570
سه شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۷
8

خبر

«صبح‌نو» از تحریک بازاریان و کسبه سراسر کشور توسط برخی شبکه های معاند برای اعتصاب گزارش می‌دهد

روز بی‌اعتصاب

در چند روز گذشته در برخی شبکه‌های مجازی فراخوان اعتصاب در بازار بزرگ تهران و چندین شهر دیگر تبلیغ شده و بارها هم تکرار شد اما مشاهدات خبرنگار «صبح‌نو» از بازار تهران در روز شانزدهم و هفدهم مهرماه و نیز اظهارنظر مسوولان بازار نشان می‌دهد که این فراخوان در عمل متقاضی نداشته است. گزارش میدانی خبرنگار «صبح‌نو» از روز شانزده و هفدهم مهرماه در نقاط مختلف بازار تهران حاکی از آن است که مغازه‌ها در همه راسته‌ها باز و فعالیت طبق روال معمول برقرار است. در فراخوانی که از چند روز گذشته منابع فاقد هویت در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند، سعی شده بود کسبه با استفاده از برخی جملات هیجانی و تکیه بر قیمت ارز به اعتصاب دعوت شوند.

صبح نو

خبر

خرید شناور اورژانس برای «خزر» و «سواحل مکران»
وزیر بهداشت با اشاره به اضافه شدن ۷۰۰‌دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور و اقدام برای خرید هزار دستگاه آمبولانس جدید دیگر، در عین حال گفت: همچنین باید تعدادی شناور اورژانس برای دریاچه خزر و سواحل مکران تأمین شود که اقدامات مربوط به آن در حال انجام است و امیدواریم به موقع وارد ناوگان اورژانس شود. آقای سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۷۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته که به‌طور همزمان در تهران و بندرعباس انجام می‌شود، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید انجام دهیم، این است که به موقع با تجهیزات کامل و با افراد زبده در شرایط اورژانس و بحرانی با وسیله مطمئن به درخواست مردم پاسخ دهیم. اورژانس «۱۱۵» که در این دوره به سازمان اورژانس تبدیل شد، یکی از افتخارات حوزه سلامت است. وی افزود: تاکنون بالغ بر سه‌هزار دستگاه آمبولانس در طول چهار و نیم سال گذشته به ناوگان اورژانس کشور اضافه شده است. باید توجه داشت که پیش از این عمر متوسط آمبولانس‌ها ۱۲ سال بود و معمولاً آمبولانس‌ها بعد از پنج سال دیگر مفید نیستند. ما در حال حاضر متوسط عمر آمبولانس‌ها را به چهار سال کاهش دادیم. همچنین امروز هم ۷۰۰ دستگاه آمبولانس را که از بهترین مدل دنیا هستند، با کمک شرکت ایران خودرو دیزل وارد ناوگان اورژانس می‌کنیم که این تعداد علاوه بر ۳۹ آمبولانس هوایی و سه شناور دریایی اورژانس هستند و امیدواریم که باعث رضایت مردم باشند.
 
تسهیلات ارزان قیمت برای جبران خسارات سیل
 در گیلان
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به کمک‌های دولت به آسیب‌دیدگان حادثه سیل در استان گیلان گفت: بخشی از کمک‌های دولت بلاعوض بوده و بخشی به‌صورت تسهیلات ارزان پرداخت می‌شود. آقای محمدباقر نوبخت پس از بازدید از مناطق سیل‌زده استان گیلان در نشست بررسی ابعاد سیل در استانداری، به ارزیابی خود از میزان خسارت سیل اخیر در دو استان گیلان و مازندران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه عزم مسوولان استانی برای حل این معضل بسیار مطلوب است و تعامل خوبی برای کاهش بحران در دو استان وجود دارد. نوبخت با اشاره به کمک‌های دولت به آسیب‌دیدگان این حادثه گفت: بخشی از کمک‌های دولت بلاعوض بوده و بخشی
به صورت تسهیلات ارزان پرداخت می‌شود.
 
تشخیص سه دقیقه‌ای نوع مواد مصرفی رانندگان
رییس بهداری راهور ناجا در خصوص چگونگی کاربرد تست‌های جدید سنجش مواد مخدر و محرک و همچنین کاربرد وسیع آن سخن گفت. آقای سیدجعفر محقق در حاشیه مراسم افتتاح طرح ارتقاء سلامت رانندگان به تشریح کارکرد کیت‌های جدید پرداخت وگفت: کیت‌های مورد نظر در دو مدل خودکاری و پنبه‌ای در اختیار تمام گشت‌های پلیس راهور قرار گرفته و این تست‌ها مواد مخدر و استفاده از مواد محرک را توسط راننده نشان می‌دهند. وی در خصوص تست الکل گفت: طبق استاندارد جهانی برای آگاهی از میزان استفاده الکل توسط رانندگان از تست دیگری که به واسطه بازدم سنجیده می‌شود، استفاده می‌شود اما این دو تست خودکاری و پنبه‌ای به صورت بزاقی کاربرد دارد. وی افزود:‌ مدل خودکاری را در داخل دهان گذاشته و بعد از آغشته شدن به بزاق، میزان مواد مخدر یا محرک مصرفی توسط محرک با کیت‌هایی که در اختیار مأموران قرار گرفته شده، اندازه‌گیری می‌شود.
 
تعجب رییس موزه درنتس هلند از تماشای
«تخت جمشید»
رییس موزه درنتس هلند گفت: همه ابعاد فرهنگ و تمدن ایران برای من جالب بود اما با دیدن عظمت پرسپولیس و تخت جمشید قلبم شروع به تپیدن کرد. آقای هری توپان با اشاره به تعامل و روابط کاری خوب میان دو کشور ایران و هلند در مباحث فرهنگی، گفت: ایران فرهنگ عجیب و خارق‌العاده‌ای دارد. همه ابعاد فرهنگ و تمدن ایران برای من جالب بود اما با دیدن عظمت پرسپولیس و تخت جمشید قلبم شروع به تپیدن کرد. رییس موزه درنتس هلند در خصوص تبلیغات منفی علیه ایران اظهار داشت: ما در هلند در بحث تبلیغات منفی علیه ایران وارد نشده‌ایم و به دنبال انجام کار فرهنگی هستیم و تا این لحظه هم جز رفتار دوستانه و بر پایه اعتماد از همکاران ایرانی خود ندیده‌ام.
 
جزئیات بسته‌های ارزان قیمت سفر
معاون رییس‌جمهوری گفت: راه‌اندازی اکوکمپ‌ها و اقامتگاه‌های گردشگری از برنامه‌های جدی سازمان میراث ‌فرهنگی برای رونق گردشگری داخلی و ارائه بسته‌های ارزان‌قیمت سفر است مثلاً سراب گیان شهرستان نهاوند می‌تواند پایلوت خوبی برای راه‌اندازی اکوکمپ در کشور شود.آقای علی‌اصغر مونسان پس از بازدید از روستای حبشی نهاوند از سراب فارسبان و سراب گیان نیز در این شهرستان بازدید کرد و گفت: «شهرستان نهاوند دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری است که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ها اشتغال و درآمد ایجاد کرد.» وی گفت: برای راه‌اندازی اکوکمپ در کشور برنامه‌ریزی‌هایی شده است و به نظر می‌رسد با توجه به موقعیت بسیار زیبای سراب گیان و سراب فارسبان، می‌توان در یکی از این دو منطقه به‌عنوان پایلوت این طرح را اجرایی کرد. رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اضافه کرد: با توجه به اینکه راه‌اندازی اکوکمپ نیازمند تأمین اعتبار است، مبلغ 20میلیارد ریال از سوی سازمان میراث‌فرهنگی به شهرستان نهاوند اختصاص می‌یابد.

captcha
شماره‌های پیشین