568
یکشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۷
1
مراسم‌ختم‌برخی‌ازهنرمندان‌چگونه‌برگزارمی‌شود

شادی‌روح‌مرحوم‌یک‌کف‌مرتب

مراسم ختم برخی از هنرمندان در سال‌های اخیر به شکلی بوده که نوع برگزاری و حواشی‌اش خبرساز شده است. حواشی که گاهی اصل آن مراسم بزرگداشت را تحت تاثیر قرار داده است.

شیخ شفیق الجرادی، رییس مرکز پژوهش‌های دینی و فلسفی لبنان:

جهان عرب از بحث اسلامی‌سازی علم در ایران بی‌خبر است

نشست هم‌اندیشی بررسی دیدگاه‌های موافقان و مخالفان اسلامی‌سازی علوم انسانی در مجامع علمی عربی و ایرانی، دو روز پیش در اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه با حضور شیخ شفیق الجرادی، عضو شورای مرکزی حزب‌الله و رییس مرکز پژوهش‌های دینی و فلسفی لبنان و حجت‌الاسلام‌ «احمد حسین شریفی» عضو هیات‌علمی و دانشیار موسسه آموزشی، پژوهشی امام‌خمینی ؟ره؟ برگزار شد.

بعد از تصویب لایحه CFT در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیان‌شد

ظریف: تضمین نمی‌دهیم

بالاخره بعد از چهار ماه پای لایحه CFT به صحن علنی رسیده جلسه‌ای که از همان ابتدا معلوم بود پر است از حاشیه و جنجال، روزی که یادآور تصویب برجام بود... سرانجام اما وکلای ملت لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را با 143 رأی موافق و 120 رأی مخالف به تصویب رساندند.

سر مقاله

هر که ناموخت از گذشت روزگار...

ترکیه: روزنامه‌نگار عربستانی در کنسولگری عربستان شکنجه و به قتل رسیده است

ذبح اندیشه توسط آل‌سعود

عربستان سعودی که با انجام برخی اصلاحات اجتماعی در تلاش است تا روابط نزدیک‌تری با آمریکا و غرب داشته باشد و مسیر پادشاهی «محمد بن‌سلمان» را با این‌گونه روابط و اصلاحات هموارتر سازد، گویا تاب شنیدن انتقادات نخبگان و شهروندان خود را ندارد و از طریق بازداشت، اعدام، قتل یا گلوله پاسخ آن‌ها را می‌دهد.

بررسی عملکرد شوراها و شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با «صبح‌نو»

چمران: به جای حمله کار کنید!

بیشتر از یک‌سال از شروع به کار شوراهای شهر و شورای‌عالی استان‌ها در دوره پنجم می‌گذرد، در این دوره اتفاقات تلخ بسیاری از سوی نمایندگان پارلمان شهری رخ داد که کم و بیش همه تیترهای آن را در خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها خوانده و تأسف خورده‌ایم. در این دوره هر چند شوراها همسو با دولت در یک جبهه سیاسی حرکت کردند اما این حرکت موازی هم نتوانست به هدفی در مدیریت شهری برسد ولی نشان دادند استعداد عجیبی در حمله به کارنامه کاری گذشتگان دارند، کارنامه پر از مردودی شوراها در این دوره یأس و ناامیدی را در بین شهروندانی که فکر می‌کردند افراد درستی را انتخاب کرده‌اند، تزریق کرد.

ناجا در دستگیری مفسدان اقتصادی سهم 90 درصدی داشته است

«یقه‌سفیدها» متهمان ردیف اول پرونده‌های احتکار

طی ماه‌های گذشته، خبرهای تأسفباری از احتکار کالاهای اساسی نظیر برنج و قند و شکر، لوازم خانگی و... به گوش می‌رسید، اما پس از آن نیز اخباری از کشف انبارهای سرشار از اجناس احتکار شده منتشر شد. اخباری که امیدها را برای آرامش بازار در دل مردم زنده کرد. نیروهای پلیس در نقاط مختلف کشور اجازه ندادند محتکران و سوداگران به کسب و کار غیرشرعی و غیرانسانی خود ادامه دهند. به‌طوری‌که در دو ماه گذشته صدها پرونده به ارزش میلیاردها تومان توسط نیروهای پلیس کشف و به دستگاه قضا معرفی شد.

گزارش تحلیلی «صبح نو» از دیداراصلاح‌طلبان با روحانی قبل از تحول در کابینه

مجلس آشتی‌کنان

مدت‌هاست که ماه عسل‌شان تمام شده و رویه انتقاد و برائت از دولت را پیش گرفته‌اند تا جایی‌که آقای جهانگیری پادرمیانی می‌کند تا در جلسه آشتی‌کنان هم روحانی خواستار ادامه حمایت اصلاح‌طلبان از دولت شود و هم اصلاح‌طلبان توقعات خود از دولت را بیان کنند.

«صبح‌نو» از حمله‌ها به نویسنده گزارش گاردین از منابع مالی ایران اینترنشنال گزارش می‌دهد

تیرباران خبرنگار افشاگر

پس از انتشار گزارش روزنامه گاردین درباره منابع مالی شبکه ایران اینترنشنال، حمله‌های گسترده‌ای از سوی برخی کارکنان این شبکه و عده‌ای دیگر از خبرنگاران رسانه‌های فارسی‌زبان ساکن لندن به نویسنده این گزارش شد. آن‌ها معتقد بودند در این گزارش «اصول حرفه‌ای» رعایت نشده است. نویسنده این گزارش سعید کمالی دهقان است. او در سال ۲۰۱۰ به عنوان بهترین روزنامه‌نگار بریتانیا در انجمن مطبوعات خارجی معرفی شده است. کمالی دهقان هم‌اکنون خبرنگار گاردین است. او در پاسخ به این انتقادات گفته: «بله اشتباه کردم. اشتباه بنده این بود که همان چند مرتبه هم در این تلویزیون (ایران اینتر نشنال) حضور پیدا کردم.» در این گزارش به مبدأ و سرانجام این بگومگوها پرداخته‌ایم.

شماره‌های پیشین