569
دوشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۷
1
یادداشت

پیامدهای مخرب استراتژی «به مرگ بگيرید تا به تب راضی شوند»

دکتر حسن دانایی‌فرد

برای مردی که در جست‌وجوی شهادت تا حلب رفت

پاسخ شهید همدانی به بشار اسد

شانزدهم مهر 94 بود که خبری در کشور پیچید، سردار حاج حسین همدانی از فرماندهان ارشد ایران در سوریه به شهادت رسید. خبری باورنکردنی برای سپاهیان و بسیجیان و البته کاملا باورپذیر برای همراهان و همسنگران حاج حسین همدانی. کسی که از سال‌ها قبل در جبهه ها بود و البته به گفته خودش دنبال شهادت دویده و البته در آن سال ها به آن دست نیافته و تقدیر خداوند این بوده که سی سال بعد در خارج از مرزهای ایران در کنار حرم عقیله بنی هاشم لقب مدافع حرم را به خود الصاق کند و به سوی یاران شهیدش بشتابد.

دادستان دیوان محاسبات در گفت‌و‌گو با «صبح نو» تشریح کرد

جزییات پرونده انفصال از خدمت سیف

نوزدهمین رییس کل بانک مرکزی در حالی پیش از پایان دوران خدمتش با ساختمان میرداماد خداحافظی کرد که آشفتگی بازار ارز و نارضایتی‌های بسیاری را به‌عنوان میراثش بر جای گذاشت، حال بعد از دو ماه از برکناری‌اش خبرهایی درباره تخلفاتش و رای انفصال از خدمتش به گوش می‌رسد.

کاهش نرخ دلار چه تاثیری بر قیمت مسکن دارد

جدال ارز و ارض

با سقوط نرخ ارز در یک هفته اخیر و تأثیر آن بر کاهش قیمت کالاهای ریز و درشت، فرضیه کاهش قیمت مسکن نیز مطرح شده است. نرخ مسکن از زمستان گذشته تاکنون بیش از 74درصد رشد داشته است و به گفته کارشناسان شکستن حباب این بازار زمان زیادی را می‌طلبد. اما مطرح شدن دوباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه، این ذهنیت را به‌وجود آورد که می‌توان بازار مسکن را از دستبرد سوداگران و سودجویان در امان نگه داشت.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با ذاکری، یک عمر فعالیت هنری‌اش را مرور کرده است

صورتگر صورت‌ها

استاد علیرضا ذاکری نقاش، کاریکاتوریست و گرافیست برجسته کشور است. او از دوران جنگ کار حرفه‌ای را شروع کرده و بعدها در پرمخاطب‌ترین رسانه‌های کشور فعالیتش را ادامه داده است. ویژگی برجسته استاد ذاکری تبحر ایشان در کشیدن پرتره‌هاست. در سال‌های اخیر پرتره‌های ایشان از شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و علمی بارها خبرساز شده است. اندکی پس از 50سالگی به سراغ او رفتیم تا یک عمر فعالیت هنری‌اش را مرور کنیم. با ما همراه باشید.

جلسات رسیدگی به موضوع توقیف دارایی‌های ایران در لاهه آغاز شد

دزدی دو میلیاردی آمریکا روی میز دادگاه

جلسات استماع رسیدگی به شکایت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا در پرونده توقیف دارایی‌های بانک مرکزی از روز گذشته دوشنبه 16‌مهر ماه آغاز شد و تا جمعه بیستم مهر ماه در محل کاخ صلح (Peace Palace) دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام مبلغی ایده‌اش درباره گردشگری و انسان دینی معاصر را تشریح کرد

گردشگری به‌مثابه عبادت مستضعفین در زمین

حجت‌الاسلام احمد مبلغی، رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و عضو مجلس خبرگان، هفته گذشته در نشست «گردشگری و انسان دینی معاصر» که در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، به تشریح ایده‌اش درباره گردشگری در اندیشه اسلامی پرداخت.

یادداشت

پیشنهادی برای دولت

دکتر سید مهدی غمامی

سر مقاله

کمپین‌سازان

صادق زیباکلام، سلبریتی سیاسی با 5/3 میلیارد تومان کمک مردمی چه می‌کند

حساب میلیاردی یک زلزله‌زده

زلزله آبان ماه پارسال کرمانشاه اگرچه تلفات بسیاری به‌جا گذاشت و خسارت‌های زیادی را وارد کرد اما پس‌لرزه‌های آن همچنان ادامه دارد. پس‌لرزه‌هایی که موجب شده حساب‌های بانکی برخی از چهره‌های معروف جامعه را که برای کمک به زلزله‌زدگان معرفی شده‌ بودند، مسدود کند. صاحبان برخی از این حساب‌ها حتی احضاریه نیز دریافت کرده و برای ادای توضیحات به مراجع ذیصلاح مراجعه کرده‌اند اما واقعیت، پرسش افکار عمومی درباره سرنوشت این کمک‌هاست که رقم آن‌ها حتی چند میلیارد تومان را هم رد کرده است.

شماره‌های پیشین