542
شنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۷
1
بازنده دوئل کارگزاران و اعتدال و توسعه چه‌کسی است

جنگ در کابینه

دعواها از آغاز دولت دوازدهم شروع شد زمانی‌که محمود واعظی تا رییس دفتری رییس‌جمهوری پیش رفت و وزنه قدرت حزب اعتدال و توسعه در کابینه افزایش یافت. حزب اعتدال و توسعه همچون شمشیر داموکلس بر فراز مطالبات سیاسی اصلاح‌طلبان قرار گرفت و مانع فزون‌خواهی آنان برای تصاحب کرسی‌های بیشتر در کابینه شد. حال کارگزاران از روحانی خواسته‌اند شمشیرهای مرصّع را باید به دیوار بیاویزد و با سلاح آخته، به مقابله با شرایط جدید برود.

«صبح‌نو» از اجرای همگانی محمد معتمدی در بوستان آب‌وآتش گزارش می‌دهد

کنسرت رایگان برای مردم

بعد از کش و قوس‌های بسیار و البته برخی وعده‌وعیدها توسط چند خواننده کنسرت همگانی (نه خیابانی) در پارک آب و آتش تهران در روزهای پنج‌شنبه و جمعه توسط آقای محمد معتمدی برگزار شد.

رهبر انقلاب ضمن انتقاد از عملکرد دولت در مدیریت بازار ارز بر تلاش شبانه‌روزی مسوولان تأکید کردند: 

غفلت مدیریتی

سرمقاله

مهم‌ترین وظیفه

گزارش «صبح‌نو» از پشت‌پرده گرانفروشی خودرو در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس

تولید به نرخ دیروز فروش به نرخ امروز

بازار ملتهب خودرو که این روزها بیش از گذشته آشفته شده انگشت اتهام را به سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای رقابت گرفته است. قیمت خودرو در سال‌۱۳۹۶ با ثبات نسبی همراه بود و قیمت خودروهای داخلی موجود در بازار در طول سال با افزایش چندانی مواجه نشد، اما در همان سال نیز کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که سال جاری، سال افزایش قیمت خودروهای داخلی خواهد بود‌ اما شاید کم‌تر کسی چنین افزایش قیمت‌های نجومی را برای بازار این خودروها پیش‌بینی کرده بود. از زمان شکل گرفتن شورای رقابت، قیمت خودروهای داخلی بر اساس ساز و کاری مشخص در این شورا افزایش پیدا می‌کرد و هرچند که بعضاً نارضایتی‌هایی از سوی طرفین مختلف درگیر در این قضیه پیش می‌آمد، اما مشکل چندانی در زمینه قیمت‌گذاری خودرو وجود نداشت و هر سال قیمت خودروها نیز درصد مشخصی افزایش پیدا می‌کرد. حالا این شورا در خفا و سکوت به سر می‌برد با دیدن رسانه‌هایی که به دنبال جوابی در این‌باره هستند جیغ می زند! مسوولان این شورا که همیشه دلیل‌های بی‌منطق برای گرانی خودرو داشتند چنان در لاک خود فرو رفته‌اند که انگار نه انگار مسوولیتی برای آن‌ها تعریف شده و باید براساس آن اقداماتی انجام دهند.

پنجمین جشن «دکتر سلام» به‌رغم ممانعت دولتی‌ها برگزار شد

از بدشانسی ربع پهلوی تا ارتباط زنده با ژن خوب

جشن پنجمین سالگرد طنز سیاسی «دکتر سلام» در روز عید غدیرخم با حضور بیش از پنج هزار نفر از اقشار مختلف مردم و دانشجویان در سالن امام علی؟ع؟ دانشگاه آزاد سوهانک برگزار شد. دکتر سلام در پنج سال گذشته همواره فعال بوده و جشن امسال با محوریت مطالبات اقتصادی مردم پیگیری شد.

توصیه‌های اقتصادی 7گانه رهبر انقلاب به دولت

قوی و پرحجم کار کنید

رهبر معظم انقلاب در دیدار رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت ضمن ارزیابی عملکرد یک‌ساله دولت دوازدهم، با تأکید بر اینکه دشمن به‌دلیل برخی ضعف‌ها و خلأهای اقتصادی، بر موضوع اقتصاد کشور متمرکز شده است، برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر راه‌حل‌هایی را برای برون‌رفت از شرایط فعلی به دولت دوازدهم توصیه کردند.

شماره‌های پیشین