sobhe-no.ir
556
جمعه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
1

نعل وارونه آمریکا

«دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که شورای امنیت سازمان‌ملل هفته آینده نشستی با موضوع ایران برگزار می‌کند و ترامپ ریاست این جلسه را بر عهده خواهد داشت.

حجت‌‌الاسلام پناهیان با منبرهای محرمی‌اش خبرساز شد

ناگفته‌های سخنرانی درباره پوشک

تکه فیلم دو دقیقه‌ای‌اش به‌سرعت در حال بازنشر در شبکه‌های اجتماعی است. بخشی کوتاه از سخنرانی شب عاشورای حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» که درباره پشت‌پرده بازار پوشک و انحصار شرکتی خارجی که با رانت، کارخانه‌های داخلی را «زمین زده است» صحبت می‌کند. اشاره‌های غیرمستقیم پناهیان به آن کارخانه و نماینده متخلف مجلس، البته آن‌قدر واضح و آشکار بود که هرکسی می‌تواند با کدهای خطیب مجلس شب عاشورای دانشگاه امام صادق ؟ع؟ به آن‌ها برسد. اما آنچه در این میان مغفول مانده است، موضوع متفاوت سخنرانی‌های پناهیان در عزاداری دهه اول محرم دانشگاه امام صادق ؟ع؟ و هیات «میثاق با شهدا» است. مجلسی که با برنامه‌های متفاوت و موضوع‌های سخنرانی متفاوتش، تقریباً هرسال خبرساز و البته جریان‌ساز می‌شود.

سبحانی در گفت‌وگوی تفصیلی با «صبح‌نو»:

دولت دلار 3600 تومانی را هشت هزار کرد

در بحبوحه افزایش بی‌رویه نرخ دلار و آشفتگی‌های اقتصادی و در هفته پایانی شهریورماه برای مصاحبه با آقای حسن سبحانی به دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران رفتیم. در این جلسه مسائل اقتصادی روز که دغدغه‌های مردم است و همچنین نقش بانک‌ها در شرایط کنونی اقتصادی مطرح شد و وی بسیار صمیمانه و صبورانه به این پرسش‌ها پاسخ داد.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با محمد محمودی نورآبادی درباره کتاب «قنوت آخر»

برای روایت صحنه‌های جنگ خون دل خوردم

آقای محمد محمودی‌نورآبادی، نویسنده اهل استان فارس است. عمده تجربیات نورآبادی در روایت جنگ است که در داستان و رمان متبلور شده است. تاکنون بیش از چهارده اثر از این نویسنده با عناوینی نظیر «گلابی‌های وحشی»، «سرریزون»، «رُنج»، «خنده‌زار»، «هزار و یک جشن»، «کمانی برای آرش»، «شب‌های بی‌آسمان»، «کاش چشم‌هایش دروغ گفته باشد»، «نبرد هس جان» و «اورامان» است. کتاب «قنوت آخر» تازه‌ترین اثر وی است که توسط انتشارات کتاب جمکران با موضوع دلتنگی و دلواپسی‌های پشت جبهه و بی‌قراری منتشر شده است. این کتاب کاری متفاوت از محمد محمودی‌نور‌آبادی است که داستان پدر و پسری را روایت می‌کند که رابطه‌ای عاطفی و خاص بینشان برقرار است. با او به بهانه این کتاب گفت‌وگویی کردیم.

توفان و سیل در 12‌استان کشور تاکنون پنج کشته و 34‌زخمی برجای گذاشته است

خشم خروشان

در چند روز گذشته سیل و توفان بیشتر استان‌های کشور را متأثر کرد و باعث بروز خسارت‌های مالی و جانی شد، توفان و سیلی که سازمان هواشناسی هم آن را هشدار داده بود اما با این حال به گفته رییس سازمان امداد و نجات حدود یک‌هزار‌نفر بر اثر این اتفاق نیازمند امدادرسانی هلال‌احمر شده‌اند. بر اساس آنچه سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده این روند در برخی از استان‌ها ادامه داشته و احتمال وقوع سیل و توفان هم دور از ذهن نیست.

تغییرات اساسی در ورزش با رفتن مدیران پیر جدی شد

رؤسای کهنسال فدراسیون‌ها در مقابل درهای خروجی

سناریوی جدایی مدیران بازنشسته از سمت‌ها و پست‌های کلیدی ورزش، همانند پیش‌بینی‌ها در جریان است؛ یعنی مقامات رده‌بالای ورزشی از کنار رفتن این مدیران سخن می‌گویند اما خود آن‌ها به‌دنبال راه‌های فرار برای بقا هستند. بخشی از این مدیران پیر و سالخورده، برای افزایش درصد جانبازی تلاش می‌کنند تا از این تبصره ارزشی، جهت حفظ صندلی مدیریتی‌شان استفاده کرده و چند صباحی دیگر، در رشد نزولیِ! رشته تحت امرشان نقش داشته باشند.

سرمقاله

هیأت و تحولات منطقه

سید مهدی شجاعی در نشست ادبیات منثور عاشورایی تاکید کرد

یافتن جاذبه های جدید در ادبیات آیینی

همزمان با یازدهم محرم سیدمهدی شجاعی نویسنده آثار ماندگار ادبیات آیینی در کافه کتاب آفتاب مشهد مقابل مخاطبانش نشست و درباره ادبیات منثور عاشورایی صحبت کرد.

شماره‌های پیشین