580
سه شنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۷
1
«صبح‌نو» در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی می‌کند

چرا نرخ برابری دلار با پول ملی در عراق، سوریه و لبنان ثابت مانده است

نرخ برابری پول ملی کشور با دلار، مرجعی برای اعتبار آن پول ملی است، در این میان اما برخی کشورها مانند عراق، سوریه، لبنان و... با وجود مشکلات داخلی، جنگ و مشکلات دیگر از ثبات خوبی برخوردارند و ارزش پول ملی‌شان بالا است.

حجت الاسلام تراشیون در گفت و گو با «صبح نو»تبیین کرد: محبوب بودن والدین نزد فرزند موفقیت در تربیت و سبک زندگی دینی را تضمین می‌کند

خانواده، رکن اصلی تربیت دینی

كودكی، ‌بهترین و مهم‌ترین سن برای آموزش و تربیت یك نسل است. كارشناسان حوزه سبك زندگی معتقدند برای ترویج و احیاء سبك زندگی دینی در جامعه، ‌باید به آموزش و پرورش توجه كرد و مبانی این شیوه زندگی را از همان سال‌های كودكی به فرزندان آموخت. کارشناسان این روش را هم برای دنیا و هم برای زندگی اخروی عنوان كرده و تمسك به شیوه منطبق با روش اهل بیت را مورد تاكید قرار داده‌اند. این همان روشی است كه به عنوان آموزش و قدم گذاشتن در سبك زندگی دینی مورد توجه قرار می‌گیرد. حجت الاسلام علیرضا تراشیون، كارشناس تربیتی در حوزه فرزند و خانواده در گفت و گو با «صبح نو» بر اركان مورد نیاز در سبك زندگی و تربیت دینی كودكان اشاره كرده و ضمن بر شمردن عناصر تاثیر گذار در این مسیر،‌ خانواده و به خصوص مادران را مهم‌ترین اصل برای رسیدن به این مقصد عنوان كرده است.

جنگیدن برای پیروزی

سر مقاله

نگرانی فال نیک

«نود» برای دومین هفته متوالی پخش نشد

خاله ‌خرس‌ها در کمین «عادل‌شاه»!

سال‌ها پیش و در فضای نسبتاً بسته و انحصاری ورزش تلویزیون، جوانی با لحنی خاص و اطلاعات ورزشی بالا پدیدار شد که به مرور توانست با تولید برنامه«نود» به شهرت زیادی دست پیدا کند.

طرح احیای جانور در حال انقراض با شکست 100‌درصدی همراه شد

فرار شگفت‌انگیز پنج گور ایرانی

واکنش اعتراضی کارتونیست‌های جهان به حمایت‌های آمریکا از نظام سعودی

پایانی بر پیوند نامشروع نفت و تفنگ

یادداشت

مدیریت جهادی ممنوع

دکتر محسن پیرهادی

سلیمی‌نمین در گفت‌وگو با «صبح نو»:

مطهری راحت به مسیر اشتباه هدایت می‌شود

نوحه‌های اربعینی تجلیگاه پیوند فرهنگی میان ایران و عراق

صنوبری: نمی‌توانستم برای اربعین شعر نگویم

شعر گفتن برای اهل بیت ؟عهم؟ بسیار دشوار است. شعر گفتن برای اربعین دشوارتر است. پیاده‌روی اربعین در سال‌های اخیر میدان مناقشه‌های بی‌پایانی از روایت‌های متناقض بوده است. عده‌ای آن را یک آیین صرفاً مذهبی و عراقی می‌دانند و عده‌ای دیگر آن را یک اتفاق بزرگ سیاسی. در میان چنین معرکه‌ای محمد‌حسن صنوبری یکی از شاعرانی است که خطر این راه را به جان خریده و برای اربعین نوحه‌های مختلفی سروده است. صنوبری شاعری بیرون دسته‌بندی‌های ذهنی ماست. او معتقد است هنر تنها باید راوی زیبایی باشد و همزمان همه شعرهایش وفادار به زمانه و آرمان زمانه‌اش است. در ایام منتهی به اربعین حسینی با او که از شاعران جوان و خوش‌نام کشور است درباره سرودن برای اربعین و سروده‌های اربعینی‌اش گفت‌وگو کرده‌ایم.

شماره‌های پیشین