567
شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۷
7
رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان یک‌بار دیگر بر لزوم توجه به فرهنگ «صرفه‌جویی» اشاره کردند

نه خیلی زیاد، نه خیلی كم

برای اینكه یك جامعه‌ای فقر را از خودش دور كند لازم است توانمندانش به نیازمندانش كمك كنند. اگر این كمك و یاری اتفاق بیفتد، جامعه اصلاح می‌شود و همگان روی آرامش را می‌بینند. این شهر، همان مدینه فاضله‌ای است كه فیلسوفان از آن نام می‌برند. شهری كه در آن هیچ كس گرسنه نیست.

متهم پرونده سکه ثامن در خارج کشور بازداشت و به ایران منتقل شد

دستگیری کلاهبردار 300 میلیاردی

صبح نو

متهم پرونده سکه ثامن در خارج کشور بازداشت و به ایران منتقل شد

دستگیری کلاهبردار 300 میلیاردی

مدیرعامل شرکت سکه ثامن در یکی از کشورهای همسایه بازداشت و به تهران منتقل شد. فرهاد زاهدی‌فر، متهم اصلی این پرونده است که صبح دیروز توسط نیروهای انتظامی و با همکاری پلیس بین‌الملل بازداشت و به کشورمان برگردانده شد.
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضاییه اول مهرماه در نشستی خبری، در رابطه با این پرونده گفت: اینکه جرمی در این پرونده واقع شده یا خیر باید رسیدگی شود ولی افراد شکایت کردند و وارد رسیدگی شدیم. طرف اصلی در دسترس نیست و اینکه آیا فرار کرده یا از کشور خارج شده مشخص نیست ولی دسترسی به او نیست که  از آن اطلاع ندارم ولی برخی خبرها هست که از کشور خارج شده است. البته به صورت غیابی رسیدگی می‌شود. این فرد حساب‌های متعددی داشته که مسدود شده و ممنوع‌الخروج هم هست البته اگر خارج نشده باشد. وی افزود: این پرونده تازه تشکیل شده و نمی‌دانم کل طلب چقدر است و اموالی که غیرمنقوله است، چقدر است که بحث‌های دیگری است ولی ۶۰۰ نفر در این پرونده  شکایت کرده‌اند.
آقای عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران نیز هفت مهرماه با اشاره به آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن گفت: متأسفانه یک روز قبل از تشکیل پرونده قضایی متهم از کشور خارج شده و چند روز قبل از آن نیز همسرش را از کشور خارج کرده؛ اما تمام حساب‌ها و اموالش از جمله املاک و تعدادی اتومبیل گران‌قیمت توقیف شده است.

 متهم سکه ثامن به دستگاه قضایی تحویل داده شد
دادستان تهران از دستگیری متهم پرونده سکه ثامن خبر داد و گفت: طبق گزارش پلیس، بامداد دیروز متهم پرونده سکه ثامن دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل داده شد. آقای عباس جعفری‌دولت‌آبادی در حاشیه نشست با صرافان از دستگیری متهم پرونده سکه ثامن خبر داد و اظهار کرد: طبق گزارش پلیس، بامداد امروز متهم پرونده سکه ثامن دستگیر و به دستگاه قضایی تحویل شد. وی ضمن قدردانی از اقدامات پلیس در رابطه با دستگیری این متهم، افزود: طبق گزارش‌ها متهم در برخی استان‌ها نیز پرونده دارد. در مورد دستگیری سایر متهمان نیز دستورات لازم صادر شده است.
جعفری‌دولت‌آبادی با رد ادعای مطروحه مبنی بر عامدانه بودن فرار متهم و وجود همکاری در این زمینه، گفت: این فرد قبل از تشکیل پرونده فرار کرده بود و بامداد دیروز پلیس با زحمات بسیار زیادی موفق به دستگیری این فرد شده است. تحقیقات بلافاصله پس از دستگیری آغاز شده و به تدریج اطلاع‌رسانی در این زمینه صورت می‌گیرد.
دادستان تهران در بخش دیگری از اظهاراتش در رابطه با فلسفه برگزاری جلسه با دستگاه‌های مرتبط و رفع این ابهام که چنین اموراتی در حوزه وظایف دادستانی نیست، افزود: وقتی پرونده‌های اقتصادی تشکیل می‌شود، الزاماً ابهاماتی در آن وجود دارد که به تبع این پرونده‌ها جلساتی برگزار می‌شود که هم رفع ابهامات برای قضات حاضر در جلسه صورت گیرد و هم دستگاه‌ها موقعیتی داشته باشند که بتوانند مطالب‌شان را بیان کنند.
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص متهم سکه ثامن اعلام کرد: متهم سکه ثامن در یکی از استان‌های غربی کشور بیش از یک سال پیش کارش را آغاز کرد و سال ۹۷ به تهران آمد.‌ این فرد بعد از خریداری دو باب مغازه در تهران به فعالیت خود ادامه داد و در این مدت
 ۳۰ هزار نفر از طریق اینترنت با وی همکاری کرده و ماهانه سود می‌گرفتند، که این فرد نیز بعد از کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد تومانی از طریق مرز هوایی فرودگاه امام خمینی؟ره؟ از کشور خارج شد.
عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت اعلام کرد: قبل از شروع پرونده، این فرد از کشور متواری شد؛ بعداً از شکایت، پلیس فتا وارد پرونده شد و با هماهنگی با پلیس اینترپل رد وی را در یکی از کشورها زده‌ایم؛ ۱۰۰ میلیارد تومان از اموال این متهم توقیف شده است.

captcha
شماره‌های پیشین