557
شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
2
پیام رهبر معظم انقلاب  در پی حادثه تروریستی در اهواز 

دل پرکینه تروریست‌ها  نمی‌تواند  اقتدار ملی را   تحمل کند

دستور روحانی برای رسیدگی سریع و برخورد قاطع با عوامل تروریستی 

امام جمعه موقت اهواز در گفت‌وگوی «صبح‌نو»، با اشاره به حمله تروریستی:

دست جنایتکار آل‌سعود مشهود است

روز 31‌شهریور ماه برای مردم سراسر ایران یک روز خاص بود، روزی که مصادف است با آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس ، اما در نخستین ساعات صبح روز گذشته؛ زمانی که رژه نیروهای مسلح ایران به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس شروع شده بود، شهر اهواز که در دوران دفاع مقدس یکی از اسطوره‌های مقاومت و پیروزی بود؛ هدف حمله‌ای تروریستی قرار گرفت تا یادآور نیات پلیدی باشد که آغاز‌گران جنگ 38‌سال پیش در سرداشتند اما هرگز به مقصد و مقصود خود نرسیدند.

صبح نو

امام جمعه موقت اهواز در گفت‌وگوی «صبح‌نو»، با اشاره به حمله تروریستی:

دست جنایتکار آل‌سعود مشهود است

روز 31‌شهریور ماه برای مردم سراسر ایران یک روز خاص بود، روزی که مصادف است با آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس ، اما در نخستین ساعات صبح روز گذشته؛ زمانی که رژه نیروهای مسلح ایران به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس شروع شده بود، شهر اهواز که در دوران دفاع مقدس یکی از اسطوره‌های مقاومت و پیروزی بود؛ هدف حمله‌ای تروریستی قرار گرفت تا یادآور نیات پلیدی باشد که آغاز‌گران جنگ 38‌سال پیش در سرداشتند اما هرگز به مقصد و مقصود خود نرسیدند.

مراسم سالروز آغاز هفته دفاع مقدس و برگزاری رژه در اهواز به‌صورت عادی برگزار نشد چرا که ساعت‌۹ صبح و همزمان با رژه نیروهای مسلح در بلوار قدس اهواز یک حادثه تروریستی رخ داد.طبق گفته سخنگوی ارشد نیروهای مسلح چهار تروریست که از چند روز قبل از رژه نیروهای مسلح، سلاح‌هایی را در یک پارک واقع در نزدیکی منطقه رژه مخفی کرده بودند، امروز در پوشش مردمی خودشان را به محل رژه نیروهای مسلح نزدیک کردند و با سلاح‌های کلاشینکف خود، مردمی را که برای تماشای رژه آمده بودند به رگبار بستند. در بین شهدای عزیز حمله تروریستی دیروز در اهواز، دختر بچه‌ای با سن و سال کم و جانباز ویلچری هم وجود دارد.سردار شکارچی نیز گفت: چهار عامل عملیات تروریستی دیروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و موساد هستند. آنان در دو کشور حاشیه خلیج‌فارس پشتیبانی مالی و تسلیحاتی شده و در این کشورها آموزش‌دیده و سازماندهی شده‌اند.وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی عامل حادثه تروریستی اهواز را الاحوازیه و برخی داعش اعلام می‌کنند، گفت: الاحوازیه فقط یک برچسب است و در چنین اندازه‌ای نیست. تروریست‌ها مستقیماً توسط اسرائیل و آمریکا و کشورهای حامی آن‌ها در منطقه هدایت می‌شوند. داعش هرگز جای پایی در کشور ما ندارد.همچنین طبق آخرین گفت‌وگوی حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم، رییس فراکسیون دفاع و اقتدارملی تا زمان تنظیم این گزارش متاسفانه تعداد شهدای حمله تروریستی اهواز به 25 نفر و تعداد مجروحان نیز به 60 نفر رسید.دکتر محمدجواد ظریف نیز در واکنش به این حمله تروریستی در فضای مجازی نوشت: تروریست‌های استخدام‌شده، آموزش‌دیده و تأمین‌شده توسط یک رژیم خارجی به اهواز حمله کردند.وی با بیان اینکه کودکان و خبرنگاران در میان قربانیان‌اند، افزود: ایران حامیان تروریسم در منطقه و اربابان آن‌ها آمریکا را برای چنین حملاتی مسوول می‌داند. ایران‌ در دفاع از ایرانیان، قاطعانه و صریح پاسخ خواهد داد.برای مطلع شدن از اوضاع اهواز و حادثه تلخ تروریستی که در این شهر رخ داد مصاحبه‌ای داشتیم با حجت‌الاسلام میر‌احمد‌رضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز. 

چرا تروریست‌ها چنین روزی را برای حمله کور تروریستی خود انتخاب کردند؟
حقیقتاً در سالروز حماسه‌آفرینی‌ها و شروع بزرگداشت هفته دفاع مقدس و حماسه‌آفرینی رزمندگان و مردم سلحشور ما به‌ویژه حماسه مردم اهواز در هشت سال دفاع مقدس این واژه و مفهوم کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا دوباره معنا شد و امروز خون‌هایی به زمین ریخته شد که این خون‌ها باعث به ثمر رسیدن درخت تنومند انقلاب بیش از پیش می‌شود. چند نکته راجع‌به حوادث دیروز باید به گوش مردم برسانیم.نکته اول اینکه دشمن برای ضربه زدن به کشور عزیز ایران و انقلاب اسلامی امروز شنبه:31/6/97 را انتخاب کرد برای اینکه نقطه قوت ما و در واقع یک روز بسیار مهم در تاریخ انقلاب اسلامی و روز قدرت‌نمایی ملت ایران بوده است. به نظر من ملتی که در طول هشت سال دفاع مقدس به‌رغم همه سختی‌ها تسلیم نشدند و به‌رغم بمباران‌های شدید که مستقیم توپخانه دشمن به اهواز آتش می‌ریخت و مردم بی‌گناه را مورد هدف قرار می‌داد این دشمن هیچ‌گاه نتوانست از کارهای خود جوابی بگیرد و این‌بار هم مثل هشت سال دفاع مقدس‌ قطعاً نتیجه‌ای برای دشمن حاصل نخواهد شد. این حادثه بسیار تلخ پیام‌های دیگری هم داشت ما الان در محرم سال‌97 شمسی قرار داریم، حقیقتاً واکنش اولیه مردم عادی در صحنه و نیروهای مسلح از سپاه و ارتش و بسیج و نیروهای انتظامی، یک واکنش حماسی و سلحشورانه در میدان‌بود ‌که مورد هدف قرار گرفتند و نیروهایی که اسلحه‌های گرم به همراه نداشتند ‌یا اگر داشتند با خود حمل نمی‌کردند اما سینه‌ها را سپر کردند در نخستین اقدام به کمک مردم شتافتند. در این حادثه جانباز 75‌درصد به شهادت رسید که یک دست و پای خود را در دفاع مقدس تقدیم ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب کرده بود و امروز ‌روی ویلچر مورد هدف قرار گرفت و به شهادت رسید و این پیامی به دشمنان ماست که امروز عباس‌ها و علی‌اکبرها و قاسم‌ها و حبیب‌بن‌مظاهرها آمدند تا دست و پای خود را تقدیم رهبر انقلاب اسلامی کنند تا تسلیم نشوند.نکته دیگر اینکه مسوولان ما و مردم ما نباید از دشمن غافل شوند ما با دشمنی طرف هستیم که به تعبیر حضرت امام، شبانه‌روز در حال برنامه‌ریزی برای نابودی انقلاب است. انقلاب اسلامی در ذات خودش نقاط قوتی را دارد که امروز باعث ضعف دشمن شده است و دشمن مثل ماری زخمی به‌دنبال حمله به انقلاب اسلامی است که نوک این حمله مردم کف خیابان‌ها هستند و کوچک‌ترین ضربه می‌تواند خسارت‌هایی را به بار بیاورد و این را من با کمال تأسف می گویم.

متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد بودیم بعضاً برخی جریانات و افراد خاص از گروه‌های تروریستی که فعالیت مسلحانه علیه کشور دارند، حمایت می‌کردند و اعضای این گروه‌ها را فعال سیاسی می‌نامیدند. حال امروز شاهدیم که اگر با این گروه‌ها برخورد نشود چطور به جان ملت بی‌گناه می‌افتند.
 رسانه‌هایی که زمینه‌ساز می‌شوند برای عادی‌سازی و عادی جلوه دادن تحرکات ضد انقلاب و مسلح و در این زمینه افراد غیر مسوولی استفاده از تریبون‌هایی که در دست دارند سعی می‌کنند جریانات تروریستی و خائنانی که به‌دنبال ضربه‌زدن و نابود کردن منافع مردم‌اند را مبرا از جرائم خود نشان دهند.چرا باید این روزها را ببینیم که بعضی از افراد غافل و بازی‌خورده دشمن در توییت‌ها و پیام‌های خود به نوعی از افراد گروهک‌ها که منحوس و مسلح به تروریست هستند دفاع کنند. گروه‌هایی که فرصت پیدا کنند، دست‌شان به خون رزمنده‌های ما آلوده و آغشته خواهد شد و باعث ضربه به منافع ملی می‌شود.

دو گروه تروریستی مسوولیت حادثه اهواز را به‌عهده گرفتند. پشت پرده این حادثه چه جریانی قرار داشت؟
در واقع دو گروهک مسوولیت این حمله را به‌عهده گرفتند؛ یکی گروهک الاحوازیه و دیگری داعش که البته اسامی فرق دارد اما حقیقت واحد است. آنچه ‌برای مردم ما شفاف است در پس پرده همه تحرکات آن دست شیطانی که آمریکا و صهیونیست‌ها هستند. همان‌هایی که برای تجزیه استان‌های خوزستان مدام برنامه‌ریزی کردند و بارها توطئه‌های خود را نشان دادند و هر بار هم مشت محکمی بر دهان این‌ها خورد که از آستین مردم غیور خوزستان به‌ویژه عرب‌های ما در منطقه بوده است.خیل عظیم شهدای نخبه عرب ما در سپاه و بسیج و ارتش خود گواه این مطلب است که سال‌های سال است‌ افراد معدودی که پرچمدار این گروهک‌ها هستند در پناه دشمنان این مرز و بوم کشورهای اروپایی و آمریکایی تغذیه مالی و لجستیکی می‌شوند تا به‌واسطه این اراذل و اوباش بتوانند به کشور اسلامی ضربه بزنند. گرچه توانستند با به شهادت رساندن مردم مظلوم ما به ظاهر قدم تبلیغاتی بردارند اما آنچه تاریخ گواهی داده است مردم کاری به تحرکات این‌ها نداشته‌اند و هرگاه اینان اقدام کوری کردند مردم بیشتر در صحنه حاضر شدند و از نظام اسلامی و تمامیت ارضی ایران دفاع کردند. این اتفاق بارها افتاده است و از همین ساعاتی که در اهواز هستیم شور و حزنی که بین مردم اهواز است، شور حسینی و حزنی که به واسطه شهادت عزیزان قلب‌ها را گرفته است، مشخص است. یک پیامی هم در واقع باید به دولت‌های حامی اینها داد. درخواست‌مان از مسوولان کشور این است که همانطور که امام خامنه‌ای فرمودند سیاست راهبردی مسوولان پاسخی قوی به دشمنان ایران و اسلام دهند.دشمنان انقلاب اسلامی به‌ویژه آمریکا در رأس آ‌ن‌ها آل‌سعود و اسرائیل باید بدانند که اگر یک ضربه بزنند، 10‌ضربه می‌خورند. همان‌طور که بارها آقا به این معادله تاکید کردند، دست جنایتکار آل‌سعود و آمریکا کاملاً از آستین جلادان آموزش‌دیده مشهود است و ما انتظار داریم جواب کوبنده‌ای به این حرکت داده شود. امیدواریم خداوند روح شهدای ما را با شهدای کربلا مشهور بدارد.

درباره فعالیت گروه تروریستی الاحوازیه بگویید و جنایت‌هایی که تا به امروز داشته است، آیا این گروه تروریستی پایگاهی در خوزستان دارد؟
اسامی مختلف است و هیچ‌کدام از این گروهک‌های تروریستی دارای عده‌ای در خوزستان نیستند و اساساً پایگاه این‌ها در استان خوزستان صفر است و نه تنها مردم برای این‌ها اهمیتی نمی‌گذارند بلکه از آنان متنفرند.همه تحلیل‌گرانی که اشرافی به اطلاعات از روند جاری تحولات داشتند پیش‌بینی می‌کردند که آمریکایی‌ها به جهت ناامیدی از اجرای سیاست‌های خود در منطقه دست به عملیات تروریستی بزنند و برای ما که این اخبار را دنبال می‌کردیم این تغییر و تحولات مبنی بر تصمیم‌گیری لایه‌های پنهان توطئه‌های این‌ها بود.
 این گروهک‌ها که اسامی مختلف دارند چند گروهک هستند که در اروپا از جمله انگلیس و دانمارک ساکن‌اند که تریبون‌های رسمی دارند و در واقع آن چیزی که ما مشاهده می‌کنیم چیزی نیست جزء توطئه‌های آمریکا برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی.

همچنانکه شاهد‌یم رسانه‌های غربی از واژه «تروریسم» برای این حمله استفاده نکردند. 
دلیلش‌ کاملاً مشخص است، آمریکایی‌ها میدان را به جبهه مقاومت واگذار کردند و به قول حضرت امام خامنه‌ای آن‌ها از منطقه بیرون رانده شدند و این حرکت‌هایی که بچه دو یا سه ساله و جانباز روی ویلچر را هدف قرار می‌دهند حاکی از قدرت آن‌ها نیست، حاکی از نقطه ضعف شدید این‌هاست. رسانه‌های ما نباید مرتکب اشتباه شوند و پیکان روشنگری خود را نباید متوجه گروهک‌هایی کنند که حتی اسامی آن‌ها به گوش نرسیده است. چراکه باید سراغ اربابان اصلی آن‌ها بروند که آل‌سعود و آمریکایی‌ها هستند و این گروه‌ها مزدوران آن‌ها هستند. 
 

captcha
شماره‌های پیشین