564
دوشنبه، ۰۹ مهر ۱۳۹۷
2
رهبر انقلاب در دیدار مسوولان و دست‌اندرکاران حج؛

پیام‌های سیاسی حجِ انقلاب را به دنیای اسلام برسانید

بیانیه احزاب اصول‌گرا خطاب به سران قوا 

مشاهده بی‌تدبیری‌ها خاری درچشم  و استخوان درگلوی دلسوزان انقلاب است

سپاه پاسداران مواضع تروریست‌ها در شرق فرات را مورد هدف قرار داد

گوشمالی سخت با «ضربت محرم»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد دوشنبه در پاسخ به حادثه تروریستی اخیر اهواز با 6‌فروند موشک بالستیک وهفت فروند پهپاد رزمی، مواضع و مقرهای تروریست‌ها را در شرق فرات در خاک سوریه هدف قرار داد و تعداد زیادی از آن‌ها را به هلاکت رساند.

صبح نو

سپاه پاسداران مواضع تروریست‌ها در شرق فرات را مورد هدف قرار داد

گوشمالی سخت با «ضربت محرم»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد دوشنبه در پاسخ به حادثه تروریستی اخیر اهواز با 6‌فروند موشک بالستیک وهفت فروند پهپاد رزمی، مواضع و مقرهای تروریست‌ها را در شرق فرات در خاک سوریه هدف قرار داد و تعداد زیادی از آن‌ها را به هلاکت رساند.

وعده انتقام سخت به تروریست‌ها
صبح شنبه 31‌شهریورماه و همزمان با رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور بود که خبر حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز در رسانه‌ها منتشر شد؛ 
پنج تروریست مسلح که با پوشش لباس مبدل نظامی در جمع مردم حضور یافته بودند به سوی مردم و نیروهای نظامی رژه‌رونده شلیک کرده و درنهایت نزدیک به یکصد نفر را شهید و یا مجروح کردند که با واکنش فوری نیروهای امنیتی هر پنج تروریست در دم به هلاکت رسیدند. در میان شهدای این حادثه تروریستی «طاها اقدامی» کودک معصوم چهارساله و جانبازی 70‌درصد هم بودند.اما بعد از این اقدام تروریستی، گروه‌های تروریستی منطقه اعم از الاحوازیه، مسوولیت این عملیات تروریستی را به عهده گرفتند و حتی یعقوب حر التسطری، سخنگوی جنبش الاحوازیه در گفت‌وگوهای جداگانه با خبرگزاری رویترز و شبکه ضد ایرانی اینترنشنال رسماً پذیرفت که مجری این عملیات بوده‌اند؛ گرچه بعد از واکنش نیروهای مسلح به انتقام از تروریست‌ها برخی از مقامات گروه‌های تروریستی الاحوازیه دست داشتن در این اقدام تروریستی را رد کردند.اما بعد از ساعتی، سایت اعماق که وابستگی آن به گروه تروریستی داعش تاکنون تکذیب نشده است در کانال تلگرامی خود به نقل از کسی که او را یک منبع امنیتی معرفی می‌کرد نوشت: «انغماسی‌های» دولت اسلامی [نیروهای ویژه داعش]
 به تجمع نیروهای ایرانی در شهر اهواز در جنوب ایران حمله کردند».

رهبر انقلاب: گوشمالی سختی به عوامل این اقدام خواهیم داد
بعد از این حادثه تروریستی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حمله به افراد بی‌دفاع را کاری بزدلانه خواندند و خاطرنشان کردند: بر اساس گزارش‌ها این کار بزدلانه، کار همان افرادی است که هرجا در سوریه و عراق گرفتار می‌شوند، آمریکایی‌ها نجات‌شان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی و امارات متحده عربی است. مطمئناً گوشمالی سختی به عوامل این اقدام خواهیم داد.

پاسداران انقلاب 
همچون صاعقه‌ای ویرانگر بر سر آنان فرود آیند
همچنین، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پیامی تأکید کرد که پاسداران انقلاب هرگز نخواهند گذاشت خون‌های پاک و مطهر این شهدای گرانقدر به‌هدر رود و به‌ فضل الهی مصمم هستند همچون صاعقه‌ای ویرانگر بر سر آنان فرود آیند.

نیروهای مسلح تروریست‌ها را در هر نقطه از جهان 
تعقیب خواهند کرد
سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی تأکید کرد که نیروهای مسلح، مصمم‌تر از گذشته تروریست‌ها و دنباله‌های آن‌ها را تحت تعقیب قرار داده و تا ریشه‌کنی این پدیده نفرت‌انگیز از پای نخواهد نشست.
سرانجام، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد دوشنبه با 6 فروند موشک بالستیک و هفت فروند پهپاد رزمی، مواضع و مقرهای تروریست‌ها را در شرق فرات در خاک سوریه هدف قرار داد و تعداد زیادی از آ‌ن‌ها را به هلاکت رساند و اعلام کرد که این عملیات، در پی جنایت تروریست‌ها در حمله مسلحانه به مردم و نیروهای رژه‌رونده در جریان رژه نیروهای مسلح در 31 شهریورماه گذشته بوده است.بنا بر اطلاعیه سپاه، این عملیات که با نام «ضربت محرم» و با رمز مقدس «یا حسین؟ع؟» انجام شد، تعداد 6 فروند موشک بالستیک میان‌برد از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در غرب کشور شلیک و تروریست‌های مزدور و جنایتکار از فاصله 570کیلومتری هدف ضربات مهلک و مرگبار قرار گرفتند. 
متعاقباً هفت فروند پهپاد رزمی این نیرو مواضع و مقرهای تجمع و پشتیبانی تروریست‌های مزدور استکبار جهانی را بمباران کردند. بر اساس اطلاعات و گزارش‌های دقیق دریافتی، در این عملیات تعدادی از سرکردگان و عناصر مؤثر جنایت اخیر  تروریست‌ها به هلاکت رسیده و یا مجروح شده‌اند، همچنین زیرساخت‌های آمادی و انبار ذخیره مهمات آنان منهدم شد.
انجام مرحله اول انتقام، مراحل دیگر انتقام هم اتفاق می‌افتدبعد از آن، سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح، در جلسه اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: تروریست‌ها با سوء‌استفاده از مراسم رژه به میان جمعیت آمدند و به‌طور کور مردم را به رگبار بستند. این تروریست‌ها مورد حمایت گروه تروریستی داعش و یکی دیگر از گروه‌های تروریستی بودند که سران آن‌ها در کشورهای اروپایی هستند.

پهپادها با عبور از چند کشور خودشان را به هدف رساندند
وی با بیان اینکه نخستین مرحله انتقام این حمله تروریستی اجرا شد، گفت: عملیات گسترده موشک و پهپاد نیروهای مسلح ارزش والایی داشت از این جهت که این پهپادها برای نخستین‌بار با عبور از فضای چند کشور خودشان را با دقت تمام به هدف رساندند و ضربات سنگینی به دشمن وارد کردند. موشک‌ها با طی مسافت بیش از 550کیلومتر خود را به نقطه استقرار دشمن رساندند. مراحل دیگری از انتقام هم اتفاق خواهد افتاد.
سرلشکر باقری ادامه داد: طبق گزارش‌های دقیقی که داریم تاکنون تلفات چشمگیری به داعش وارد شده و تعدادی از فرماندهان باقی‌مانده این گروه تروریستی نیز به هلاکت رسیده‌اند.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: منطقه‌ای که داعش در شرق فرات در آن استقرار دارد، تحت تسلط ارتش آمریکاست و این موشک‌ها به منطقه‌ای اصابت کرد که به منطقه تحت مسوولیت آمریکا نزدیک است. 
همه این‌ها هشداری برای دشمنان است تا در جهت ایجاد ناامنی در ایران حرکتی نکنند؛ چراکه برای رهبر معظم انقلاب و نیروهای مسلح، امنیت مردم خط قرمز است و اگر خطایی صورت گیرد، حتماً و با قاطعیت پاسخ داده می‌شود و همان جمله «یکی بزنند، ۱۰ تا می‌خورند» اتفاق می‌افتد.
این مهم قابل ذکر است که سپاه پاسداران روز گذشته در واقع بعد از عملیات موشکی لیلة‌القدر که در پاسخ به حمله تروریستی به مجلس و حرم امام انجام شد و عملیات موشکی علیه مواضع تروریست‌های حزب دموکرات، سومین عملیات موشکی خود را انجام داد و در واقع سومین ضربت موشکی سپاه به تروریست‌ها با موفقیت کامل انجام شد.

captcha
شماره‌های پیشین