565
چهارشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۷
4
یادداشت

موشک‌های انتقام گیرنده

حجت‌الاسلام امیر مسروری

نگاهی به نخستین عملیات پهپادهای سپاه در خارج از مرزهای کشور

شمخانی: آمریکا در سه مایلی چه می کند

یگان موشکی ایران سحرگاه دوشنبه با شلیک 6 موشک از غرب کشور مناطقی را در منطقه البوکمال سوریه هدف قرار دادند. هدف این عملیات ستاد فرماندهی تروریست‌ها در شرق رود فرات بوده است و گزارش‌ها حاکی از آن است تعدادی از فرماندهان گروه‌های تروریستی از جمله ابوعلی المشهدانی از فرماندهان عالی رتبه داعش در این حملات کشته شده اند.

سردار حاجی‌زاده اعلام کرد

هلاکت ۴۰ نفر  از سران داعش  در ضربه موشکی

صبح نو

سردار حاجی‌زاده اعلام کرد

هلاکت ۴۰ نفر  از سران داعش  در ضربه موشکی

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه روز گذشته طی سخنانی در گردهمایی پیشکسوتان جهاد و شهادت در مسجد ولی‌عصر؟عج؟ تهران در خصوص حمله اخیر موشکی و پهپادی سپاه علیه داعش در سوریه اظهار داشت: یکی از نقاط درخشان این عملیات کار اطلاعاتی بود که از طریق نیروی قدس سپاه در اختیار ما قرار گرفت و این مانند اقدامی بود که نیروی زمینی در حمله اخیر علیه تروریست‌های حزب دموکرات انجام داد.
حاجی‌زاده گفت: به‌دلیل اینکه منطقه هدف ما در عملیات اخیر در شرق فرات تحت حمایت آمریکایی‌ها بود نتوانستیم از پهپادهای مراقبتی استفاده کنیم چون لو می‌رفت.
وی خاطرنشان کرد: این منطقه پیچیدگی‌های جغرافیایی خاصی داشت که کار را سخت‌تر می‌کرد و ما هم به‌دنبال غافلگیری بودیم و دیدیم که آمریکایی‌ها هم به این عملیات اشاره کردند.
حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: ما در این عملیات به صورت ترکیبی یعنی استفاده از پهپاد در کنار موشک استفاده کردیم و طبق تصاویری که داشتیم همه اهداف نابود شدند و به نیروهای ائتلاف هم آسیبی نرسید.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: با اطلاعی که تا دیشب به دست ما رسیده حدود ۴۰ نفر از سران داعش و نیز فرمانده بخش موصل که یک عراقی بود در این عملیات کشته شدند اما هنوز بقیه اجساد زیر آوار هستند.
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه کشورهایی مثل عربستان، امارات و آمریکا حمایت مالی، اطلاعاتی و تسلیحاتی از تروریست‌ها می‌کنند، گفت: به این کشورها هشدار می‌دهیم که آستانه تحمل ما هم حدی دارد.
حاجی‌زاده افزود: واکنش ما نسبت به تروریست‌ها سریع است اما درباره حکومت‌ها صبر داریم ولی آن‌ها آستانه تحمل ما را نمی‌دانند لذا ریسک نکنند. وی خاطرنشان کرد: امنیت ملت ایران خط قرمز مسوولان ما است و کشورهای حامی تروریسم باید بدانند که تروریست‌پروری یقه آن‌ها را می‌گیرد.

captcha
شماره‌های پیشین