545
سه شنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
1
حجت‌الاسلام رستمی  جایگزین حجت‌الاسلام محمدیان شد

جوانگرایی به  نهادنمایندگی دانشگاه‌‌ها رسید

هوشنگ مرادی‌کرمانی از مجید و کتاب گویای آن می‌گوید

آرزوی انسان،هسته مرکزی اتفاق‌ها در قصه‌های مجید

«قصه‌های مجید» از آن دست آثاری است که با فرهنگ و ادبیات ایرانی بیش از آنچه فکر کنیم، آمیخته است. اثری به‌واقع درخور و سزاوار مرور و پیوند نسل‌های مختلف که هر بار از قرار گرفتن در قالب‌های گوناگون سربلند بیرون آمده. درآستانه مراسم رونمایی از کتاب صوتی «قصه‌های مجید» گفت‌وگویی داشتیم با آقای هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده، و خانم فاطمه محمدی، ناشر صوتی این اثر. کتاب صوتی قصه‌های مجید را آقای مهدی پاکدل گویندگی کرده است.

کارشناسان اقتصادی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از مشکلات نظام بانکداری کشور گفتند

ام المعضلات

امروز که اقتصاد کشور دچار بحران و آسیب‌هایی ناشی از حجم انبوه نقدینگی و در نتیجه نابسامانی بازارهای ارز، سکه، خودرو و... است.بانک‌ها و عملکرد آنان در ردیف متهمان اصلی وضعیت فعلی قرار گرفته‌اند، موضوعی که مورد هشدار و اخطار رهبر انقلاب نیز قرار گرفت و ایشان در دیدار هیات دولت تاکید کردند ‌مسأله بانک‌ها را علاج کنید.

سرمقاله

مدیریت کنید

محور مقاومت با طرح کنفدرالی فلسطین همراهی نمی‌کند

تشکیل کنفدرال اردن‌-‌فلسطین آرزوی خام صهیونیست‌ها

«محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از دیدار با تعدادی از فعالان جنبش چپ‌گرای صهیونیستی از تشکیل «کنفدرالی اردن- فلسطین» خبر داد که با پیشنهاد رییس‌جمهوری آمریکا دنبال شده است. کنفدرالی که ایده آن از سال‌1984 در دستورکار رهبران فلسطینی قرار داشته است.

سرانجام اثر جنجالی محسن چاوشی به بازار آمد

اعلامیه جنگی «ابراهیم»

سرانجام بعد از حرف و حدیث‌های زیاد رسانه‌ای آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی در 6 به‌علاوه دو قطعه منتشر شد. شش قطعه به صورت قانونی با مجوز وزارت ارشاد و دو قطعه نیز به صورت غیرمجاز در کانال شخصی این خواننده.

گزارش «صبح‌نو» از لالجین که غیر از سفال‌هایش با ویژگی مهم‌تری هم شناخته می‌شود

این شهر بیکار ندارد

لالجین قطب سفال جهان و پایتخت سفال ایران است. جایی کوچک در نزدیکی همدان با مردمانی زحمتکش.در کوچه پس کوچه‌های این شهر کارگاه‌های زیادی وجود دارد، مهربانی صاحب یکی از این کارگاه‌ها موجب شد ساعتی مهمانش باشیم، مهمان «اوستا کاظم» که تهران را با همه امکاناتش رها کرده بود تا دوباره در هوای لالجین نفس بکشد.

ماجرای خروج بیماران تالاسمی از پوشش بیمه‌ای چیست؟

دعوای بی‌پایان بر سر کیفیت داروها

مشکلات بیماران تالاسمی قصه درازی دارد. رییس انجمن بیماران تالاسمی از خروج 4500‌بیمار مبتلا به تالاسمی از پوشش بیمه‌ای خبر داد و درخصوص کیفیت داروهای داخلی گفت: من از کیفیت پایین داروهای داخلی گفته‌ام اما به من می‌گویند که مجرم هستم. در صورتی که مجرم واقعی کسی است که با جان مردم بازی می‌کند.

کدام وزیر سخنگو می‌شود؟

دولتی که سخنگو ندارد

35‌روز از کناره‌گیری نوبخت از سخنگویی دولت می‌گذرد و هنوز رییس دولت جایگزین او را انتخاب نکرده است. شاید امروز دولت برای این سخنگو ندارد که اقدامی نمی‌کند که احتیاج به رسانه‌ای کردن آن داشته باشد. اگر دولتی مشغول کار و فعالیت باشد یک روز را هم برای منعکس کردن خدماتش از دست نمی‌دهد.

انتقاد شدید یک مرجع تقلید از افسارگسیختگی قیمت‌ها

آیت الله نوری همدانی: مردم بدانند مراجع سکوت نکرده‌اند

یادداشت

حسگرهای هوشمند اقتصاد

دکتر سید احسان خاندوزی

یادداشت

اسلام با «کنز» سرمایه مخالف است

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور

دکتر احمد پاکتچی در نشست «پی‌جویی نظریه عدالت در نهج‌البلاغه»:

اجراکننده عدالت اجتماعی کلیت جامعه است

نشست«پی‌جویی نظریه عدالت در نهج‌البلاغه» در هفته جاری با سخنرانی دکتر احمد پاکتچی عضو هیأت علمی دانشگاه امام‌صادق؟ع؟ در بنیاد نهج‌البلاغه برگزارشد

شماره‌های پیشین