557
شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
1
پیام رهبر معظم انقلاب  در پی حادثه تروریستی در اهواز 

دل پرکینه تروریست‌ها  نمی‌تواند  اقتدار ملی را   تحمل کند

امام جمعه موقت اهواز در گفت‌وگوی «صبح‌نو»، با اشاره به حمله تروریستی:

دست جنایتکار آل‌سعود مشهود است

روز 31‌شهریور ماه برای مردم سراسر ایران یک روز خاص بود، روزی که مصادف است با آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس ، اما در نخستین ساعات صبح روز گذشته؛ زمانی که رژه نیروهای مسلح ایران به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس شروع شده بود، شهر اهواز که در دوران دفاع مقدس یکی از اسطوره‌های مقاومت و پیروزی بود؛ هدف حمله‌ای تروریستی قرار گرفت تا یادآور نیات پلیدی باشد که آغاز‌گران جنگ 38‌سال پیش در سرداشتند اما هرگز به مقصد و مقصود خود نرسیدند.

وقتی‌فضای‌مجازی‌به‌کمک‌تروریست‌هامی‌آید

ردخون اهواز در ریاض

هم‌زمان با حمله تروریستی به مراسم 31شهریور در اهواز و شهادت تعداد زیادی از هم‌وطنانمان، برخی از چهره‌ها و رسانه‌ها نسبت به این حادثه تلخ واکنش نشان دادند. البته واکنشی که باعث اعتراض بسیاری از ایرانیان شد.

«صبح‌نو» با مهدی پدرام‌خو که عکس‌هایش از حمله ترویست‌ها به رژه نیروهای مسلح خبرساز شد، گفت‌وگو کرده است

آدرنالین خونم بالا رفته بود

روز گذشته در حین رژه نیروهای مسلح در اهواز گروهی تروریست به مراسم حمله کرده و بیش از 30‌نفر را به شهادت رساندند و تعداد زیادی هم زخمی شدند. در همان ساعات اولیه عکس‌هایی از حواشی این حمله منتشر و در شبکه‌های اجتماعی پخش شد. چند تصویر خاص در این میان بیشتر منتشر شد. تصویری از یک خانم عکاس که دراز کشیده و در حال عکاسی است و بانوی دیگری در کنار وی پناه گرفته است. تصویر دیگری که آن هم بسیار دیده شد؛ یکی از تکاوران ارتش را نشان می‌دهد که نوزادی را در بغل گرفته و از معرکه دور می‌کند. نوزاد نیز خود را به اسلحه این ارتشی چسبانده‌ و نگران است.

نگاهی به گروهک تروریستی الاحوازیه از تشکیل تا فرار از کشور

تجزیه‌طلبان فاشیست

همزمان با سالروز رسمی حمله صدام به خاک جمهوری اسلامی ایران، تروریست‌های تجزیه‌طلب مورد حمایت عربستان سعودی به رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله‌ور شده و خون افراد غیرنظامی، اصحاب رسانه و جوان و کودک را ریختند، حمله‌ای تروریستی که گروهک تروریستی الاحوازی مسوولیت آن را بر عهده گرفته است، اما نخستین‌بار بود که بسیاری از مردم نام گروهک تروریستی الاحوازی را شنیدند.

«صبح‌نو» از وضعیت شهری اهواز بعد از حادثه تروریستی گزارش می‌دهد

شلیک به مردم بی‌دفاع

اهواز در 30سال گذشته آبستن حوادث بسیاری بوده است، از روزهای جنگ تحمیلی گرفته تا به امروز؛ از آغازین روزهای دفاع مقدس نام خوزستان و اهواز به چشم می‌خورد و در گوشه‌ گوشه آن روزهای جنگ از آن نام برده می‌شود. صبح روز گذشته نیز گروهی در یک اقدام تروریستی به مراسم رژه اهواز در سالروز آغاز جنگ تحمیلی حمله کرده و شمار زیادی را به مجروح و به شهادت رساندند.

سرمقاله

تروریسم نمادین

صبح نو

سرمقاله

تروریسم نمادین

اهواز 38‌سال بعد از حمله صدام، بار دیگر روز خود را با تهاجم تکفیری‌ها آغاز کرد؛ گروهکی ساخته دست انگلیسی‌ها، تأمین‌شده توسط سعودی‌ها و آموزش‌دیده اسراییلی‌ها. برگی که دیروز در میانه رژه نیروهای مسلح رو شد، بخش چدنی دستکش مخملی آمریکایی‌هاست که تیلرسون و پمپئو، وزرای خارجه دو ساله اخیر این رژیم وعده‌اش را دادند؛ تلاش برای تغییر حکومت ایران با استفاده از هر ابزار و امکانی. جنگ مستقیم کنار گذاشته شده و هشدارهای مکرری وجود داشته در مورد جنگ‌های نیابتی یا خرابکاری‌های قومیتی. این‌ها اتفاقات خیلی دور نیست و همگی‌اش مربوط به همین چندماهه اخیر است اما نکته ناگفته‌اش، هم‌پیمانی طرف‌های برانداز با آمریکایی‌ها بر سر یک نقطه است: هیچ مناسک ملی‌ای نباید بدون گزند و آسیب باقی بماند. این پروژه نخستین‌بار در 9‌دی اجرا شد تا از حلاوت این یوم‌الله بکاهد، حالا در میعادگاه دفاع مقدس و 6ماه آینده‌ در تمامی مراسم‌ و یادبودهای گذشته. البته که تاکنون هم موارد زیادی بوده که ناکام مانده‌اند از عزاداری‌های محرم گرفته تا شب‌های احیای ماه رمضان. این سناریو، وجهی کاملاً نمادین دارد؛ به این معنا که عناصر گفتمانی انقلاب اسلامی را که ظهور عینی و مادی یافته، زیر سؤال و حاشیه ببرد و به این طریق، بتواند به‌زعم کورکورانه خویش، خدشه‌ای به چهره نظام بزند. سال قبل هم در هیبت انجمن‌های پادشاهی و ادیان انحرافی، ضدیت‌هایی با دین و دینداران صورت گرفت که ناکام ماند. این هوشیاری حوزه فرهنگ را بیش از امنیت و سیاست می‌طلبد.

captcha
شماره‌های پیشین