550
دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
1
شهرداری تهران از کمک به هیأت‌های مذهبی سر باز می‌زند

سورپرایز محرّمی

محرم از راه رسید و رخت سیاه هیأت‌ها هم افراشته شد، بچه هیأتی‌ها برای نشان دادن ارادت‌شان به سالار شهیدان دست به‌کار شده و هیأت‌ها را برپا کردند، شهرداری تهران در دوران آقای محمد‌باقر قالیباف برای سرپا شدن هیأت‌های مذهبی به آن‌ها کمک‌های نقدی و غیرنقدی می‌کرد تا بتوانند سرپا شوند. این کمک‌ها شامل بن‌های خرید از نمایشگاه‌ عطر سیب و همچنین کمک‌های نقدی بود که نقش موثری در رونق هیأت‌های مذهبی داشت.

علی‌محمد مؤدب در گفت‌وگو با «صبح‌نو» الزامات ورود مضامین سیاسی به مجالس عزاداری را بررسی کرد

زیبایی‌شناسی شعر هیأتی عدالت‌خواه

چند سالی است که مدل‌های مختلفی از ورود مضامین سیاسی و اجتماعی روز‌، به نوحه‌ها و مدایح ابداع شده است. در مصاحبه با آقای علی‌محمد مؤدب، شاعر و منتقد ادبی و مدیر مؤسسه شهرستان ادب الزامات این ورود را در فضای هیأت‌های پس از انقلاب به بحث گذاشتیم.

با اشاره به مشکلات مردم ناشی از عملکرد دولت روحانی

عارف: عذرخواهیم!

«دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم.» این سخنان رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است که از مردم عذرخواهی می‌کند، البته تنها او منتقد این روزهای دولت نیست، عده‌ای از اصلاح‌طلبان برای شانه خالی کردن از زیر اشتباهات دولت به انتقاد از رییس‌جمهوری و کابینه‌اش روی آورده‌اند و برخی حتی پا فراتر گذاشته و خود را در کانون مطالبات مردم از دولت قرار می‌دهند.

سرمقاله

مهارناشدنی

شرکت ATR می‌گوید نمی‌تواند بقیه هواپیماهای قرارداد با ایران را تحویل دهد

آخرین دستاورد برجام هم پر کشید

دو ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذشت که وزیر راه و شهرسازی گفت: «قراردادهای خرید هواپیما باطل نشده و محفوظ است ولی اجازه اجرا ندارد.» اما شرکت‌های هواپیمایی یکی پس از دیگری از تعهد خود به ایران خارج شدند و دیروز نیز شرکت هواپیماهای ATR‌ گفته است که دیگر انتقال هواپیماها به ایران ممکن نیست و این شرکت هم‌اکنون درصدد یافتن جایگزین‌های مناسبی برای فروش آن دسته از هواپیماهایی است که به سفارش ایران ساخته شده بود. بعد از توافق هسته‌ای برجام در سال‌۲۰۱۵ میلادی و برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی، شرکت هواپیمایی ایران‌ایر قرارداد خرید و تهیه ۲۰۰‌فروند هواپیما را با غول‌های هواپیماسازی جهان همچون بویینگ آمریکا، ایرباس اروپا و شرکت فرانسوی- ایتالیایی ATR به امضا رساند تا بتواند به نوسازی و بازسازی ناوگان حمل‌و‌نقل هوایی خود و همچنین رقابت با شرکت‌های هواپیمایی همسایگان خود بپردازد.

«سیامک‌اطلسی»بازیگر«مختارنامه»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

میرباقری به‌تاریخ ‌وفادار بود

آقای «سیامک اطلسی» یکی از بازیگران پیشکسوت تلویزیون وسینماست. این بازیگر شناخته شده در نقش‌های مختلفی حضور داشته که دیده شده است؛ یکی از آنها بازی در نقش «حصین بن نمیر» در سریال «مختارنامه» است.

شمخانی: هر اقدام خصمانه علیه کشور را در هر عرصه‌ای پاسخ 10برابر می‌دهیم

پیام روشن ایران برای واشنگتن، ریاض و تل‌آویو

آقای علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی روز گذشته بازدیدی از کارخانه ایران خودرو داشت‌. هرچند که بازدید دبیر شورای عالی امنیت ملی از یک کارخانه خودروسازی ممکن است غیر معمول باشد اما او خود در توضیح این اقدامش گفته است که به‌دلیل تمرکز دشمن ‌روی حوزه اقتصادی و تولیدی از این کارخانه بازدید کرده است.

«صبح‌نو» در پی تغییر رییس فرهنگستان هنر ، وضعیت چهار فرهنگستان کشور را بررسی کرده است

در انتظار تصمیم

در واپسین ساعات یکشنبه بود که خبر خروج آقای علی معلم دامغانی از فرهنگستان هنر منتشر شد آن‌هم با نامه ریاست‌جمهوری به‌دلیل انقضای دوره مأموریت. حال در گزارش پیش‌رو سعی می‌کنیم وضعیت چند فرهنگستانی که احکام‌شان در گذشته صادر شده است، بررسی کرده تا ببینیم اوضاع این نهادها در چه حالی است و چه زمانی تغییرات احتمالی در این تشکیلات اتفاق خواهد افتاد.

41درصد صادرات ایران به کره‌جنوبی کاهش یافت

نزول سئول

داده‌های مربوط به معاملات نفتی نشان می‌دهد کره‌جنوبی -که یکی از سه مشتری اصلی نفت ایران بود- درحالی خرید نفت از ایران در ماه آگوست را به صفر رسانده که در ماه جولای روزانه 194‌هزار بشکه نفت از ایران دریافت می‌کرد، از سویی دیگر پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا شرکت بزرگ کره‌ای که سال‌ها با ایران همکاری داشته است یک قرارداد دو میلیارددلاری برای همکاری نفتی و پالایشگاهی با ایران را لغو کرد.

«صبح نو» در گفت‌و‌گو با مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران توهین به چادر مشکی بانوان را بررسی می‌کند

راکعی: معترضان به بنر، جن‌ها را هم درس می‌دهند

بنر حاشیه‌ساز در سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، جدیدترین حاشیه‌ای بود که مدیریت شهری جدید تهران با آن روبه‌رو شد. بنری که عکسی از آن، به‌سرعت با واکنش‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و بسیاری، آن را دهن‌کجی شهرداری تهران و معاونت امور بانوان این نهاد به چادرمشکی و بانوان چادری دانستند. با این حال مشاور شهردار تهران و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران به‌عنوان متولی برگزاری این نمایشگاه، معتقد است این تفسیر اشتباه است و «به عقل جن هم چنین چیزی نمی‌رسد.»

شماره‌های پیشین