570
سه شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۷
15
«صبح‌نو»ماجرای«جمال‌خاشقجی»‌را ازدریچه‌سینمابررسی‌می‌کند

قتل‌سعودی‌‎به‌روش‌هالیوودی

در روزهای اخیر جمال خاشقجی یکی از روزنامه‌نگاران منتقد سیاست‌های بن‌سلمان به شکلی مشکوک احتمالاً به قتل رسیده است. تهدید و قتل منتقدان، موضوعی است که قبلاً در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف پرداخته شده بود.

خبر

صبح نو

خبر

«بانوی‌سردار»به‌ساخت‌موسیقی‌رسید
سریال «بانوی سردار» به کارگردانی آقای پرویز شیخ‌طادی این روزها در مرحله ساخت موسیقی قرار دارد. زمان پخش سریال «بانوی سردار» به کارگردانی پرویز شیخ طادی به‌زودی اعلام می‌شود. این سریال که برای پخش در شبکه یک سیما به نگارش درآمده بود، به تازگی مراحل تدوین را سپری کرده است و ساخت موسیقی و جلوه‌های ویژه آن آغاز شده است. به گزارش فارس، فصل نخست این سریال به زندگی «بی‌بی مریم» سردار بختیاری می‌پردازد و فصل دوم آن به زندگی «علیمردان خان بختیاری» خواهد پرداخت که سال آینده وارد مرحله تولید خواهد شد. پیش از این بنا بود این سریال به کارگردانی سعید سلطانی ساخته شود، اما به‌دلایلی به پرویز شیخ طادی سپرده شد و با توجه به تغییر مقطع زمانی هنوز مشخص نیست که در فصل دوم بازیگرها تغییر خواهند کرد یا نه. زرنان شهریار، شهرک دفاع مقدس و یکی از لوکیشن‌های فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» نیز از دیگر لوکیشن‌های این سریال بودند.

تدوین اصلی «حکایت‌های کمال»
تدوین مجموعه تلویزیونی«حکایت‌های کمال» به کارگردانی آقای قدرت‌الله صلح‌میرزایی هم‌زمان با ضبط آغاز شد. به گزارش سیما فیلم؛ قدرت‌الله صلح‌میرزایی کارگردان سریال 150‌قسمتی «حکایت‌های کمال» در ارتباط با روند تولید این مجموعه گفت: از اوایل مردادماه با ساخت دکور در شهرک سینمایی غزالی تصویربرداری این مجموعه آغاز شد. تاکنون دو ماه ضبط داشتیم که بیش از 30 درصد این مجموعه تصویربرداری شده است . وی درباره دکور این مجموعه گفت: خانه‌ها، محله‌ها و گذرهای دهه 40 در دکور این مجموعه دیده‌شده که 90 دکور در شهرک سینمایی ساخته‌شده است به همین دلیل بیشتر تصویربرداری این مجموعه در شهرک سینمایی غزالی و حدود 20 درصد نیز در اطراف تهران خواهد بود. صلح میرزایی با بیان اینکه تدوین اولیه این سریال از شهریورماه آغاز شده، افزود: از دوشنبه 16 مرداد تدوین این مجموعه توسط محسن توکلی و شادی شایان‌فر آغاز شد تا همزمان با ضبط، کار مراحل فنی مجموعه نیز انجام شود. 

35هزارنفردر«فرمانده»حاضرشدند
۳۵‌هزار نفر برای حضور در سری جدید مستند مسابقه «فرمانده» ثبت‌نام کردند. به گزارش روابط عمومی «خانه مستند»‌ پس از فراخوان ثبت‌نام سری جدید مستند مسابقه «فرمانده»، بیش از ۳۵هزار نفر برای شرکت در این مسابقه ثبت‌نام کردند. مستند مسابقه «فرمانده» طبق اعلام سازندگان آن اواخر امسال قرار است همانند سری گذشته در منطقه سیستان‌وبلوچستان برگزار شود. طبق بررسی‌های تیم کارشناسی این مستند مسابقه، از میان ثبت‌نام‌کنندگان حدود ۶۰۰‌نفر برای مصاحبه حضوری انتخاب شدند که هم‌اکنون برای انجام مراحل نهایی انتخاب در تهران به سر می‌برند. از میان افراد حاضر شده در مصاحبه حضوری، ۱۵‌نفر برای مرحله نهایی انتخاب می‌شوند و بعد از انجام رقابت میدانی و نفس‌گیر، ۱۰‌نفر برای شرکت در مسابقه اصلی و حضور در منطقه سیستان‌وبلوچستان انتخاب می‌شوند.

نگارش‌فازسوم «بچه‌مهندس» آغازشد
نویسنده سریال «بچه مهندس» درباره جزییات تازه این سریال خبر داد. آقای حسن وارسته نویسنده «بچه مهندس» به مهر گفت: من از زمانی که قصه فاز دوم «بچه مهندس» نوشته شده بود به این کار پیوستم و از همان زمان من و امیر شاداب آن را بازنویسی کردیم و به این ترتیب حدود ۷۰‌درصد از فاز دوم بازنویسی شد. وی ادامه داد: برای فاز سوم متن از پیش نوشته شده‌ای وجود ندارد و لازم است به‌طور کامل متن فیلمنامه نوشته شود که تا چند روز دیگر وارد نگارش فاز سوم خواهم شد. این نویسنده همچنین درباره داستان فاز سوم سریال بیان کرد: در فاز سوم جوانی شخصیت جواد را می‌بینیم که به سال‌های آخر دهه‌۸۰ و اوایل دهه‌۹۰ مربوط می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین