567
شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۷
1
اقدام خوب «میهن» بازخورد مثبت افکار عمومی را به دنبال داشت

قیمت مناسب محصول نتیجه کاهش بهای مواد اولیه

گزارشی از ویژگی‌های تابلوی موش‌های سکه‌خوار اثر استاد چلیپا به بهانه نمایش دوباره‌اش

دشمنی با سکه‌خواران از 63 تا 97

سال‌1363 سال مهمی در تاریخ معاصر است. جبهه‌های جنگ در این سال نسبتاً پر تحرک بود. دو عملیات عاشورا و بدر در این سال رقم خورد. چند فرمانده شهید شدند و نزدیک هزار کیلومتر از خاک ایران آزاد شد. صدام جنگ شهرها را آغاز کرد. تهران، همدان، کرمانشاه، تویسرکان و بسیاری شهرهای دیگر بمباران شدند. فرمان تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در این سال صادر شد.در این سال اتفاق دیگری هم افتاد. استاد کاظم چلیپا تابلویی تازه کشید. تابلویی با عنوان موش‌های سکه‌خوار. در این گزارش تلاش می‌کنیم به بررسی این اثر و زمینه‌ای که در آن تولید شده بپردازیم.

متهم پرونده سکه ثامن در خارج کشور بازداشت و به ایران منتقل شد

دستگیری کلاهبردار 300 میلیاردی

CFT هیچ حق شرطی را برای تعریف تروریسم قبول نمی‌کند

طناب پوسیده حق تحفظ

قرار است امروز عضویت در کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم یا همان CFT در صحن علنی مجلس به رأی نمایندگان گذاشته شود، لایحه ای که تاکنون بسیار بحث برانگیز و پرچالش بوده و همین موضوع موجب شده بارها از دستور کار مجلس خارج شود.

ماجد غماس در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: اراده آمریکایی در عرصه سیاسی عراق پیاده نشد

شکست پروژه هتل بابل

با تکمیل پازل سیاسی عراق و انتخاب «برهم صالح» به‌عنوان رییس‌جمهوری و انتخاب «عادل عبدالمهدی» به‌عنوان نخست‌وزیر، وضعیت سیاسی جدید عراق وارد ثبات نسبی شد. وضعیتی که زمان طولانی‌تری برای آن پیش‌بینی می‌شد اما پس از برگزاری انتخابات پارلمانی در اردیبهشت‌ماه و انتخاب رییس جدید آن، که اواخر شهریورماه صورت گرفت، شاهد سرعت‌بخشی در انتخاب دیگر مدیران دولتی این کشور بودیم.

وزیر دارایی فرانسه : رابطه‌مان با ایران ربطی به آمریکا ندارد

برجام؛ فرصت استقلال مالی اروپا

یادداشت

«سخنی با مردم»

دکتر علی دارابی

رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان یک‌بار دیگر بر لزوم توجه به فرهنگ «صرفه‌جویی» اشاره کردند

نه خیلی زیاد، نه خیلی كم

برای اینكه یك جامعه‌ای فقر را از خودش دور كند لازم است توانمندانش به نیازمندانش كمك كنند. اگر این كمك و یاری اتفاق بیفتد، جامعه اصلاح می‌شود و همگان روی آرامش را می‌بینند. این شهر، همان مدینه فاضله‌ای است كه فیلسوفان از آن نام می‌برند. شهری كه در آن هیچ كس گرسنه نیست.

گفت‌و‌گوی تفصیلی «صبح‌نو» با علی فروغی، مدیر جوان شبکه سوم سیما درباره همه ماجراهایی که در پنج‌ماهه مدیریتش بر این شبکه گذشته است | محمدرضا گلزار زمینه‌های دینی و اعتقادی خیلی خوبی دارد به انقلاب و نظام ع

«نود» تعطیل نخواهد شد

پنج اردیبهشت 97 بود که علی فروغی به‌عنوان مدیر شبکه سه سیما منصوب شد. حضور قبلی وی به‌عنوان رییس مرکز بسیج رسانه ملی و البته انتسابش به بسیج باعث ایجاد حاشیه‌هایی برای وی شد. حالا فروغی با گذشت بیش از پنج ماه از انتصابش روبه‌روی خبرنگار «صبح‌نو» نشسته و از برنامه و دورانی که پشت سر گذاشته است، می‌گوید. وی صراحتاً درباره چهره‌هایی چون محمدرضا گلزار؛ احسان علیخانی، رضا رشیدپور، عادل فردوسی‌پور و ... سخن گفت. این مصاحبه را بخوانید و به دیگران هم توصیه کنید.

سرمقاله

مرد میدان پیشرفت

صبح نو

سرمقاله

مرد میدان پیشرفت

ایران در مسیر پیشرفت قرار دارد؛ این‌را کسی نمی‌تواند انکار کند. حتی دشمن نیز واقف است که در حوزه‌های دفاعی، مبارزه با تروریسم و... نیز کشور ترقی کرده و به جلو رفته است. این پیشروی‌ها در یک بزرگراه همواره آرام نبوده و نخواهد بود، بلکه راهی است سنگلاخ و پرمانع؛ از موانع طبیعی و محیطی گرفته تا خرابکارهای خارجی. اما روشن است که ایران، درچند قدمی کشوری توسعه‌یافته در جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه قرار دارد و همه حملات برای آن است که چنین نشود. عناصر تدارک‌کننده این فرایند، صورتی سخت و عینی دارند و وضعیتی ذهنی و نرم؛ بخش دوم متکی به نخبگان و مراجع فکری و رسانه‌هاست. گروه‌هایی که می‌توانند موتور محرکه و تحول در جامعه باشند؛ اگر طبق طراحی و برنامه‌ریزی یا به شکلی ناآگاهانه کسانی تلاش کنند تا براساس فرضیه‌های مغشوشی درباب «ما چگونه ما شدیم»، فریبکاری دشمن را لاپوشانی کرده و اقتدار و اعتماد به نفس ملی را تخریب کنند، خودشان مبدل به همان سنگ‌ها و کلوخ‌های راه پیشرفت کشور می‌شوند که گریزی نیست، جز گذشتن از روی آن‌ها. این حرف الزاماً به معنای برخورد نیست، بلکه اراده جوان ایرانی بر نادیده گرفتن و حاشیه انگاشتن این گونه حرف‌هاست و سرعت دادن به طی طریق.

captcha
شماره‌های پیشین