552
جمعه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
7
برنامه موبایلی هیأت‌یاب خدمتی نو به عزاداران حسینی از طرف «عقیق»

انتخاب هیأت به سبک دیجیتال

بعد از ورود تکنولوژی‌های موبایلی به زندگی روزمره ما، هر روز شاهد نرم‌افزارهایی هستیم که خدمات بیشتری را به شهروندان ارائه می‌دهند. از آژانس‌های اینترنتی گرفته یا خشکشویی آنلاین و سفارش فست‌فودها، برنامه مویابلی «هیأت‌یاب» که به تازگی وارد بازار شده که آدرس مراسم‌های مختلف را به تفکیک زمان، مکان، سخنران و مداح در اختیار شهروندان می‌گذارد.

تشییع تا بهشت

صبح نو

برنامه موبایلی هیأت‌یاب خدمتی نو به عزاداران حسینی از طرف «عقیق»

انتخاب هیأت به سبک دیجیتال

بعد از ورود تکنولوژی‌های موبایلی به زندگی روزمره ما، هر روز شاهد نرم‌افزارهایی هستیم که خدمات بیشتری را به شهروندان ارائه می‌دهند. از آژانس‌های اینترنتی گرفته یا خشکشویی آنلاین و سفارش فست‌فودها، برنامه مویابلی «هیأت‌یاب» که به تازگی وارد بازار شده که آدرس مراسم‌های مختلف را به تفکیک زمان، مکان، سخنران و مداح در اختیار شهروندان می‌گذارد.

این روزها در کوچه و خیابان‌ها که قدم بگذارید، تکیه‌ها و بیرق‌های سبز و مشکی را می‌بینید و بوی اسپند پیچیده در فضا مشامتان را پر می‌کند. صدای نوحه و قرآن را از بلندگوی حسینیه‌ها و ماشین‌های عبوری در خیابان می‌شنوید. هرساله با فرارسیدن ماه محرم چند محور دوباره باب می‌شود. از ترند کردن هشتگ پیام حسین؟ع؟ تا کسانی که نسبت به نوع عزاداری‌ها اعتراض می‌کنند. نذری‌ها و هیأت‌های عزاداری هم که جای خود دارند. اما امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی نوع برگزاری مراسم‌های عزاداری را هم متفاوت کرده است. اگر به دنبال هیأت مناسب خود می‌گردید سایت فرهنگی-مذهبی عقیق اپلیکیشنی را وارد بازار کرده است که کار شما را راحت‌تر می‌کند.

هیأت کجا بریم؟
برنامه موبایلی «هیأت کجا بریم؟» برای نخستین‌بار در ایران توسط سایت عقیق پیاده‌سازی شده و برنامه موبایلی آن نیز در تمام نسخه‌ها موجود است. با برنامه هیأت کجا برویم. می‌توانید هیأت خود را بر اساس فیلترهای مختلف نظیر موقعیت جغرافیایی یا نوع سخنران، مداح یا ساعت برگزاری مراسم‌های انتخاب کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید از زمان و مکان برگزاری هیأت‌های پررونق و شلوغ با خبر شوید. می‌توان نام مداح مورد علاقه خود را در فیلد جست‌وجو وارد کنید تا هر زمان و در هر مکانی که در مراسمی حضور داشت، از وجود آن باخبر شوید. همچنین با هیأت‌یاب می‌توانید نزدیک‌ترین هیأت‌ها به محل سکونت خود را پیدا کنید.
 اگر چه بیش از هزار هیأت در این گزارش ثبت شده است اما همچنان همه هیأت‌ها، هیأتی‌ها، مداحان و منبری‌هایی که در این ایام برنامه دارند، می‌توانند مشخصات مراسم خود را در سامانه جدید هیأت‌یاب راهنمای عقیق ثبت نمایند.

همکاری «هیأت کجا بریم» با تاکسی اینترنتی
طرح همکاری برنامه هیأت‌یاب با اسنپ به اجرا رسیده است. در واقع این شرکت به افرادی که در ایام محرم از طریق برنامه هیأت کجا برویم در خواست ماشین کنند؛ 30‌درصد تخفیف می‌دهد. در ماه محرم امسال با اپلیکیشن هیأت‌یاب برای رفتن به مراسم عزاداری می‌توانید از کد تخفیف ۳۰درصدی استفاده کنید. برای این کار لازم است از برنامه هیأت‌یاب، هیأت مورد نظر خود را انتخاب کنید و در همان برنامه از روی نقشه مبدأ خود را نیز انتخاب کنید و درخواست ماشین بدهید. 

در تهران هیأت کجا بریم؟
هیأت مسجد دانشگاه تهران برنامه عزاداری دهه اول محرم خود را همانند سال‌های گذشته در دانشگاه تهران واقع در خیابان انقلاب برگزار می‌کند که این مراسم 
هر ساله با استقبال گسترده عزاداران سیدالشهدا؟ع؟ مواجه می‌شود. سخنرانان این هیأت، حجج‌الاسلام پناهیان و محمد قمی است و مداحان این هیأت نیز سعید حدادیان و احمد پورنادی هستند. گفتنی است این مراسم همه روزه تا 29شهریور ماه، بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.

رایه العباس
این هیأت در امامزاده علی‌اکبر ؟ع؟ چیذر به مداحی حاج محمد کریمی و سخنرانی حجت‌الاسلام مسعود عالی، تا روز 29شهریورماه از ساعت 16 تا19 عصر برگزار می‌شود.

میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق؟ع؟
هیأت میثاق با شهدا در دانشگاه امام صادق ؟ع؟ واقع در بزرگراه چمران، پل مدیریت برگزار می‌شود. مداح این مراسم حاج میثم مطیعی و سخنران آن نیز حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان است و از ساعت 20 تا 23 شب تا روز 29 شهریورماه برگزار می‌شود.

هیأت ثارالله مسجد الهادی ؟ع؟ 
این هیأت واقع در مجیدیه شمالی، بالاتر از میدان ملت، خیابان صباح غربی، مسجد الهادی؟ع؟ با سخنرانی حجت‌الاسلام مسعود عالی و مداحی محمد حسین پویانفر تا روز 29 شهریورماه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

مسجد ارگ
یکی از شلوغ‌ترین هیأت‌های تهران در مسجد ارگ برپا می‌شود. این مسجد واقع در خیابان 15 خرداد بوده و به سخنرانی حجت‌الاسلام مصطفی کرمی و مداحی حاج منصور ارضی و حاج ابوالفضل بختیاری برگزار می‌شود. این هیأت در دهه اول محرم، بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم خود را شروع می‌کند.

مهدیه تهران
هیأت مهدیه تهران با سخنرانی حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی و مداحی حاج رضا طاهری، علی مهدوی‌نژاد در تهران خیابان ولی عصر ، چهار راه گمرک امیریه، مهدیه تهران در ایام محرم بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.

هیأت ریحانه‌الحسین
اگر از اهالی غرب تهران هستید، هیأت ریحانه‌الحسین را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این هیأت به مداحی سید مجید‌بنی فاطمه و سخنرانی حجت‌الاسلام مصطفی کرمی در دهه اول محرم، بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود. مکان برگزاری آن، اتوبان اشرفی اصفهانی، باغ فیض، خیابان ۲۲ بهمن، مجتمع فرهنگی مذهبی ریحانه‌الحسین؟س؟ است.

صبح‌ها به هیأت بروید
اگر از آن دسته افرادی هستید که دلتان می‌خواد صبح‌ها به هیأت بروید نیز می‌توانید به هیأت صنف لباس‌فروش‌ها سر بزنید. این هیأت به مداحی حاج منصور ارضی در دهه اول محرم، صبح‌ها از ساعت 5:30 برگزار می‌شود. مکان برگزاری آن نیز خیابان سعدی جنوبی، کوچه فخرایی، حسینیه صنف لباس‌فروش‌هاست.
همچنین مراسم سوگواری با سخنرانی حجت‌الاسلام نقویان در خیابان فرشته، خیابان بوسنی هرزگوین، چهارراه حسابی، خیابان هفدهم برگزار می‌شود. این مراسم نیز تا روز 29 شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشا برگزار  می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین