547
جمعه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۷
1
باز هم قاضی‌زاده هاشمی و بازهم اظهارنظرهای عجیب

وزیر بهداشت: رأی دادید باید تحمل کنید!

دیروز وزیر بهداشت در اظهار نظری عجیب گفت: «فعلاً مدیریت همین است، شما مردم رأی داده‌اید و انتخاب کردید، پس بی‌خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم.» دولت‌ باید هم با عوض کردن جای شاکی و متشاکی، امروز به‌جای عذرخواهی از مردم بابت تمام کم‌کاری‌هایش، طلبکار شود که حالا که رأی دادید‌ باید تحمل کنید.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با علی داوودی به بهانه 45سالگی‌اش

دوست داشتم نقاش باشم

آقای علی داوودی طبق تقویم و تاریخ درج شده در شناسنامه‌اش امروز 45‌ساله می‌شود. در هفده شهریور. اما خودش می‌گوید تاریخ اصلی ولادتش 15‌خرداد است. عجب تقارنی شده. هر چه باشد و هر کدام درست باشد اما طبق تقویم یا طبق حافظه تاریخی‌اش در میان دو رویداد مهم تاریخ معاصر ایستاده است و شاید این اتفاق برای کسی تکرار نشده است. با آقای علی داوودی در آستانه 45 سالگی‌اش از زندگی صحبت کردیم و از این که آقای شاعر نقاش ما در احوالات این سن و سالش چگونه می‌اندیشد. طبعاً سعی کردیم سرک بکشیم در لایه‌های ذهنی‌اش و از این کنکاش یافتیم که او تمایلش به نقاشی است و در کشاکش شعر و نقاشی ایستاده و شاید بهتر است بگویم بین این دو پل زده و شعری ساخته است مختص علی داوودی. بخش آخر این گفت وگو هم اختصاراً به کتاب «چاپ بیروت» وی پرداختیم که اخیراً در نمایشگاه کتاب منتشر شده است. پیشنهاد می‌دهم این کتاب را از دست ندهید که بیروتی را نشان شما می‌دهد که شاید نمونه‌اش جای دیگری نباشد.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار پوتین  ضمن اشاره به همکاری ایران و روسیه تاکید کردند

آمریکا مهارشدنی است

سرمقاله

نشست تهران، شکست واشنگتن

چراغ سبز عملیات ادلب در نشست تهران داده شد

توافق بر نابودی نهایی تروریست‌ها در سوریه

هزاران تروریست از گروه‌های مختلف در ادلب گرد آمده‌اند و ارتش سوریه و متحدان آن با تدارک گسترده‌ای خود را آماده برای شروع این نبرد بزرگ کرده‌اند. البته غرب هم بیکار ننشسته و برای نگه داشتن آخرین پایگاه تروریست‌ها در ادلب در مرزهای سوریه صف‌آرایی کرده است بهانه آن‌ها برای حمله نیز اتهام دروغین حمله شیمیایی ارتش سوریه در ادلب است.

نمایندگان بعد از مخالفت با طرح شفافیت و دو طرح دیگر به تعطیلات رفتند

مجلس بی‌تفاوت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته پیش از رفتن به تعطیلات تابستانی، رکوردی تاریخی زدند. آن‌ها در آخرین جلسه تابستانی خود با فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان که با 161‌امضاء مورد تأیید قرار گرفته بود مخالفت کردند، همچنین طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار بهارستان خارج شد.

«صبح‌نو»ازروندضدفرهنگی«تی‌وی‌پلاس»گزارش‌می‌دهد

زرد و تفرقه‌افکن

تی‌وی‌پلاس یکی از رسانه‌های تصویری فضای مجازی است که در سال‌های اخیر شروع به کار کرده و البته این فعالیت حواشی زیادی به همراه داشته است.

یادداشت

امام صادق در زمان گرانی اجناس چه می‌کردند؟

دکتر محسن ردادی

یادداشت

امپراطور اردوغان در دو نمای تاریخی

عبدالمطهر محمدخانی

یادداشت

مشروعیت در مقام ثبوت و مقبولیت در مقام اثبات

حجت‌الاسلام محمدحسین قدردان ملکی

«صبح‌نو» به بهانه روز بازنشستگی بررسی می‌کند

تجربیات محبوس در بند معیشت

پیرها و کهنسالان از قدیم‌الایام در فرهنگ ایرانی مورد احترام بوده‌اند و همواره رسم بود که در دوران پیری زندگی توأم با آرامش از سوی فرزندان برای بزرگترها رقم بخورد اما سال‌هاست که در کشور پا گذاشتن به پیری مساوی است با هجوم آوردن مشکلات ریز‌ودرشت اقتصادی. مشکلاتی که بعد از یک عمر کار و تلاش برای خانواده و مملکت هرگز پایانی ندارند. نخستین تبعات بازنشستگی برای اکثریت مردم یعنی گرفتن حقوق بخور و نمیری که گاه به تعویق می‌افتد، گاه کم می‌شود و هرگز همتای تورم پیش نمی‌رود تا نه جایی برای تفریح باقی بماند و نه جایی برای آرامش خیال. البته بهره‌گیری از تجربیات این افراد به‌عنوان مشاور در اتاق‌های فکر از جمله راه‌هایی است که می‌تواند به بهبود روند زندگی آنها و همچنین امور کشور شود.

«صبح‌نو» به‌مناسبت کشتار مردم در 17‌شهریور‌57 گزارش می‌دهد

همه مصطفاهای خمینی

هفده شهریور در تاریخ انقلاب اسلامی روز خاصی است ازآن جهت که سیر مبارزات مردم ایران با رژیم سفاک پهلوی رسماً رنگ خون گرفت و مشخص شد حکومت برای بقای خود حاضر است خونریزی کند.

رهبر انقلاب در دیدار اردوغان:

نقاط مشترک ایران و ترکیه  تقویت شود

شماره‌های پیشین