565
چهارشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۷
1
با رای اکثریت نمایندگان پارلمان

«برهم صالح» رییس‌جمهوری عراق شد

گفت‌وگوی تفصیلی «صبح‌نو» با مازیار بیژنی، کاریکاتوریست عدالتخواهی که ‌پیر می‌شود

مفاسد اقتصادی «خَز» شده!

خسته به نظر می‌رسد. چند روز پیش توییت کرده بود که دارد پیر می‌شود. دمپایی پلاستیکی آبی‌رنگی به پا دارد و در اتاقی نمور، پشت میزش نشسته و منتظر است از میان سیل سوژه‌ها، ایده‌ای بیاید و دست به قلم شود و طرحی بکشد: مازیار بیژنی، کاریکاتوریست سیاسی و اجتماعیِ معروف. دانشجوی انصرافی دانشگاه امام صادق ؟ع؟ و همکار سیاسی‌ترین نشریات در سیاسی‌ترین دوران تاریخ ایران: صبح، شلمچه، جبهه، صبح دوکوهه و کیهان. حالا هم که حال رسانه‌های کاغذی زار است، فعالیتش را به فضای مجازی برده و به قول خودش بازدید یکی از پست‌هایش از تیراژ کل مطبوعات کشور بیشتر است. مصاحبه با او یک ویژگی داشت؛ هر چه سعی کردیم مصاحبه را جدی کنیم، نشد!

بالاخره بانک مرکزی دست به کار شد

تیر خلاص به پیکر نیمه جان دلار!

قیمت دلار که در هفته‌های گذشته با افزایش‌های چشمگیر و بی‌سابقه‌ای در بازار همراه بود و حتی تا کانال 20‌هزارتومان هم پیش رفته بود، از روز دوشنبه روند شدید سقوط قیمتی خود را آغاز کرد و تا بعد از ظهر روز گذشته به کانال 10‌هزار تومان رسید.

سردار حاجی‌زاده اعلام کرد

هلاکت ۴۰ نفر  از سران داعش  در ضربه موشکی

«صبح نو» پدیده وارونگی دما و تشدید آلودگی هوای کلان‌شهرها در نیمه دوم سال رابررسی می‌کند

هوای شهرها پس است

این روزها که افکار عمومی درگیر نوسانات ارزی و مشکلات اقتصادی موجود در معیشت خانواده‌هاست، مشکلات دیگر زندگی به خصوص برای شهرنشینان دیگر به چشم نمی‌آید. یکی از اصلی‌ترین معضلات زندگی ‌به‌خصوص در کلان‌شهرها آلودگی هواست. آسمان در خیلی از شهرهای کشور و به‌ویژه تهران دیگر آبی نیست. این امر به‌خصوص در نیمه دوم سال که پدیده وارونگی دما اتفاق می‌افتد، مشاهده می‌شود. آنچه ‌در این گزارش می‌خوانید نگاهی است به اصلی‌ترین مقصران آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور و خسارت‌هایی که آلودگی هوا به جامعه وارد می‌کند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با وقایع‌نگار نصب ضریح امام‌حسین(ع) | سابق برای جداشدن از سیدالشهدا بی‌قرار بود

ماجرای 20‌روز زیارت سیدالشهدا بدون ضریح ضریح

اسفند 91 بود که ضریح جدید سیدالشهدا؟ع؟ بعد از بک بدرقه باشکوه توسط مردم ایران به کربلا رسید تا برای 150 سال بر قبر مطهر سیدالشهدا؟ع؟ بنشیند. حامد حجتی در مراحل 50 و چند روزه نصب این ضریح در کربلا حاضر بود تا وقایع‌نگاری آن را ثبت کند که حاصل آن کتاب «شش گوشه» بود که در اوایل سال 97 طی مراسمی رونمایی شد. در ایام نزدیک به مراسم اربعین حسینی گفت‌وگویی با حامد حجتی داشتیم که از نظر می‌گذرد.

پس ازطرح مطالبات مردمی صورت گرفت

حمایت وزارت بهداشت از بیماران SMA

اظهارات جنجالی وزیربهداشت درباره بیماران SMA در روزهای اخیر سبب بازخوردهای منفی زیادی از سوی مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی شد. سرانجام اعتراض‌های گسترده مردم در فضای مجازی منجر شد وزرات بهداشت حمایت از این بیماران را در سیاست‌های خود قرار دهد.

سفر بن سلمان به کویت نیمه‌تمام ماند

روی ناخوش کویت به ولیعهد عربستان

ولیعهد سعودی در حالی روز یکشنبه وارد کویت شد و با رهبران این کشور گفت‌وگو کرد که دو طرف پس از عدم تأمین دستاوردهای مورد انتظارشان این دیدار را تنها به ساعاتی برای صرف شام محدود کردند و «محمد‌بن‌سلمان» بدون دستیابی به نتیجه‌ای سفر خود را کوتاه کرد، سفری که قرار بود دو روز به طول انجامید.

سرمقاله

پایان بی‌دولتی

یادداشت

سیاست ارتباطی در اقتصاد

دکتر سید احسان خاندوزی

یادداشت

سرنوشت دلار؛ عزم دولت و بانک مرکزی

دکتر محسن زنگنه

کاهش سریع قیمت ارز در 24 ساعت و آشفتگی خریدارانی که حالا فروشنده شده‌اند

شنای دلار، خلاف جهت منافع سودجویان

افت نرخ دلار از روز گذشته باعث شد تا مردم ارزهای خانگی خود را برای فروش به بازار بیاورند که این افزایش عرضه شوکی به صرافی‌ها و خریداران وارد کرد. مردم از نخستین ساعات روز گذشته در بازارهای ارزی حضور پیدا کردند و منتظر بودند تا صرافی‌ها باز شوند بلکه بتوانند با فروش دلارهای خود به قیمت بالا، جلوی ضرر و زیان ناشی از کاهش قیمت دلار را بگیرند. براساس گزارشاتی که از روز گذشته روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت، نشان می‌داد در خیابان فردوسی تعداد زیادی از دارندگان ارز نسبت به فروش ارز خود به این محل مراجعه کردند اما هیچ‌یک از صرافی‌ها قصد خرید نداشت.

چگونه ارز ایران به آمریکا منتقل می‌شود

مداخله یهودیان در نوسانات بازار ارز ایران

شماره‌های پیشین