559
دوشنبه، ۰۲ مهر ۱۳۹۷
7
«صبح نو» از مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی در اهواز گزارش می‌دهد

«کودک‌کشی» رسم یزیدیان است

حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی اهواز توصیف نشدنی بود، اما در میان شهدای این حادثه تروریستی تصویری تلخ از شهادت کودک چهار ساله‌ای منتشر شد که باعث واکنش‌ها و ناراحتی مردم در جهان شد. طاها اقدامی، کودک چهار ساله‌ای که قرار بود از اول مهر ماه به مهدکودک برود اما با لباس سیاه عزای امام حسین ؟ع؟به شهادت رسید.

برگزاری مراسم گرامیداشت یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز در متروی تهران

این شکوه همچنان جاری‌است

ملت ایران، بیدارتر از همیشه

صبح نو

«صبح نو» از مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی در اهواز گزارش می‌دهد

«کودک‌کشی» رسم یزیدیان است

حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی اهواز توصیف نشدنی بود، اما در میان شهدای این حادثه تروریستی تصویری تلخ از شهادت کودک چهار ساله‌ای منتشر شد که باعث واکنش‌ها و ناراحتی مردم در جهان شد. طاها اقدامی، کودک چهار ساله‌ای که قرار بود از اول مهر ماه به مهدکودک برود اما با لباس سیاه عزای امام حسین ؟ع؟به شهادت رسید.

31 شهریور ماه، همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی در مراسم رژه ارتش در اهواز چند عنصر مسلح حاضران مراسم را به رگبار بستند. مسوولیت این حادثه تروریستی را که در جریان آن تعدادی از هموطنان‌مان به شهادت رسیدند، ابتدا جریان «الاحوازیه» و سپس گروهک تروریستی داعش بر عهده گرفتند. این در شرایطی است که مسوول رسانه‌ای گروهک تروریستی الاحوازیه، درست یک روز پیش از حمله تروریستی در پیامی، سالروز تأسیس کشور عربستان سعودی و آغاز پادشاهی این خاندان را که «روز ملی» عربستان خوانده می‌شود به سران سعودی تبریک گفته بود. در پی این حمله تروریستی 25 نفر به شهادت رسیده و بیش از 57 نفر نیز مجروح شدند. پیکر این شهدا روز گذشته در اهواز با حضور نماینده مستقیم رهبری، جمع کثیری از مسوولان کشوری و لشکری و حضور هزاران نفر از مردم خوزستان برگزار شد. اما در بین تصاویر منتشر شده از این حادثه تروریستی در اهواز تصویری تلخ از شهادت کودک چهار ساله‌ای منتشر شد که باعث واکنش‌ها و ناراحتی مردم و کاربران فضای مجازی در داخل و خارج از ایران شد. طاها اقدامی، کودک چهار ساله‌ای که قرار بود از اول مهر ماه به مهدکودک برود اما با لباس سیاه عزای امام حسین ؟ع؟ به شهادت رسید. آقای سعدالله اقدامی،  پدر این شهید چهار ساله می‌گوید: «پسرم را جلوی چشمانم کشتند. پسر چهار ساله‌ام «طاها»، قرار بود به مهدکودک برود، آمده بود که رژه ببیند اما ناجوانمردانه او را مقابل چشمانم شهید کردند.» وی ادامه می‌دهد: «پسر و همسرم که بیننده رژه بودند در این حادثه تیر خوردند؛ پسرم را جلوی چشمم کشتند و همسرم را به‌شدت مجروع کردند. نیروهای نظامی در حال رژه بودند که ناگهان از پشت جایگاه چند فرد ناشناس به سمت نظامیان و مردمی که نظاره‌گر بودند، آتش گشودند که پسر من هم در این حادثه شهید شد. آن‌ها دشمنان نظام بودند و روزی باید جواب پس بدهند فقط امیدوارم که حال همسرم که تیر خورده هر چه زودتر خوب شود.»
ناله‌های پدر طاها، شهید خردسال حادثه تروریستی اهواز، در مراسم تشییع شهدا قلب حاضران را به درد آورد. روز گذشته در حین برگزاری مراسم خاکسپاری شهدای این حادثه، مادر شهید طاها اقدامی در‌حالی‌که هنوز در بیمارستان بستری بود، در مصاحبه‌ای از مسوولان خواست که انتقام فرزندش را بگیرند. مادر طاها می‌گوید: «بچه چهار ساله‌ام نزد علی‌اصغر امام حسین ؟ع؟ رفت، اما از شما می‌خواهم که تروریست‌ها را به سزای اعمالشان برسانید.» وی با بغض ادامه می‌دهد: «بچه چهار ساله من که رفت، شب قبلش توی مراسم داشت می‌گفت لبیک یا حسین و معنی‌اش رو هم نمی‌دونست.» در حاشیه مراسم تشییع شهدای اهواز، یکی از حاضران می‌گوید: «متاسفانه در گذشته نیز این قبیل اتفاقات در کشورمان رخ داده و در‌حالی‌که جهانیان؛ ایران را متهم به حمایت از تروریست می‌کنند. خود ایران مورد حملات تروریستی قرار می‌گیرد.» فرد دیگری با در دست داشتن عکس طاها اقدامی می‌گوید: «ای کاش ذره‌ای وجدان داشتند تا حداقل به سمت زن و بچه‌های مردم و سربازهایی با اسلحه خالی، شلیک نمی‌کردند.» شخص دیگری ادامه می‌دهد: «استکبار جهانی 40 سال است که ما را از طرق مختلف تهدید می‌کند ولی تاکنون نتوانسته‌اند به اهدافشان برسند، چرا که پشتوانه این نظام مردم هستند.» زن میانسال دیگری می‌گوید: «این اقدامات کاملاً از بیرون هدایت می‌شوند. آمریکا و اسراییل چون نمی‌توانند به این کشور دست‌درازی کنند؛ مزدورانی را اجیر می‌کنند تا به سمت مردم بی‌گناه کوچه و خیابان اسلحه بکشند.»

همدردی دانش‌آموزان میانماری با کوچک‌ترین شهید حادثه تروریستی اهواز
تنها چند ساعت پس از خبر شهادت این کودک چهارساله واکنش‌های زیادی از سراسر جهان راجع به آن منتشر شد. در پی شهادت طاها اقدامی، کودکان آواره میانماری که اکنون در کمپ مهاجران بنگلادش زندگی می‌کنند، تابلویی روی دست گرفتند که روی آن نوشته شده است: «ما با اهواز هستیم. طاها برادر ماست. طاها دوست ماست. ما همگی طاها هستیم.» تصویر این کودکان و تابلویی که در دست گرفتند به سرعت در رسانه‌های جهان منتشر شد و جهانیان را از این جنایت، متأثر کردند.
آقای داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) نیز در پستی اینستاگرامی، تصویر کوچک‌ترین شهید حادثه تروریستی اهواز را منتشر و تاکید کرد در چنین شرایطی نمی‌توان رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس را تبریک گفت. وی به همین مناسبت، برخلاف سال‌های گذشته، به جای تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش‌آموزان، عکسی از این شهید را منتشر کرد. فرضیایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «چطور می‌توان ماه مهر را تبریک گفت وقتی اینچنین بی‌مهر «طاهای معصوم» را از خانواده‌اش ربود. چه پاییز غم‌انگیزی!! خدایا چرا... چرا... لعنت بر تروریسم، لعنت بر جنگ، لعنت بر دشمنی، لعنت بر نفاق…»

captcha
شماره‌های پیشین