567
شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۷
10
اقدام خوب «میهن» بازخورد مثبت افکار عمومی را به دنبال داشت

قیمت مناسب محصول نتیجه کاهش بهای مواد اولیه

حدود یک‌سال بعد از زلزله کرمانشاه افکار عمومی به دنبال سرنوشت پول‌‌های جمع‌آوری شده است

سرمایه اعتماد مردمی از بین نرود

آبان‌ماه سال گذشته بود که زلزله ای 3/7 ریشتری در استان کرمانشاه دست کم جان 620 نفر از هموطنانمان را گرفت و نزدیک به هفت هزار خانواده را نیز بی‌خانمان کرد. همین موضوع هم سبب شد که برخی سلبریتی‌ها یا همان چهره‌های سرشناس فرهنگی، هنری و ورزشی بیش از هر خیریه دیگری توجه مردم را برای کمک به نیازمندان جلب ‌کنند.

صبح نو

اقدام خوب «میهن» بازخورد مثبت افکار عمومی را به دنبال داشت

قیمت مناسب محصول نتیجه کاهش بهای مواد اولیه

افزایش نرخ ارز و نوسانات اقتصادی در ماه‌های اخیر به طور مستقیم معیشت و زندگی بخش بزرگی از هموطنان را هدف قرار داده است. در این میان بالارفتن قیمت انواع محصولات لبنی که جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی خانواده‌ها دارند، تأثیر بسیاری در کاهش مصرف این محصولات داشته است. 
در همین ارتباط آقای علی احسان ظفری، رییس هیأت‌مدیره اتحادیه لبنی ایران گفته بود: گرانی فرآورده‌های لبنی ناشی از افزایش دو تا ۱۰ برابری قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تمام شده تولید در دو ماه تیر و مرداد بوده است. این افزایش قیمت موجب شد تا به عنوان مثال بطری شیر پرچرب یک لیتری از قیمت 2800 تومان در مردادماه به 3700 تومان در ابتدای مهرماه برسد. افزایش قیمت لبنیات نیز به طور مستقیم در مصرف، اثر داشت به نحوی که رییس هیأت‌مدیره اتحادیه لبنی ایران یادآور شد: مصرف سرانه این محصولات به شدت کاهش یافته تا جایی که لبنیات در حال خارج شدن از سبد مصرف خانوارهاست. 
این در حالی است که انتشار عکس محصول لبنی یکی از کارخانه‌های تولید لبنیات که قیمت درج شده روی این محصول را کاهش داده و البته تاریخ تولید آن نیز مربوط به هفته اخیر است، بازخورد مثبت بسیاری در فضای مجازی به دنبال داشت. قیمت درج شده روی در این محصول لبنی که تاریخ تولید آن هفتم مهرماه است، 7500 تومان چاپ شده است، اما در روزهای اخیر و پس از آغاز روند کاهش قیمت ارز، اصلاحیه قیمت نیز روی همین محصول لبنی چاپ شده و در نتیجه قیمت آن با کاهش 2500 تومانی به 5000 تومان رسیده است. آقای فرهادپورمحمد، مدیر تبلیغات و بازاریابی شرکت لبنیاتی میهن در باره حقیقت موضوع و اقدام اخیر این شرکت به «صبح نو» گفت: این اقدام ناشی از کاهش هزینه مواد اولیه‌ای بود که به تازگی خریداری شد. دلیل این مسأله نیز تهیه مواد مورد نیاز از تامین‌کننده جدید است که مواد اولیه را ارزان تر ارائه می‌کند یا خرید ارزان‌تر مواد اولیه از بازار است. وی درباره کاهش قیمت محصولات تأکید کرد: کمتر شدن هزینه‌ها نیز از آرزوهای ماست چراکه منجر به کاهش قیمت‌ها هم می‌شود. پورمحمد همچنین افزود: سیاست شرکت بر مبنای تأکیدات مدیر مجموعه، این نیست که اگر مردم به قیمت محصولی عادت کردند ما هم همچنان به قیمت بالا بفروشیم و قیمت‌ها را بعد از کاهش بهای مواد اولیه کم نکنیم. مدیریت کارخانه اصرار دارند که شرایط مردم در نظرگرفته شود. 
این اقدام یکی از رفتارهایی است که هموطنان و مصرف‌کنندگان اجناس و کالاهای معیشتی از تولیدکنندگان با انصاف انتظار دارند. کاهش قیمت اجناس در تمام بازارها با توجه به کاهش قیمت ارز و مقابله با سودجویانی که در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند حداقل انتظاری است که مردم از نهادهای نظارتی دارند. در نتیجه، در شرایط فعلی نهادهای نظارتی باید به طور جدی وارد میدان شده و حتی عملکرد کارخانه‌ها و شرکت‌هایی که اجناس و اقلام مورد نیاز هموطنان را تولید می‌کنند تحت نظارت قرار دهند تا همان‌طور که در زمان افزایش قیمت ارز، قیمت اجناس به طور ناگهانی و خیره‌کننده بالا رفت، با نسبتی مشخص شاهد کاهش قیمت‌ها همزمان با افت قیمت دلار در بازار باشند.  

captcha
شماره‌های پیشین