548
شنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
1
بیش از 2000 جهیزیه به زوج‌های محروم کشور اهدا شد

نونوار کردن خانه‌های بخت

دیروز آیین ارسال ۲۰۰۰ جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب به زوج‎های جوان مناطق محروم کشور برگزار شد که در مرحله اول ۳۰۰ جهیزیه برای زوج‎های مناطق محروم ارسال و مابقی جهیزیه‌ها طی یک ماه آ‌ینده به این مناطق ارسال می‌شود.

اقتراح «صبح‌نو» با سلیمانی، استیری و دهنادی درباره آموخته‌هایشان از جلال

سودای جلال

امروز 18‌شهریورماه سالروز درگذشت جلال‌آل‌احمد است. نویسنده‌ای که تلاطم‌های زیاد زندگی‌اش بر آثارش تأثیرگذار بود. او در سال‌های آخر عمرش تغییر رویه داد و آثاری انتقادی درباره غرب و روشنفکران را نوشت که قیل و قال زیادی هم به راه انداخت.

دادگاه سلطان سکه برگزار شد

باند خانوادگی طلاخواران

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات وحید مظلومین و ۱۸‌نفر دیگر از متهمان اخلال در نظام اقتصادی در شعبه دو ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی دادگاه انقلاب به ریاست قاضی زرگر برگزار شد و معاون دادستان تهران درخواست اشد مجازات برای سلطان سکه و باند وی بر اساس ماده‌۲۸۶ قانون مجازات اسلامی و قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور را کرد.

سرمقاله

زمین‌گیر شدن آمریکا

هانی‌زاده: دیدار مقتدی صدر با محمد‌بن‌سلمان به فتنه بصره منجر شد

مثلث فتنه در بصره

توسعه روابط ایران و عراق در زمینه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی موجب خشم برخی کشورهای منطقه‌ای شده است، تا آنجا که مثلث خرابکاری عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی که تحمل شکست‌های پیاپی خود در عراق و سوریه را ندارند با فتنه‌های جدید به دنبال ایجاد نزاع و درگیری گروه‌های مختلف شیعه با یکدیگر برآمده‌اند. درگیری‌هایی که دشمنان عبری عربی از اینکه رابطه قدرتمند بین ایران و عراق حاکم است، نگرانند، لذا راه مقابله با این موضوع را تنش میان تهران و بغداد و واگذار کردن این کار به‌دست افراد خرابکار و تندرو که به آسانی خریداری می‌شوند، می‌سپارند.

یادداشت

ایجاد شکاف شیعی - شیعی

حسین رویوران

اولتیماتوم روحانی به صادرکنندگان سودجو

ورود اسکناس ارزی به کشور مجاز شد

بانک مرکزی به صرافی‌ها مجوز داده است تا خودشان ارز به کشور وارد کنند، این امر که از روز گذشته به‌طور گسترده آغاز شد قیمت دلار که در هفته گذشته از نرخ 15‌هزارتومان هم گذشته بود به کانال 13‌هزارتومان بازگشت و از التهابات بازار ارز کاست.

دستورالعمل خرید و فروش ارز به‌صورت اسکناس توسط شبکه صرافی‌های مجاز ابلاغ شد

روش تعیین نرخ در بازار ثانویه تغییر کرد

مقر یک گروهک تروریستی در اقلیم کردستان موشک باران شد

سیلی ایران به حدک

40‌درصد از لوازم‌التحریر موجود در بازار تولید داخل است

رویای مداد پررنگ خودکفایی

بازار نوشت‌افزار ایرانی چندسالی است که به نسبت دهه گذشته شرایط بهتری پیدا کرده است. با این حال وضعیت این صنف در شرایط کنونی نیز دچار تحولات زیادی شده است. رییس اتحادیه نوشت‌افزار ایرانی می‌گوید: تنها 40‌درصد از نوشت‌افزار موجود در بازار در داخل کشور تولید می‌شود که حدود 90‌درصد از مواد اولیه آن هم از طریق واردات تأمین می‌شود.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»با«سامان‌سالور»کارگردان‌برنامه«مشتی‌باش»

با سینما پولشویی می‌کنند

اخیراً برنامه‌ای به‌نام «مشتی باش» از تلویزیون پخش شد که کارگردانش آقای سامان سالور، فیلمساز مشهور سینما بود. این برنامه و غیبت چندساله سالور در سینما شرایطی را رقم زد که سؤالات زیادی به وجود آید.

معاون دادستان کشور تمدید فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام را تمسخر دستور قضایی خواند

تنفس مصنوعی به تلگرام ادامه دارد

ماجرای فیلتر نبودن نسخه‌های بدلی تلگرام با عنوان «تلگرام طلایی» و «هاتگرام» از همان ابتدای فیلتر شدن تلگرام در ذهن مردم به عنوان علامت سؤالی وجود داشت تا اینکه وزیر اطلاعات از تعلق این نسخه‌ها به دولت پرده‌برداری کرد.

شماره‌های پیشین