570
سه شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۷
7
«صبح نو» ماجرای دستگیری هفت ماهیگیر ایرانی از سوی پلیس امارات را روایت می‌کند

سرنوشت صیادان بوشهری به کجا می‌رسد

9 ملوان خسته از کار و راضی از برکت خدا، در شرجی هوا و میان آب‌های آرام خلیج‌فارس روی لنج، دور سفره نهار نشسته بودند تا لقمه‌ای غذا بخورند و راهی بندر شوند اما نمی‌دانستند که سفره غذایشان به رنگ خون آغشته خواهد شد. حدود ساعت چهار بعد از ظهر 14 شهریور بود که قایقی با سه سرنشین که لباس فرمی به تن نداشتند به این لنج حمله کردند. یک‌نفر را کشتند و دو نفر دیگر را زخمی کردند تا بتوانند قایق را تصرف کنند.

اقوام عضو خانم شورای شهر تهران راننده خودرو بوده است

تصادف خبرساز برای خودروی شورای شهر

صبح نو

اقوام عضو خانم شورای شهر تهران راننده خودرو بوده است

تصادف خبرساز برای خودروی شورای شهر

شورای شهر تهران که در یک‌سال گذشته از فعالیت خود شاهد اتفاقات زیادی بوده است، این‌بار با خودرویی که در اختیار یکی از اعضای شورا بوده و در تصادفی شدید کاملا از بین رفته است، خبرساز شد. 
عصر دیروز بود که آقای امیر سیدین، یکی از روزنامه‌نگاران فعال در فضای مجازی نوشت: یکی از زنان عضو شورای شهر تهران، خودروی شورای شهر را در اختیار برادرش می‌گذارد. ایشان هم با خودروی شورا می‌رود سفر شمال و تصادف می‌کند و خودروی اوراق را برمی‌گرداند. 
این خبر در فضای مجازی بازخورد بسیاری داشت. پیگیری‌های برخی رسانه‌ها درباره این تصادف نیز به نتایج جالب‌تری منجر شد. در خبرهای دیروز این‌طور گفته شد که برادر عضو شورا به‌عنوان راننده برای خواهرش کار می‌کرده؛ ولی سفر کاری نبوده و عضو شورا خودروی این نهاد را برای استفاده شخصی در اختیار برادر خود گذاشته است. همچنین گفته شده که این عضو شورا خانم ن.خ بوده است.
بازخورد این خبر به‌حدی بود که معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران بلافاصله در رابطه با خودرو آسیب دیده یکی از اعضای شورا اطلاعیه‌ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: «در پی انتشار برخی اخبار در مورد حادثه پیش آمده برای خودرو یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به اطلاع می‌رساند، مدتی پیش خودروی در اختیار یکی از اعضای شورا دچار سانحه شد که خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت. راننده خودروی یاد شده از بستگان عضو شورا بوده که از شهریورماه سال‌۹۶ به‌عنوان راننده ایشان مشغول خدمت در شورای اسلامی شهر تهران است و تشریفات قانونی مربوط به تحویل خودرو به وی نیز در ابتدای فعالیت شورای پنجم طی شده است. شایان ذکر است که خسارت‌های مالی وارده به خودرو نیز از سوی شرکت بیمه‌گر پرداخت می‌شود. لذا اخبار منتشر شده مبنی بر در اختیار قرار دادن خودرو به فرد غیر، خلاف واقع است.»
اگرچه روابط عمومی شورای شهر تهران عصر دیروز با انتشار این اطلاعیه تلاش کرد ‌پاسخی به افکار عمومی بدهد اما سوال اصلی اینجاست که این خودرو در کدام به اصطلاح مأموریت کاری بوده و اصلاً چرا در جاده‌های خارج از محدوده شهر تهران دچار سانحه شده است؟ سؤال دیگر این است که آیا راننده این خودرو در حادثه مقصر بوده است یا خیر و در صورت مقصر بودن نیز شرکت بیمه خسارت وارده به خودرو را پرداخت خواهد کرد؟

captcha
شماره‌های پیشین