sobhe-no.ir
570
سه شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۷
1
وزیر کشور از احتمال احیای مجدد کارت سوخت با ماهانه ۶۰لیتر سهمیه خبر داد

«فلاش‌بک» سوختی در دولت

در پی افزایش بی‌رویه مصرف بنزین و رشد شدید قاچاق سوخت به 15میلیون لیتر در ماه، مذاکراتی در دولت برای احیای دوباره کارت سوخت مطرح شده و اینکه وزیر کشور گفته «با توجه به روند افزایشی قیمت ارز که وجود داشت، در مرزها با قاچاق سوخت مواجه بودیم. یکی از پیشنهادات این بود که باید توزیع سوخت را قاعده‌مند کنیم» موید این موضوع است که باز هم باید شاهد بازگشت کارت‌های سوخت به سیستم سوخت و انرژی کشور باشیم.

دکتر محمد مرندی در گفت‌وگو با «صبح نو»:

جمال خاشقجی منتقد نرم سیاست‌های آل‌سعود بود

پس از آنکه ترکیه برای پیگیری ناپدید شدن «جمال خاشقجی» خواستار بازرسی از سفارت ریاض در استانبول شد، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای غربی هم نسبت به این موضوع واکنش شدیدی نشان دادند. روزنامه واشنگتن‌پست هم این اقدام را به مثابه حمله‌ای آشکار به یکی از روزنامه‌نگاران خود تلقی کرد.

سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل استعفاء داد،آیا او نویسنده مقاله ضد ترامپ است؟

کودتای هیلی

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا شب گذشته استعفای نیکی هیلی از سمتش به‌عنوان سفیر و نماینده دائم ایالات متحده نزد سازمان‌ملل را پذیرفت. استعفایی که برخی دلیل آن را انتشار مقاله بدون اسم دانستند که ماه گذشته در روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر شد.

سر مقاله

یاد بگیرید

رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ شیوه ارائه خدمات به 7500بیمار را تشریح کرد

حرکت کاروان احسان در مناطق محروم کشور

محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ در مراسم رونمایی و اعزام کاروان سلامت احسان به هزار نقطه محروم کشور با اشاره به برجستگی نقش امام حسین؟ع؟ در میان ائمه اطهار، اظهار داشت: ایشان شاهد شهادت امیر‌المومنین؟ع؟ در سال چهلم هجری بودند و در جریان واقعه صلح امام حسن؟ع؟ قرار داشتند و تا شهادت این حضرت در تبعیت کامل از امام زمان خود (امام حسن؟ع؟ ) بودند. وی ادامه داد: امام حسین؟ع؟ پس از شهادت امام حسن؟ع؟ و تا زمان زنده بودن معاویه که ۱۰ سال به طول انجامید همچنان به عهد صلح پایبند بودند.

«صبح نو» ماجرای دستگیری هفت ماهیگیر ایرانی از سوی پلیس امارات را روایت می‌کند

سرنوشت صیادان بوشهری به کجا می‌رسد

9 ملوان خسته از کار و راضی از برکت خدا، در شرجی هوا و میان آب‌های آرام خلیج‌فارس روی لنج، دور سفره نهار نشسته بودند تا لقمه‌ای غذا بخورند و راهی بندر شوند اما نمی‌دانستند که سفره غذایشان به رنگ خون آغشته خواهد شد. حدود ساعت چهار بعد از ظهر 14 شهریور بود که قایقی با سه سرنشین که لباس فرمی به تن نداشتند به این لنج حمله کردند. یک‌نفر را کشتند و دو نفر دیگر را زخمی کردند تا بتوانند قایق را تصرف کنند.

«صبح‌نو» از تحریک بازاریان و کسبه سراسر کشور توسط برخی شبکه های معاند برای اعتصاب گزارش می‌دهد

روز بی‌اعتصاب

در چند روز گذشته در برخی شبکه‌های مجازی فراخوان اعتصاب در بازار بزرگ تهران و چندین شهر دیگر تبلیغ شده و بارها هم تکرار شد اما مشاهدات خبرنگار «صبح‌نو» از بازار تهران در روز شانزدهم و هفدهم مهرماه و نیز اظهارنظر مسوولان بازار نشان می‌دهد که این فراخوان در عمل متقاضی نداشته است. گزارش میدانی خبرنگار «صبح‌نو» از روز شانزده و هفدهم مهرماه در نقاط مختلف بازار تهران حاکی از آن است که مغازه‌ها در همه راسته‌ها باز و فعالیت طبق روال معمول برقرار است. در فراخوانی که از چند روز گذشته منابع فاقد هویت در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند، سعی شده بود کسبه با استفاده از برخی جملات هیجانی و تکیه بر قیمت ارز به اعتصاب دعوت شوند.

به بهانه رحلت مادر شهیدان مغنیه چگونگی مقاومت و بصیرت مادران شهدا را بررسی کرده‌ایم

مسأله‌آموز مدرسان شد

برای کسانی که پیوند مختصری با قبیله شهدا و خانواده‌های شهدا داشته‌اند شنیدن و خواندن چنین خاطراتی گرچه شیرین و جذاب است اما عجیب نیست. ما سال‌هاست که چنین واکنش‌هایی را از مادران شهدا دیده‌ایم. از روز آغاز مقاومت اسلامی به رهبری خمینی بت‌شکن تا امروز صدها و هزاران دلداده را دیده‌ایم که به مکتب نرفته مسأله‌آموز مدرسان شده‌اند. در این گزارش قصد نداریم صرفاً چنین خاطراتی را مرور کنیم، بلکه می‌خواهیم بدانیم چطور می‌شود کسانی مثل بانو آمنه سلامه که تعلیم خاصی ندیده‌اند و به مکتب و مدرسه‌ای نرفته‌اند در چنین اوجی می‌ایستند و به غمزه مسأله‌آموز مدرسان می‌شوند؟ جواب این سؤال بسیار دشوار است.

گزارش جالب اسکرین‌رنت از ادغام دو غول سینمایی

چه سرنوشتی پیش روی آثار فاکس و دیزنی است

در روزهای پایانی ماه گذشته به‌صورت رسمی اعلام شد که دیزنی بخش اعظمی از محتوای سینمایی و تلویزیونی فاکس را خریداری خواهد کرد. پس از نبرد کوتاه متشنجی با کمپانی رقیب، کام کست؛ دیزنی پیروز از میدان نبرد خارج شد تا انتقال و ادغام فاکس را تا پایان تابستان 2019 نهایی کند.

ایران چگونه جزو هفت قدرت برتر پرنده‌های شکاری شد

دست برتر پهپادی ایران

«ایران جزء هفت قدرت اول پهپادی جهان است» این خبر را رییس ستادکل نیروهای مسلح گفته و تأکید کرده است که این توسعه به سال‌های دفاع مقدس برمی‌گردد که از سال‌1363 آغاز شد و ما خوشبختانه در این مسیر توسعه متوازن و خوبی را داشته‌ایم به‌گونه‌ای که در عملیات علیه تروریست‌ها و انتقام حمله به اهواز هفت فروند پهپاد مواضع آن‌ها را درهم کوبید و «اولین عملیات رسمی» پهپادهای رزمی سپاه در خارج از کشور رقم خورد.

واکنش ایران به استعفای نماینده واشنگتن در سازمان‌ملل

هیلی دستاوردی جز انزوای آمریکا در جهان نداشت

شماره‌های پیشین