561
جمعه، ۰۶ مهر ۱۳۹۷
1
آخرین خبر

رخنه در ۵۰ میلیون حساب کاربری فیس‌بوک

نگاهی به کتاب «یادت باشد» زندگی شهید دهه هفتادی که مدافع حرم شد

افسانه حمید

چند ماه قبل در شبکه‌های اجتماعی بریده صحبت‌های همسر شهیدی در شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌شد درباره قول و قرارهای همسری با شوهرش که داشت به سوریه می‌رفت. مرد می‌گفت من جلوی دوستانم خجالت می‌کشم به تو بگویم دوستت دارم و قرار شد رمزی بگذارند با عنوان «یادت باشد» به نشانه اینکه دوستت دارم و حالا این کتاب به چاپ‌های متعددی رسیده است و همگان می‌دانند آن شهید خجالتی «حمید سیاهکلی» بود و اهل قزوین که نخستین مدافع حرم شهرش هم شد.

رهبر انقلاب خطاب به هنرمندان، فرماندهان و نویسندگان دفاع مقدس:

جنگ را روایت نکنید،دشمن روایت خواهد کرد

چهارشنبه شب گذشته در حسینیه امام خمینی؟ره؟ در محضر رهبر انقلاب اسلامی آیین شب خاطره با حضور جمعی از فرماندهان، نویسندگان و هنرمندان عرصه دفاع مقدس برگزار شد. در ابتدا عده‌ای از حضار خاطراتی از ایام دفاع مقدس نقل کردند. پس از خاطره‌گویی حاضران نوبت به سخنرانی رهبری رسید. ایشان در بیانات خود ماموریت‌هایی تازه برای متولیان عرصه خاطره‌نگاری و روایت دفاع مقدس مشخص کردند. گزارش پیش رو با بررسی این ماموریت‌های تازه به این سوال پاسخ می دهد: چرا باید خاطرات جنگ را روایت کرد؟

سرمقاله

قحطی ساختگی

روایت قاسم زائری از سرگذشت علم جامعه‌شناسی از تولد تا زمان حاضر

جامعه‌شناسی در روزگار سیطره سلبریتی‌ها

دکتر قاسم زائری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران هفته گذشته در مدرسه تابستانی «مفتاح‌2» به بررسی سرگذشت دانش جامعه‌شناسی در عالم غرب مدرن پرداخت.

یادداشت

پیروزی در نیویورک، شکست در تهران

دکتر محسن ردادی

یادداشت

ریشه سلفیت امروز خوارج نهروانی است

دکتر سید‌یاسر قزوینی

تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای نحوه خرید هواپیماهای بوئینگ، ایرباس و ای.تی.آر کلید خورد

افتخار دولت زیر ذره بین مجلس

قرار بود ناوگان هوایی کشور با خرید بیش از 100‌چرخنده کوچک وبزرگ متحول شود، تحولی که بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی و شرکت هواپیمایی کشوری می‌توانست با وارد شدن این تعداد هواپیما رشد چشمگیری داشته باشد اما اینطور نشد، تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیماهای بوئینگ ایرباس و ای.تی.آر طرحی است که بعد از لغو این قرارداد از سوی شرکت‌های هواپیماسازی آمریکایی و فرانسوی با ایران در پی تحریم‌های آمریکا کلید خورده است، طرحی برای بررسی قراردادی که وزارت راه و شهرسازی به آن افتخار می‌کرد و یکی از دستاوردهای بزرگ دولت به شمار می‌رفت.

«صبح نو» از طرح جدید آموزش‌وپرورش گزارش می‌دهد

حذف مشق شب با اعمال شاقه

چند سالی است سند تحول بنیادین تلاش می کند کفه سنگین آموزش را با کفه تربیت متعادل‌تر کند. طرح حذف مشق شب برای دانش آموزان ابتدایی نیز در همین راستاست. طبق آنچه اعلام شده این طرح فقط برای کلاس‌های کمتر از 25نفر اجرا می‌شود، درحالی‌که اغلب کلاس‌ها در جنوب‌شهر یا درشهرستان‌ها جمعیتی بالای 30نفر دارند و کلاس‌های کم جمعیت غالبا در مدارس خصوصی و نمونه‌دولتی دیده می‌شوند.

سنتی که هر روز سخت‌تر می‌شود

ازدواج بدون طلا

در ماه‌های اخیر با افزایش نرخ ناگهانی کالا و طلا ازدواج جوانان سخت‌تر از هر زمان دیگری شده است. با وجود این افزایش قیمت‌ها، اما دستمزدها و درآمدها تفاوت چندانی نکرده است. در این شرایط حتی ازدواج آسان هم دیگر به‌سادگی ممکن نیست. همین موضوع به سوژه‌ای برای کاربران فضای مجازی تبدیل شد که با هشتگ «ازدواج بدون طلا» از ازدواج کم‌هزینه و بدون خرید سرویس طلا حمایت کنند.

معمای C130 همچنان حل نشده است

گرد و غبار پرونده 40 ساله

یوسف کلاهدوز، سید موسی نامجو، جواد فکوری، محمد جهان‌آرا و ولی‌الله فلاحی، فرماندهانی که نامشان لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت، چه کسی فکر می‌کرد این فرماندهان همگی در یک تاریخ، یک روز و یک ساعت شهید شوند، حادثه‌ای‌ هولناک که ضربه‌ای غیرقابل جبران به سازمان رزم ارتش و سپاه زد.

پرسه نتانیاهو در کوچه پس‌کوچه‌های جنوب تهران

تور قوزآباد لو رفت

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در شوی جدید خود در سازمان‌ملل درباره شناسایی یک انبار تازه تجهیزات هسته‌ای سخن گفت اما شوی‌این‌بار‌صهیونیست‌ها‌هرچند‌برای جهانیان سرگرم‌کننده نبود و به آن توجهی نشد اما موجب سرگرمی و خنده ایرانی‌ها شد.

خبری‌ازستاره‌مقاومت‌خرمشهردرسینماوتلویزیون‌نیست

«ممد»! هنوز هم ‌نیستی

محمد جهان‌آرا، یکی از سرداران تأثیرگذار هشت‌سال دفاع مقدس است. جوانی که نقش مهمی در مقاومت مردم دربرابر ارتش صدام داشت. هم‌زمان با ایام دفاع مقدس، باردیگر غیبت این قهرمان ملی در آثار سینمایی و تلویزیونی به چشم می‌آید.

صبح نو

آخرین خبر

رخنه در ۵۰ میلیون حساب کاربری فیس‌بوک

فیس‌بوک با انتشار بیانیه‌ای از بروز یک مشکل امنیتی جدی برای ۵۰میلیون حساب کاربری خبر داد.به گزارش یورونیوز، بنا به اعلام فیس‌بوک، مهندسان این شرکت سه‌شنبه، ۲۵ سپتامبر (سه روز پیش) این مشکل امنیتی را کشف کردند. هنوز منشأ این مشکل شناسایی نشده و معلوم نیست چه میزان از اطلاعات کاربران تحت‌الشعاع قرار گرفته است. فیس‌بوک از کاربران خواسته تا فورا رمز عبور خود را عوض کنند.

captcha
شماره‌های پیشین