578
یکشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷
2
معاون اول قوه‌قضاییه از تاییدحکم در تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور خبر داد

حکم اعدام سلاطین سکه تایید شد

اختلافات دو حزب اعتدال و توسعه و کارگزاران، موجب انتقادهای افشاگرانه جهانگیری از عملکرد دولت شده است | معاون اول رییس جمهوری : من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را هم نداشته‌ام

بفرمایید منزل

می‌گوید اجازه برکناری منشی‌‌اش را هم نداشته‌ و در دستش قلم و کاغذی نیست که کسی را برکنار کند در‌حالی‌که معاون اول رییس‌جمهوری است و برخی او را پشت‌پرده تصمیم‌گیری‌ها می‌نامیدند، حال با این افشاگری‌های آقای جهانگیری اما به نظر می رسد که خبرها درباره اختلافات دولت دوازدهم صحت دارد و آقای معاون اول دیگر سکوت را به صلاح نمی‌داند!

صبح نو

معاون اول قوه‌قضاییه از تاییدحکم در تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور خبر داد

حکم اعدام سلاطین سکه تایید شد

معاون اول قوه‌قضاییه اعلام کرد: حکم اعدام دو متهم پرونده مفاسد اقتصادی اخیر (ارز و سکه) در مرحله تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور تأیید و قطعی شد.  حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ارتباط تلفنی با شبکه خبر با اعلام این خبر اظهار داشت: وحید مظلومین، فرزند حبیب‌الله پیش از این در شعبه دو دادگاه ویژه جرائم اقتصادی به اتهام افساد فی‌الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد و اخلال در نظام اقتصادی کشور به اعدام محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر هم قطعی شد. وی گفت: محمد‌اسماعیل قاسمی با اسم مستعار محمد سالم، فرزند غلامعلی هم که از اعضای اصلی باند مظلومین است، به اعدام محکوم شد که این حکم نیز در مرحله تجدیدنظرخواهی قطعی شده است، اتهام وی افساد فی‌الارض از طریق مشارکت در تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز ارز و سکه و قاچاق عمده ارز در حد کلان است. متهم ردیف اول، وحید مظلومین فرزند حبیب‌الله است. شغل: طلافروش، متولد: 1341، متأهل، فاقد سابقه مؤثر کیفری، متهم است به افساد فی‌الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد با انجام معاملات‌ غیرقانونی و قاچاق عمده ارز.  حمید مظلومین همان فردی است که در تاریخ ۱۴‌تیرماه از سوی فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر دستگیری وی منتشر شد و به او لقب سلطان سکه داده شد. لقب سلطان سکه از آن جهت به مظلومین داده شد که به گفته سردار رحیمی وی گردش حسابی به ارزش خرید دو تن سکه داشته است. مظلومین در سال‌های‌۹۰ و ۹۱ هم در جریان اخلال در بازار ارز و سکه دستگیر شده و حتی به اتهام افساد فی‌الارض برایش پرونده صادر شده بوده است. هرچند در آن زمان مظلومین موفق می‌شود با هماهنگی‌های انجام گرفته با بانک مرکزی از اتهامات خود رهایی یابد و خود را عامل بانک مرکزی جا بزند. متهم ردیف دوم این پرونده محمداسماعیل قاسمی، معروف به محمد سالم، شغل سکه‌فروش، متولد 1352، متأهل و فاقد سابقه کیفری مؤثر متهم است که جرمش افساد فی‌الارض از طریق مشارکت از طریق تشکیل شبکه فساد با انجام معاملات غیرقانونی ارز به‌صورت عمده بوده است. 
 
وزیر خزانه‌داری آمریکا: به خریداران نفت ایران معافیت می‌دهیم 
وزیر خزانه‌داری آمریکا با عقب‌نشینی از سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران از 4 نوامبر گفت: کشورش در نظر دارد واردکنندگان نفت ایران را از تحریم‌ها معاف کند. استیون منوچین که در مصاحبه با رویترز سخن می‌گفت، اظهار داشت: خریداران نفت ایران باید بیشتر از رقم 20‌درصدی که در سال‌های 2013 تا 2015 ملزم بودند، واردات نفت ایران را کاهش دهند تا بتوانند از معافیت‌های آمریکا برخوردار شوند.
وی افزود: من انتظار دارم اگر معافیتی بدهیم کاهشی بیشتر از 20درصد در واردات نفت ایران را از سوی کشورها شاهد باشیم.
وزیر خزانه‌داری آمریکا در مورد تاثیرات تحریم ایران بر قیمت نفت نیز گفت: قیمت نفت تا حالا بالا رفته است و بنابراین معتقدم بازار نفت پیش‌بینی کرده است روند کاهش صادرات نفت ایران تا چه حدی پیش می‌رود. من معتقدم این موضوع هم‌اکنون تأثیر خود را بر قیمت نفت گذاشته است. وی افزود: من انتظار ندارم در ماه نوامبر صادرات نفت ایران به صفر برسد اما انتظار دارم در نهایت به صفر برسد. حتی تاکنون شاهد کاهش قابل ملاحظه‌ای در صادرات نفت ایران بوده‌ایم. در‌حالی‌که ایران تاکید کرده است می‌تواند مانع خسارت قابل ملاحظه تحریم‌ها بر اقتصادش شود، منوچین با اشاره به خروج شرکت‌های بزرگ از بازار ایران پیش‌بینی کرد تحریم‌ها خسارت زیادی به اقتصاد ایران بزند. وی افزود: ما از هم‌اکنون اثرات تحریم‌ها را می‌بینیم و انتظار داریم با اجرایی شدن تحریم‌ها اثرات بیشتری را شاهد باشیم. طی دو سال آینده فشار اقتصادی زیادی به ایران وارد خواهد شد. وزیر خزانه‌داری آمریکا در مورد سوئیفت هم گفت واشنگتن مذاکراتی را با این نهاد مستقر در بلژیک انجام داده است تا روابط با ایران را قطع کند اما از نتیجه این مذاکرات چیزی نگفت. آمریکا در میان هیات‌مدیره سوئیفت از اکثریت آراء برخوردار نیست اما می‌تواند این نهاد را تهدید کند در صورت ادامه همکاری با ایران هدف تحریم‌های خود قرار دهد. 

captcha
شماره‌های پیشین