574
دوشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۷
1
رییس دفتر سابق تلویزیون لبنانی المیادین درتهران در گفت‌و‌گو با «صبح نو» مطرح کرد:

ساخت اخباری جعلی برای انحراف  افکار عمومی از عربستان به سمت ایران

سیاستمداران غربی در دوران بازنشستگی از نوشتن خاطراتشان کسب درآمد می کنند

سه هزار دلار برای صف‌اولی‌ها

سیاستمداران بازنشسته در غرب عموماً بعد از پایان دوره مسوولیت خود به‌اموری مشغول می شوند که خیلی شاید به رده مسوولیتی‌شان ربطی نداشته باشد اما از یک جهت برای آنها مفید است؛ پولدار می شوند.

تلاش‌های عربستان برای پوشاندن جنایت افزایش یافت

بوی تعفن سعودی

با گذشت دوهفته از زمان ناپدید شدن «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار سعودی در سفارت عربستان در استانبول ترکیه هنوز ابعاد تازه‌ای از چگونگی قتل یا ربوده شدن این روزنامه‌نگار روشن نشده است. رسانه‌های غربی و ترکی خواستار برخورد شدید با عاملان این حادثه‌اند، اما رسانه‌های عربستان سعودی در تلاش‌اند تا با وارونه جلوه دادن این موضوع خود را از فشارهای بین‌المللی و افکار عمومی جهان دور سازند.

سر مقاله

قدرت‌نمایی

یکی از حاضران در جلسه با رییس‌جمهور:امیدواریم دولت با یک تیم تازه نفس فصل جدیدی برای عبور از گردنه سخت شروع کند

قول روحانی به اقتصاددانان

رییس‌جمهوری که روز یکشنبه به دانشگاه تهران رفته بود، خبر داد عده‌ای از اساتید اقتصادی را دعوت کرده تا رودررو با آن‌ها بنشیند و صحبت کند. او گفته بود: «برخی از آن‌ها به‌صورت نامه سرگشاده و بعضی‌ها به‌صورت نامه خصوصی برای من نامه نوشتند. حرف‌هایی دارم که با آن‌ها مستقیم مطرح می‌کنم.» البته این نامه‌ها که تا حضور رییس‌جمهوری در دانشگاه تهران بی‌جواب مانده بود در همان جلسه آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها جواب داده شد. رییس‌جمهوری با انتقاد از نامه‌های انتقادی اقتصاددانان به دولت گفت که «گاهی وقت‌ها نقد به اندازه بسیار مفید است، اما نقد بیش از حد مثالش همان نمک است. نمک طعام به اندازه باشد لازم است و اگر زیاد باشد، نمی‌شود غذا را خورد.»

زوجی نابینا که زندگی را عاشقانه روایت می‌کنند

دنیا گشت و به‌هم رسیدیم

«صبح‌نو» از سامانه تلفنی بیمه سلامت گزارش می‌دهد

مسوولان روی خط پاسخگویی

سامانه پاسخگویی نهادها و ارگان‌های مختلف با داشتن یک اپراتور همیشه ‌پاسخگوی سؤالات مردمی است اما اینکه تماس‌های دریافتی این سامانه‌ها تا چه اندازه توسط این سازمان‌ها پیگیری می‌شود همیشه برای مخاطبین محل سؤال بوده است. از مدتی پیش شنیده بودیم که روزهای دوشنبه مدیران بیمه سلامت مستقیماً روی خط پاسخگویی می‌آیند و با مردم گفت‌وگو می‌کنند. خبرنگار «صبح‌نو» نیز برای تأیید صحت این ماجرا، دیروز با تماس با این سامانه توانست با طاهر موهبتی، مدیرعامل بیمه سلامت گفت‌وگو کند. البته واکنش موهبتی نیز نسبت به اینکه یک خبرنگار از طریق این سامانه با او ارتباط گرفته در نوع خودش جالب بود.

آلودگی هوای شهرهای جنوب غرب کشور روز گذشته به شاخص خطرناک رسید

خوزستان غرق در غبار

اگرچه سازمان هواشناسی از سیلابی شدن مسیل‌ها و رودها در دامنه زاگرس و نیز شمال کشور خبر داده است که البته خبر بارش برف و باران برای بسیاری از هموطنان خوشحال‌کننده است؛ اما در میان خوشحالی برای بارش، گویا کسی حواسش به گرد و غبار جنوب و دردسرهای زندگی در استان خوزستان نیست.

احمد پاکتچی در نشست «عدالت اجتماعی از منظر امام علی؟ع؟»

عالمان اسلامی درباره «عدالت توزیعی» کم‌کاری کرده‌اند

نشست «عدالت اجتماعی از منظر امام‌علی؟ع؟» با حضور دکتر احمد پاکتچی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق؟ع؟، هفته جاری در بنیاد نهج‌البلاغه برگزار شد.

یادداشت

خط‌کشی‌های پرهزینه

مهدی فضائلی

تأملی در فیلم «زشت و زیبا» ساخته دكتر احمدرضا معتمدی

سه‌گانه اگزیستانس، اشراق و عرفان

از حیث اندیشه‌ای، اتصاف یک فیلم به وصف «فلسفی»، تشکیکی و ذومراتب است. مایه‌های فلسفی در سینمای معتمدی دارای سیر اشتدادی است؛ یعنی هرچه پیشتر می‌رویم، فیلم‌های جدید ایشان نسبت به فیلم‌های قبلی فلسفی‌تر می‌شود؛ ضمن اینکه فیلم‌های جدید ایشان بیشتر به عرضه دیدگاه‌های فلسفی مطرحِ روز می‌پردازد تا مکاتب کلاسیک.

یادداشت

نقش سلاطین و خلفای جائر  در تمدن اسلامی

دکتر موسی نجفی

در پی تهدیدهای ترامپ علیه ریاض

العربیه: نفت 200‌دلاری در انتظارتان است

شماره‌های پیشین