566
جمعه، ۱۳ مهر ۱۳۹۷
2
رهبرانقلاب اسلامی عظمت، اقتدار و شکست‌ناپذیری جمهوری‌اسلامی را سه‌واقعیت انکار ناپذیر برشمردند

عظمت ایران

جان کلام رهبر انقلاب در اجتماع بسیجیان

جوانان بن‌بست‌شکن‌

«بسیج و نیروهای بسیجی، آن عنصر «امیدآفرین» اند که تجربه انقلاب و دفاع مقدس نشان داده است، هرجا که ورود کرده‌اند، کار انقلاب پیش رفته است. عده‌ای از جریان‌های سیاسی اما دوست دارند که بسیج را صرفاً محدود به فعالیت‌های نظامی کنند، درحالی‌که کار بسیج، محدود به حوزه صرفاً نظامی و سخت نیست. بسیج در حقیقت، آن نیروی کنشگر فعال است که هرجا انقلاب به آن احتیاج داشته است، وارد میدان شده است.» این بیانات رهبرمعظم انقلاب درباره نقش بسیج در کشور و پیشبرد اهداف نظام است.

صبح نو

رهبرانقلاب اسلامی عظمت، اقتدار و شکست‌ناپذیری جمهوری‌اسلامی را سه‌واقعیت انکار ناپذیر برشمردند

عظمت ایران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی حاضر شدند که مهم‌ترین محور بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بدین شرح است: 
حماسه بزرگ اربعین که با حضور ملت ایران، ملت عراق و مسلمانان دیگر کشورها هر سال تکرار می‌شود پدیده فوق‌العاده مهمی است که به فضل الهی و در هنگام نیاز شدید دنیای اسلام شکل گرفته است.
نجات ایران از سلطه ظالمانه انگلیس و آمریکا  برای اثبات اقتدار جمهوری اسلامی کافی است. نجات کشور از شر حکومت استبدادی و سلطنتی موروثی، ایستادگی در مقابل همه توطئه‌های ۴۰‌سال اخیر و افزایش اعتبار و احترام ایران در منطقه و جهان از دیگر نمودهای اقتدار جمهوری اسلامی است.نظام اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل جبهه وسیع دشمنان پیروز شد و با حفظ تمامیت ارضی کشور، نخستین‌بار در قرن‌های اخیر اجازه نداد مهاجمان بخشی از میهن عزیزمان را تجزیه کنند یا با تداوم حضور نظامی در ایران، ملت را تحقیر کنند.
این شکست‌ناپذیری را می‌توان در پیروزی این ملت بزرگ در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نیز ایستادگی در مقابل همه توطئه‌های ۴۰‌سال اخیر مشاهده کرد چرا که ملت در مواجهه با توطئه‌ها و اقدامات مختلف دشمن، هیچ‌گاه احساس ضعف و خستگی نداشته و عقب‌نشینی نکرده است.
جوانان عزیز بدانید که شما نوک پیکان حرکت عظیم ملی هستید، شما باید راه را باز کنید. همواره پیشتازی و نقش جوانان در جهاد با طاغوت پیش از پیروزی انقلاب، مقطع پیروزی، جهاد با تجزیه‌طلبان در سال‌های اول انقلاب، ارائه خدمات فراوان به ملت در جهاد سازندگی، جهاد با تروریسم منافق و خائن در اوایل دهه ۶۰، هشت سال جنگ تحمیلی، تلاش برای ترمیم خرابی‌ها بعد از جنگ، جهاد فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن در دهه ۷۰، و جهاد علمی و جهش‌وار در آغاز دهه ۸۰تعیین کننده بوده است.
در سال‌های اخیر نیز جوانان در جهاد با تروریسم تکفیری پیشتاز بوده‌اند و امروز هم با احساس انگیزه و تکلیف و در جهادی فکری و عملی و با هدف گشودن گره‌های اقتصادی، پیشنهادهای پخته و کارگشا می‌دهند.
عده‌ای تصور می‌کنند که من از انحرافات برخی جوانان مطلع نیستم اما این‌گونه جوانان جزء ریزش‌ها هستند که رویش‌ها بر آنان غلبه دارد و تمجید و تحسین من از جوانان، با اطلاع کافی از این‌گونه مسائل صورت می‌گیرد.
پیمودن مسیر پیشرفت و برداشتن موانع این مسیر شرایطی دارد که گام نخست آن، «درک و احساس وجود و حضور دشمن» است زیرا تا انسان حضور دشمن را حس نکند، سنگر و حفاظ و سلاح لازم تهیه نمی‌کند.
البته آن روشنفکر‌نمای راحت‌طلب و منافق و ریاکار که اساساً دشمنیِ آمریکا را انکار می‌کند و برای دولت و ملت ایران، نسخه تسلیم در مقابل آمریکا می‌نویسد، اگر عامل آمریکا نباشد، مرد میدانِ پیشرفت کشور نیست.
برخی افراد نِق‌زن می گویند، از آمریکا بدگویی نشود تا با ایران دشمنی نکند  درحالی‌که کینه آن‌ها فقط از شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران نیست، بلکه آن‌ها با اصل اسلام و انقلاب اسلامی مخالف‌اند، زیرا از سربلند کردنِ یک قدرت اسلامی بزرگ و انقلابی در منطقه به شدت هراس دارند و بر همین اساس تلاش می‌کنند تا عناصر قدرت کشور را از بین ببرند.
با وجود قدرت سخت‌افزاری آمریکایی‌ها، واقعیت آن است که آن‌ها در موضع قدرت نیستند زیرا عامل اصلی و تعیین‌کننده قدرت در تقابل‌های جهانی، «قدرت نرم‌افزاری» به معنای منطق، استدلال و حرف نو است که آمریکا در این موارد به شدت ضعیف است و به‌دلیل فقدان منطق و استدلال، بر مبنای زورگویی سخن می‌گوید.
آمریکایی‌ها با تکیه بر این مشکلات، خیالاتی را در سرِ کم مغز و بی‌تدبیرشان می‌پرورانند. بر همین اساس اخیراً رییس‌جمهوری آمریکا به برخی سران اروپا گفته است اگر تا دو سه ماه صبر کنید کار جمهوری اسلامی ایران تمام است. این خیالات، انسان را به یاد سخنان چهل سال قبل آمریکایی‌ها و نوکران آن‌ها در داخل می‌اندازد که به یکدیگر مژده سرنگونی 6ماهه جمهوری اسلامی را می‌دادند اما اکنون چهار دهه از عمر نظام اسلامی گذشته است.
دل خوشی‌های رییس‌جمهوری بیچاره آمریکا نتیجه نشناختن انقلاب اسلامی و ملت ایران و روحیه ایمانی و انقلابی این ملت است. این تحلیل غلط، موجب گمراهی آمریکایی‌ها در چهل سال گذشته، شده است که باید خداوند را به دلیل اینکه دشمنان ملت ایران را از نادانان و ابله‌ها قرار داده است، شکرگزار بود.البته ما مشکلات اقتصادی و عیوبی همچون «اقتصاد نفتی»، «ضعیف بودن فرهنگ صرفه‌جویی» و «اسراف» در جامعه داریم اما این موارد عیب واقعی نیستند، عیب واقعی «بن‌بست» است که البته در کشور بن‌بست وجود ندارد.دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این جمع‌بندی برساند که در کشور بن‌بست است و هیچ راهی جز زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا وجود ندارد. من صریحاً اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل، این فکرِ مطلوب و محبوب دشمن را ترویج می‌کنند، در حال انجام دادن بزرگ‌ترین خیانت در حق کشور و ملت هستند. البته این اتفاق نخواهد افتاد و به حولِ قوه الهی و با همراهی مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنین اتفاقی در کشور بیفتد.

captcha
شماره‌های پیشین