است. 
وی تاکید کرد: من از روزنامه‌نگاران و نویسندگان فهیم انتظار دارم که برخی اظهارات ناشی از بی‌اطلاعی از تاریخ را مبنای فرصت‌سازی برای دشمن قرار ندهند، قتل خاشقجی نه تنها بحرانی برای عربستان است بلکه تبدیل به بحرانی برای آمریکا و انگلیس هم شده است، برخی سخنان و تحرکات، تنها برای انحراف از واقعیت ماجراست. مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران افزود: قتل  خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول رخ داد و دیدیم که بعد از افشای خبرها در این باره حاکمیت در کاخ سفید تمام‌قد از این جنایت دفاع کرد و شاهد حمایت آمریکا بودیم، درباره پرونده قتل‌های زنجیره‌ای اما بسیار تلاش شد تا مسوولان کشور را مقصر جلوه دهند که با هوشمندی رهبر معظم انقلاب تمام نقشه‌های آن‌ها با شکست روبه‌رو شد. سلیمی‌نمین خاطرنشان کرد: در ماجرای قتل  خاشقجی حاکمیت عربستان در بالاترین سطح دخالت داشت اما در ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای آقای خاتمی، رییس‌جمهوری وقت وزیر اطلاعات را از کار برکنار کرد اما هیچ مدرکی از دخالت مسوولان حکومت در قتل‌ها وجود نداشت و دشمنان با برنامه‌ریزی چنین سناریویی در تلاش برای ایجاد اختلاف میان مسوولان کشور بودند. وی افزود: رسانه‌های دارای پایبندی به مسائل ملی هرگز نباید به سخنانی که بر اساس اطلاع و عقلانیت نیست، دامن بزنند، این کار به انحراف کشاندن افکار عمومی است چراکه عربستان نسبت به نقش خود در آفرینش داعش ظاهر‌فریبی کردند اما جنایت خود در ترکیه را نمی‌تواند پنهان کند. سلیمی‌نمین تاکید کرد: متاسفانه آقای علی مطهری کسی است که سریع می‌شود به ایشان خط داد و او را به مسیری هدایت کرد که سخنانش تبدیل به خوراک رسانه‌ای دشمنان ‌شود اما رسانه‌ها نباید به این حرف‌ها بپردازند. آقای علی مطهری آدم خوبی است اما متاسفانه اطلاعات تاریخی و سیاسی ندارد. باید بداند که این حرف را چه کسی القا می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین