543
یکشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۷
1
همتی: رشد وحشتناک نقدینگی عامل اتفاقات اخیر ارزی است

بانک‌ها؛ متهم ردیف اول

سیف مواضع رییس‌جمهوری آمریکا را عامل گرانی دلار می‌دانست و رییس‌جمهوری معتقد بود که اعتراضات دی‌ماه زمینه‌ساز مشکلات اقتصادی شده، اما بعد از تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «بی‌توجهی و غفلت مدیریتی» از دلایل شرایط ماه‌های اخیر ارز و سکه بوده است، رییس بانک مرکزی زبان به اعتراف گشود و اعلام کرد که اتفاقات اخیر «محصول ناترازی سیستم بانکی و رشد وحشتناک نقدینگی» است.

«صبح‌نو»ازحواشی‌بازیگرجوان‌سریال«پدر»گزارش‌می‌دهد

ستاره‌سازی‌عقیم‌ در تلویزیون

تلویزیون به‌واسطه تعدد تولیدات تصویری‌اش، یکی از مهم‌ترین بسترهای ایجاد شهرت برای افراد مختلف است. شهرتی که برای فرد و تلویزیون تعهداتی به‌وجود می‌آورد.

بررسی علت اجرا نشدن سند مهندسی فرهنگی در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با حسن بنیانیان

فرهنگ «رأی‌آور» نیست؛ قربانی می‌شود

سند مهندسی فرهنگی که در دولت آقای احمدی‌نژاد تصویب شد و در دولت آقای روحانی مورد بازنگری قرار گرفت؛ امروز مانند بعضی از سندهای بالادستی دیگر خاک می‌خورد و جز نامی از آن باقی نمانده است. سندی که قرار بود به تمام سیاست‌ها و آیین‌نامه‌های کشور سمت و سویی فرهنگی بدهد. علت اجرا نشدن این سند از سال‌87 تاکنون را در گفت‌وگو با دکتر حسن بنیانیان، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث گذاشتیم.

روند نزولی 0‌1 ساله ورزش ایران در آسیا با کسب رتبه ششمی در اندونزی ادامه یافت

سوغاتی سقوط

بزرگ‌ترین کاروان تاریخ ورزش بعد از انقلاب و دومین کاروان پرجمعیت ایران در تاریخ برگزاری بازی‌های آسیایی، از 24‌مردادماه تا عصر روز دهم شهریورماه، روزهای تلخ و شیرینی را برای ورزش و ورزش‌دوستان کشورمان در کشور اندونزی به ارمغان آورد، اما نتیجه نهایی، تداوم روند نزولی در رده‌بندی مدال‌ها بود.

سرمقاله

بانک و ما ادراک بانک

خروجی 9 جلسه برگزار شده چه بوده است

اقتصاد کشور در انتظار تصمیم فوری شورای هماهنگی اقتصادی

جلسه هماهنگی رؤسای سه قوه تاکنون 9‌بار تشکیل جلسه داده است جلسه‌ای که رهبر معظم انقلاب هدف از تشکیل آن را تمرکز بر مسائل اصلی اقتصادی و هماهنگی جهت حل سریع‌تر مشکلات دانستند و تاکید کردند که باید در این جلسات، از طریق گفت‌وگو و رایزنی، نقاط اشتراک را افزایش داد.

با انتشار صورت‌هزینه‌های نمایشگاه کتاب سی‌و‌یکم مشخص شد

3/5 میلیارد تومان گرانتر از سال قبل

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بعد از تأخیر چندماهه بالاخره صورت هزینه خرج‌کرد سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب را منتشر کرد که طبق آن نمایشگاه امسال در قیاس با نمایشگاه سال قبلش 5/3‌میلیارد بیشتر هزینه برده است.

حلقه‌ای که شکست

سرنوشت بهاری‌ها

دولت دهم مردان جنجالی کم نداشت؛ از معاونان و مشاوران گرفته تا حلقه نزدیک به رییس جمهوری وقت. حال بهاراین حلقه انحرافی به خزان رسیده و در راهروهای دادگاه در رفت و آمد هستند یا برخی از آنان دوران محکومت خود را می گذرانند. امروز نیز قرار است اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی وعلی اکبر جوانفکر در دادگاه‌های انقلاب و کارکنان دولت محاکمه می شوند.

«صبح‌نو» از ولیمه‌های لاکچری برخی حجاج گزارش می‌دهد

وقتی «تجمل» ارزش‌ها را در هم می‌کوبد

این روزها حجاج که از سفر معنوی حج برمی‌گردند کمابیش شاهد برگزاری مراسمات آنها هستیم. ولیمه‌هایی که دیگر مثل سابق نیستند و تبدیل به یکی از ابزارهای چشم‌وهم‌چشمی شده است و حجاج نیز گویی هر چه مراسم‌شان لوکس‌تر باشد زیارت‌شان نزد خدا مقبول‌تر است اما به‌راستی برگزاری این قبیل مراسم‌ها تا چه اندازه ضروری است!؟

گزارش تحلیلی «صبح‌نو» از امکان جدید اینستاگرام

آیا IGTV در ایران مورد استقبال قرار خواهد گرفت‌؟

در 30‌خرداد‌97 اینستاگرام خبر از یک تغییر و افزوده شدن قابلیتی جدید در پلتفرم این شبکه اجتماعی با نام IGTV داد. این قابلیت عبارت است از ویدئوهای بلند مدت عمومی، این سرویس امکان آپلود ویدئو تا یک ساعت بر بستر اینستاگرام را فراهم می‌آورد در‌حالی‌که محدودیت قبلی اینستاگرام برای ارسال ویدئو یک دقیقه بود.

یادداشت

ادلب و تمامیت ارضی سوریه

عبد الباری عطوان

یادداشت

«بحران تحلیل»

دکتر علی دارابی

دکتر «علی کرمی» در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» از آخرین وضعیت تراریخته‌ها در ایران می‌گوید

تروریست‌های نوین را دریابید

یکی از پیچیده‌ترین علوم دنیا، مهندسی ژنتیک است که اخیراً کاربردش را در سفره‌های خودمان هم می‌بینیم. اما پیچیده بودن این علم، نباید باعث شود به اثرات آن بی‌توجه باشیم و از آسیب‌های احتمالی‌اش غافل شویم. به قول انیشتین: «وقتی چیزی را خوب فهمیده‌ای که بتوانی آن را برای مادربزرگت توضیح بدهی!». توضیح علوم، به زبان ساده و قابل‌فهم برای دیگرانی که سررشته‌ای از آن علم ندارند، هنری است که بعضی توانایی‌اش را دارند.

شماره‌های پیشین