564
دوشنبه، ۰۹ مهر ۱۳۹۷
1
رهبر انقلاب در دیدار مسوولان و دست‌اندرکاران حج؛

پیام‌های سیاسی حجِ انقلاب را به دنیای اسلام برسانید

گفت‌وگوی«صبح‌نو»با«محمددلاوری» مجری‌خبرسازبرنامه«پایش»

باعث دردسر مدیران هستم!

آقای محمد دلاوری از مجریان شناخته‌شده تلویزیون است که با بخش «صرفاً جهت اطلاع» مشهور شد. او مدتی را به اروپا اعزام شد و پس از آن دوباره به کشور بازگشت. دلاوری اخیراً اجرای برنامه «پایش» را برعهده گرفته که در چند شب گذشته خبرساز شده است.

خبرهای خوش ارزی در یک روز

گردهمایی 100 هزار نفری بسیجیان برای مقابله با جنگ اقتصادی

مانور خدمت

مانیفست «نواصولگرایی» رونمایی شد

نوشدن برپایه خردجمعی

بعد از گذشت یک سال و چندماه از تولد گفتمان «نواصول‌گرایی» جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی طی مراسمی از مانیفست نواصول‌گرایی در 14‌بند رونمایی کرد.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی:

چند بانکی بی‌عرضه جامعه را برهم زدند

آیت‌الله جوادی‌آملی در درس اخلاق خود به بیان مشکلات اقتصادی جامعه پرداخته و احتکار را « فلج کردن نظام اقتصادی» و «با نظام در افتادن» دانستند.

تاکید رییس قوه‌قضاییه بر برخورد با اخلالگران در امنیت جاده‌ها

مشکلات کامیون‌داران فقط صنفی است

سپاه پاسداران مواضع تروریست‌ها در شرق فرات را مورد هدف قرار داد

گوشمالی سخت با «ضربت محرم»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد دوشنبه در پاسخ به حادثه تروریستی اخیر اهواز با 6‌فروند موشک بالستیک وهفت فروند پهپاد رزمی، مواضع و مقرهای تروریست‌ها را در شرق فرات در خاک سوریه هدف قرار داد و تعداد زیادی از آن‌ها را به هلاکت رساند.

دکتر عاملی در نشست بررسی کتاب «فلسفه فضای مجازی»:

درک ماهیت سایبر، حکمرانی جدید ایجاد می‌کند

نشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه فضای مجازی» با حضور دکتر سید سعیدرضا عاملی، مولف کتاب، دکتر احسان شاه‌قاسمی و دکتر حمیده مولایی هفته گذشته در سرای اهل قلم برگزار شد.

گفتار

خطر همدستی ناآگاهانه حوزه  با سکولاریزم

استاد حسن رحیم‌پور

یادداشتی به مناسبت سالروز درگذشت فقیه و متکلم شیعه، علامه حلی

کلام شیعه؛ جامع معرفت معقول و منقول

جمال‌الدین ابو منصور، حسن‌بن یوسف‌بن علی‌بـن مـحمّد ابن مطهر، معروف به علامه حلی در سحرگاه جمعه بیست و هفتم رمضان سال‌648 قمری در شهر حله به دنیا آمد و در سال 726 در همین شهر وفات نمود و در جوار مضجع شریف حضرت علی؟ع؟بـه خـاک سپرده شد. علامه حلی از شخصیت‌های برجسته جهان اسلام است که از سوی علمای شیعه و سنی مورد تمجید و تقدیر فراوان قرار گرفته و تنها کسی است کـه در بـین عـلمای امامیه ملقب به لقب عـلامه حلی الاطـلاق گردیده است.

سرمقاله

تست گرم

صبح نو

سرمقاله

تست گرم

ایران سال‌هاست که خود را برای مواجهات نامتقارن نظامی آماده کرده؛ این تجربه، ماحصل آن چیزی است که در جنگ به‌دست آمده. تحریم‌های وسیع، خیانت همسایگان و فقدان تجهیزات پیشرفته، همه‌و‌همه دست‌به‌دست هم داد تا سیاست نظامی کشور را دگرگون کند. نیروی موشکی و نیروی دریایی سبک، دو نمونه از این 
ابتکار عمل‌های اختصاصی است که شاید در هیچ ارتش دیگری به این نحو و میزان، قابل رویت نباشد. سیاست دوم، پاسخ دادن به حملات در حوزه فرامرزی است؛ محکم کردن تور امنیتی کشور و در صورت خلل، پاسخ دادن به منابع اصلی. اقدامات تروریستی داعش، جیش الظلم و... یا حملات هوایی رژیم اسرائیل به منافع بیرونی ایران،  با وجود آن که نتایج خونباری به‌دنبال داشته، اما این تهدید با هوشمندی به فرصتی راهبردی برای نمایش قدرت منطقه‌ای ایران مبدل شده است. فرصتی که در آن، ابزار و ادوات نظامی بومی، تست‌های گرم خود را با منکوب کردن دشمن واقعی، به منصه ظهور گذاشته و پیام‌ها و پیامدهای متعددی برای دولت‌های متخاصم صادر کرده است. این توانمندی جدای از دست‌های مرئی و نامرئی است که از کرانه‌های مدیترانه تا دریای سرخ، زیرساخت امنیت ملی را توسعه داده است. معمولاً بعد از این توصیف‌ها، این سؤال مطرح می‌شود که ‌در حوزه داخلی با تمرکز بر اقتصاد، چرا این قدرت‌نمایی صورت نمی‌گیرد؟ پاسخ را باید از دولتمردانی گرفت که در ‌‌دو دهه اخیر، بدون ارزیابی مناسب از توان ملی، برای حل مشکل، چشم به خارج داشته‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین