540
سه شنبه، ۰۶ شهریور ۱۳۹۷
1
آخرین خبر

فرودگاه بین‌المللی دبی هدف حمله پهپاد یمنی قرار گرفت

جلسه رسیدگی به شکایت ایران از آمریکابرگزارشد | واکنش ایالات متحده: احیای تحریم‌ها حق ماست

تلاش ایران برای تعلیق تحریم‌ها

روز گذشته نخستین جلسه رسیدگی دیوان بین‌المللی دادگستری درباره شکایت ایران از آمریکا نسبت به تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران برگزار شد و طی آن نماینده و وکلای ایران استدلال‌های خود را مطرح کردند. ایران با استناد به عهدنامه مودت دو کشور که در سال‌۱۹۵۵ امضا شده خواستار لغو تحریم‌هایی است که از سه ماه پیش اعمال شده است.

مهر ابطال وزارت کشور بر خروجی دومین کنگره اعتماد ملی

دوگانه حضرتی-منتجب‌نیا

کمیسیون ماده10 احزاب، انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و کلیه انتصابات پس از کنگره از جمله قائم‌مقامی الیاس حضرتی را باطل اعلام کرد.

بهره‌برداری از خط 6مترو بازهم به تأخیر افتاد

طلسم ریل توسعه

خطوط 6 و 7 متروی تهران از زمانی که تیم مدیریتی جدید سرکار آمده‌اند بلاتکلیف هستند، طول کل مسیر خط 6 مترو تهران، 32 کیلومتر به اضافه 6 کیلومتر، توسعه جنوبی که طول کل پروژه به 38 کیلومتر می‌رسد که بلندترین خط مترو زیرزمینی خاورمیانه است. این خط دارای 27 ایستگاه و چهار ایستگاه توسعه جنوبی به همراه 25 هواکش میان تونلی و خروجی اضطراری است. ضمن اینکه این خط دارای 6 تقاطع با خطوط دیگر مترو است.

رزاقی: دولت توجهی به استفاده از بسته راهکارهای اقتصادی قالیباف ندارد

نگاه سیاسی به راهکار اقتصادی

امروز رهبر معظم انقلاب از جنگ تمام عیار اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی پرده برداشته و راهبرد اساسی مقابله با آن را تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی معرفی کرده‌اند. راهکاری که دولت فعلی در اجرای آن ناتوان بود و با برنامه‌ریزی ‌روی توافق هسته‌ای سعی کرد پازل حل مشکلات کشور را در قراردادها و سرمایه‌گذاری‌های خارجی بچیند‌. راه‌حلی که البته با شکست مواجه شد. در چنین شرایطی عده‌ای از نیروهای مؤثر داخلی نیز با ارائه تحلیل‌هایی از شرایط کشور سعی کردند راه‌حل‌ها و راهکاری عملیاتی و اجرایی را به دولت‌مردان توصیه کنند تا کشورمان بتواند بحران فعلی را با کم‌ترین آسیب پشت سر بگذارد.

یادداشت

مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران

دکتر حامد حاجی‌حیدری

یادداشت

رییس‌جمهوری باید به چه چیزی جواب دهد

دکتر سیدمحمد‌مهدی غمامی

حجت‌الاسلام دکتر بهشتی در نشست «فلسفه تعلیم و تربیت صدرایی»:

بدون فلسفه، اسلامی‌سازی علم تبدیل به کاسبی می‌شود

یکی از حرکت‌های علمی نویی که توسط گروه‌های مختلف فکری و علمی در این چند سال اخیر آغاز شده است، استخراج نظام‌ها و منظومه‌های گوناگون از اندیشه‌های اندیشمندان اسلامی است. در این میان فلسفه صدرایی جایگاه ویژه و برجسته‌ای پیدا کرده است. در همین رابطه، نشست علمی «فلسفه تعلیم و تربیت صدرایی» به همت دبیرخانه موسسه مفتاح و با حضور حجت‌الاسلام دکتر سعید بهشتی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در هفته جاری برگزار شد.

سرمقاله

همپیمانی ارزی

روحانی، امروز مهمان بهارستان

قانون اساسی بن‌بست ندارد

سرانجام روز چهارشنبه دهم مردادماه و بعد از یک‌سال مقاومت هیأت‌رییسه و لابی‌های شدید دولت، طرح سؤال از رییس‌جمهوری در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد، حسن روحانی باید در مجلس، پاسخگوی سؤالاتی درباره «عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز»، «استمرار تحریم‌های بانکی»، «عدم کاهش نرخ بیکاری»، «رکود اقتصادی» و «افزایش شتابان نرخ ارز» باشد.

شماره‌های پیشین