551
سه شنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
11
مسعود نجابتی در نشست خبری هفتمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت تاکید کرد

اکران پوسترهای عاشورایی در اماکن عمومی

در نخستین روز محرم سال‌1440 قمری «هفتمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت» با برگزاری نشست خبری آغاز شد. در این نشست دبیر جشنواره تاکید کرد در این دوره رویکرد داوری تغییر خواهد کرد. آقایان مسعود نجابتی، دبیر علمی و عضو هیأت داوران هفتمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت و رحیم آبفروش، جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر،‌ در این نشست صحبت کردند.

یادداشت

ورود برای عُموم آزاد است!

نیلوفر حسن‌زاده

کتابی از مردم‌شناس معاصر فرانسوی به ایران می‌آید

تازه‌ترین اثر حسن روح‌الامین در معرض دید

«لشکر فاطمیون» رونمایی شد

صبح نو

تازه‌ترین اثر حسن روح‌الامین در معرض دید

«لشکر فاطمیون» رونمایی شد

همزمان با نخستین روز از ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین ؟ع؟، جدیدترین اثر حسن روح‌الامین با عنوان «لشکر فاطمیون» در حوزه هنری رونمایی شد. این اثر با تکنیک رنگ روغن کار شده و ابعاد آن ۱۲۰ در ۱۰۰ سانتی متر است. موضوع این تابلو پرورش فرهنگ شهادت از دامن حضرت فاطمه الزهرا ؟سها؟ است.
 آقای حسن روح‌الامین، متولد‌1364 در تهران است. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی است. روح‌الامین فعالیت خود را از سال‌1382 با تصویرسازی آغاز کرد و در ادامه نیز با خلق آثار متعدد موفق به برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور در رشته تصویرسازی و نقاشی شد. تدریس در دانشکده‌های هنر و داوری جشنواره‌های متعدد تجسمی از دیگر فعالیت‌هایی است که حسن روح‌الامین در کارنامه علمی-هنری خود به ثبت رسانده است.
 آثار نقاشی حسن روح‌الامین که غالباً مضمونی مذهبی دارند، در چند سال گذشته مورد توجه کارشناسان هنرهای تجسمی و مخاطبان انبوه واقع شده است. مراسم رونمایی از این اثر همزمان با افتتاحیه نمایشگاه هنر مفهومی بچه‌های آسمان در گالری عالی برپا شد. 
 

captcha
شماره‌های پیشین