546
سه شنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
1
با ادامه توفان گرد‌وغبار بیشتر از 1000‌نفر از مردم در سیستان‌وبلوچستان راهی بیمارستان شدند

دفن زیر «روان‌شن‌»ها

داستان توفان گرد‌و‌خاک در منطقه سیستان این روزها دیگر به‌هیچ عنوان موضوع تازه‌ای برای کسی نیست زیرا مردم صبور و غیور این منطقه در سال‌های اخیر تقریباً همیشه با آن مواجه بودند و هر روز رسانه‌ها از ادامه توفان در این منطقه ‌یا مراجعه صدها نفر از مردم این منطقه بر اثر توفان گرد و خاک به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها خبر می‌دهند، اما داستان به اینجا ختم نمی‌شود زیرا این موضوعی که به‌شدت برای مسوولان و دولتمردان تکراری است به همان شدت هم برای مردم سیستان مشکل‌آفرین است و مسوولان محلی هم کاری به‌جز ابراز تأسف نمی‌توانند انجام دهند.

دبیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان در گفت‌و‌گو با «صبح نو»

جشنواره حکم آینه را دارد

سی‌ویکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان درحالی به ایستگاه آخر رسید که نظرات مختلفی نسبت به آن وجود دارد و منتقدان و موافقان این محفل به ارائه نظرات‌شان دراین‌باره می‌پردازند.

گزارش «صبح‌ نو» از تمهیدات دولت برای برقراری ثبات در بازار تلفن همراه

آرامش در میان امواج

بازار تلفن همراه مدت‌هاست که به‌هم‌ریخته بود و نه مشتری‌ها و نه فروشنده‌ها نمی‌دانستند که باید بخرند یا بفروشند، این وضعیت باعث سکون این بازار شده بود به‌طوری‌که خیلی از فعالان در این بازار مجبور به تغییر شغل شدند، از طرفی گران شدن ارز هم به کاهش واردات انجامید و همین موضوع هم در برهم‌خوردن نظم و ثبات بازار بی‌تأثیر نبود. این شرایط ادامه داشت تا اینکه وزارت ارتباطات با اعلام اسامی واردکننده‌هایی که ارز دولتی گرفته ولی اقدام به فروش گوشی با ارز آزاد کرده بودند قدمی در راستای ساماندهی این بازار برداشت.

نبض بازار ارز در دست لیدرهای شبانه است

دلار روانی 14000 تومانی

دلالان این روزها فعال‌ترین بازیگران بازار ارز هستند، حتی وقتی همه خواب بودند، باز هم آن‌ها مشغول به‌کار شده و نرخ تعیین می‌کنند.

آخرین آشیانه تروریست‌ها مورد حملات هوایی سوریه و روسیه قرار گرفت

«فجر ادلب»

جنگنده‌های سوریه و روسیه دیروز دوشنبه مواضع گروه‌های تروریستی را در شمال‌غرب استان حماه و منطقه غربی ادلب به‌شدت هدف قرار دادند، حمله‌ای که در واقع به‌منزله فراهم‌سازی مقدمات عملیات پاکسازی ادلب موسوم به «فجر ادلب» است.

علت غیبت بن سلمان بیماری پارانویا بوده است

وخامت آل‌سعود

سایت اطلاعاتی «تاکتیکال ریپورت» نوشت که شاه سعودی به توصیه پزشکان خود، فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورده و چندین نشست خود را لغو کرده است.

۱۰۲۳برنامه تلویزیونی ویژه ماه عزا آماده پخش از سیما شد

تلویزیون آماده ورود به محرم

این روزها کم‌کم حال و هوای محرم در همه‌جا غلبه پیدا می‌کند. سیمای جمهوری اسلامی هم از این قاعده مستثنی نیست و با ساخت برنامه‌های مناسبتی خود را مهیای حضور در این ماه می‌کند. به همین مناسبت آقای محمدحسن محمدزاده، دبیر شورای معارف سیما طی نشستی به‌اعلام برنامه‌های ویژه در ماه محرم پرداخت.

وزارت «صمت» افزایش قیمت خودروها را تکذیب کرد

ترمز جلوی غول آهنی

با ایجاد جو روانی ناشی از تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز و بالطبع افزایش حقیقی و روانی هزینه‌ها، قیمت خودرو در بازار افزایش چشمگیری داشت که قطعاً عده‌ای منافع هنگفتی را از آن خود کردند. ازطرف دیگر باید دانست که تولیدکنندگان نیز به ناچار از این شرایط روانی و تحمیلی مجبور به افزایش قیمت خواهند بود.

سرمقاله

مداخله

یادداشت

نشست تهران؛ چشم‌هایی امیدوار، چشم‌هایی نگران

حسین رویوران

شماره‌های پیشین