544
دوشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۷
1
گزارش«صبح‌نو»ازناکامی‌سریال«دلدادگان»

برای‌آقای‌کارگردان ‌زمین‌کج‌ است!

مجموعه تلویزیونی «دلدادگان» مدتی است که از شبکه سه سیما پخش می‌شود. سریالی که با توجه به ترکیب بازیگران و همچنین داستانش توقعات زیادی را برای مخاطبان ایجاد کرده بود.

بازداشت پسر قذافی برای حل معما

غیبت علامه موسی صدر 40ساله شد

روزنامه لبنانی «الاخبار» به مناسبت چهلمین سالروز ناپدید شدن علامه موسی صدر، روحانی نامدار ایرانی و رهبر معنوی و سیاسی و فرهنگی شیعیان در لبنان و دو همراهش، یادداشتی را با این عنوان منتشر کرد: «در چهل سالگی ناپدید شدن صدر، هانیبال مسترد نمی‌شود.»

پس از خداحافظی وزرای رفاه و اقتصاد، امضاهای طرح استیضاح وزیر صنعت هم افزایش یافت

پنچرگیری در بهارستان

آقای محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت را اگرچه پیش از این دولت به‌عنوان معاون اجرایی ریاست جمهوری می‌شناختند اما پیش از رسیدن به این سمت او در دوره اصلاحات در قامت وزیر بازرگانی فعالیت داشته است. حال در دولت دوازدهم حال وزارت تحت کنترل او اصلاً خوب نیست و حتی تجربه او در وزارت بازرگانی هم نتوانست از دشواری‌هایی که این روزها به‌واسطه کارشکنی برخی از صنایع گریبان‌گیر مردم شده بکاهد، بی‌توجهی به صنعت، معدن و تجارت در همه بخش‌ها باعث شده تا امروز در معرض استیضاح قرار بگیرد.

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق: حرکت عمومی در جهان برای حذف دلار در حال شکل‌گیری است

حذف دلار از تبادلات تجاری ایران و عراق

با وجود حجم هشت میلیارد دلاری تجارت بین ایران و عراق، انتقال پول بین دو کشور از طریق بانک‌ها بسیار کم است و از این رو دو طرف تصمیم گرفتند با حذف دلار از تبادلات تجاری دو طرف به فکر تأسیس بانک مشترک باشند.

گلایه‌های امید رهبران، آهنگساز در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

گفتند بودجه نیست

نام امید رهبران را شاید خیلی از ما همراه با آهنگ «مرگ بر آمریکا» برای نخستین‌بار شنیدیم. اما این تنظیم‌کننده حرفه‌ای، آثار متعددی را تنظیم کرده است که به‌دلیل کمتر یاد کردن از او، به‌دست فراموشی سپرده شده است. او که این روزها تمام وقت خود را به خواننده‌های دغدغه‌مند اختصاص داده است با «صبح‌نو» حرف‌های ناگفته‌اش را مطرح کرد.

هیأت‌رییسه مجلس تصمیم گرفت سؤال از رییس‌جمهوری به قوه‌قضاییه ارسال نشود

لاریجانی:اصرار نکنید

در ششم شهریورماه بود که برای دومین‌بار در تاریخ انقلاب اسلامی، رییس‌جمهوری مهمان بهارستانی‌ها شد تا پاسخگوی سؤالات آنان درباره اداره امور کشور باشد، این جلسه اگرچه آرام و بی‌حاشیه بود اما مجلسی‌ها پاسخ‌های حسن روحانی را قانع‌کننده ندانستند و قرار بود که سرنوشت سؤال از رییس‌جمهوری را قوه‌قضاییه تعیین کند که یک عضو هیأت رییسه مجلس از منتفی شدن احتمال رجوع به قوه‌قضاییه خبر داد.

ماجرای انصراف از تحصیل دانشجوی افغان در ایران چیست

شهریه به دلار؛ عامل ترک دانشگاه

نوسانات اخیر ارز در ایران باعث شده بسیاری از دانشجویان افغانستانی در ایران دچار مشکل شوند و این موضوع تا حدی پیش رفته است که بسیاری از دانشجویان تصمیم به انصراف از دانشگاه گرفته‌اند. خانم زهره.س از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تهران است که به‌دلیل بالا رفتن قیمت دلار از ادامه تحصیل انصراف داده است. در چند ماه گذشته قیمت ارز در ایران به‌شدت بالا رفته و در‌‌حال‌حاضر به بیش از 5/2 برابر رسیده است، این وضعیت روی تمام اقشار تأثیر گذاشته و دانشجویانی که شهریه‌شان با دلار حساب می‌شده نیز تحت فشار قرار گرفته‌اند.

«صبح‌نو»از«روزملی‌مبارزه‌بااستکبار»درتلویزیون‌گزارش‌می‌دهد

قهرمان در قاب

رییس‌علی دلواری، مبارز مشروطه‌خواه لُر و رهبر قیام جنوب در تنگستان و بوشهر علیه نیروهای بریتانیا در دوره جنگ جهانی اول بود. امروز سالگرد درگذشت این مبارز و «روز ملی مبارزه با استعمار» است.

سرمقاله

خواستنِ نتوانستن

شماره‌های پیشین