54
سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
2
قطار اصلاح قانون انتخابات به راه افتاد

انتخابات 96 با قانون جدید برگزار می‌شود؟

رهبر انقلاب اسلامی:

برجام تاثیرملموسی در زندگی مردم نداشت

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی:

برجام تاثیرملموسی در زندگی مردم نداشت

هزاران نفر از اقشار گوناگون مردم استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، لرستان، کرمانشاه، اردبیل و آذربایجان غربی روز گذشته با حضور در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله علیه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهمترین محورهای بیانات رهبری بدین شرح است:
  برجام، به عنوان یک تجربه، بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکایی‌ها، بدعهدی آنها و ضرورت بی اعتمادی به وعده‌های آمریکا را بار دیگر ثابت کرد و نشان داد راه پیشرفت کشور و بهبود وضع زندگی مردم، توجه به داخل است نه دشمنانی که مدام در منطقه و جهان در حال مانع‌تراشی برای ایران هستند.
برخی سخت‌شان بود واقعیت را قبول کنند
   امروز حتی مسوولان دیپلماسی و کسانی که در مذاکرات حضور داشته‌اند، این واقعیت را تکرار می‌کنند که آمریکا نقض عهد می‌کند و در ورای زبان چرب و نرم خود، به مانع‌تراشی و تخریب روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها مشغول است .البته چندین سال است موضوع بی‌اعتمادی به آمریکایی‌ها را تکرار می‌کنیم اما برخی، سخت‌شان بود این واقعیت را قبول کنند.
مگر بنا نبود تحریم‌های ظالمانه رفع شود
  مگر بنا نبود تحریم‌های ظالمانه رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد؛ آیا پس از 6 ماه هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده می‌شود؟ اگر نقض عهد آمریکایی‌ها نبود آیا دولت نمی‌توانست در این مدت کارهای فراوانی انجام دهد؟
  رهبر انقلاب با استناد به سخنان مسوولانی که قبل از اجرای برجام می‌گفتند، پس از اجرای تعهدات ایران، تحریم‌ها یکباره برداشته می‌شود، افزودند: اما اکنون، بحث رفع تدریجی تحریم‌ها مطرح می‌شود؛ چرا؟
  حدود 2 سال پیش گفتیم ملت به‌عنوان یک تجربه به مذاکرات هسته‌ای نگاه خواهد کرد تا ببیند آمریکایی‌ها در عمل چه کار خواهند کرد و حالا مشخص شده که آنها برخلاف وعده‌های خود، همچنان به توطئه و تخریب مشغول‌اند.
مذاکره منطقه‌ای با آمریکا سمی مهلک است
  آنها می‌گویند بیایید در مسائل منطقه هم مذاکره کنیم، اما تجربه برجام به ما می‌گوید این کار سمی مهلک است و در هیچ مساله‌ای نمی‌توان به حرف‌های آمریکایی‌ها اعتماد کرد.
  اگر دشمن انسان، حداقل به حرفش پایبند باشد، می‌شود در برخی موارد با او گفت‌وگو کرد اما اگر مثل آمریکایی‌ها، نابکار باشد و برخلاف لبخند ظاهری، از نقض عهد ابایی نداشته باشد، نمی‌توان و نباید با او مذاکره کرد و این واقعیت، علت مخالفت مستمر بنده با مذاکره با آمریکایی‌هاست.
  آمریکایی‌ها می‌خواهند همه‌چیز را بگیرند و هیچ‌چیز ندهند و مذاکره با چنین دولتی به‌معنای «انحراف از راه صحیح پیشرفت کشور، دادن امتیازهای پی‌درپی و تحمل عملی زورگویی، تخلف و نقض عهد» آنهاست.
  متأسفانه با وجود تأکید بر ضرورت ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، بازارها پر از کالاهای خارجی است و تولید داخلی در فشار قرار دارد.
ارتباط با آمریکا مشکل رکود را حل نمی‌کند
  ادامه وضع فعلی تولید داخلی، یعنی بیکاری جوانان، رکود بیشتر و زندگی دشوار مردم؛ این‌ها را که دیگر نمی‌شود با ارتباط با آمریکا و اروپا حل کرد، بلکه باید مسوولان اقدام کنند.
   رفت‌وآمد ماه‌های اخیر تجار خارجی، حداقل تاکنون بی‌نتیجه بوده است. هدف آنها تسلط بر بازار مصرف داخلی است، درحالی‌که این مراودات باید به سرمایه‌گذاری واقعی و انتقال فناوری جدید بینجامد.
  مسوولان، الحمدلله صریحاً اعلام کرده‌اند که جلوی حقوق‌های گزاف و زیادخوری‌ها را می‌گیرند و در برخی بخش‌ها هم اقداماتی شده است که باید گسترش یابد و دنبال شود.
ارتباط سعودی‌ها و صهیونیست‌ها خنجری به امت اسلامی
  وقتی اشرافی‌گری در قله‌های جامعه به وجود آمد، سرریز آن به بدنه مردم هم کشیده می‌شود، بنابراین باید با فرهنگ اشرافی‌گری کاملاً مقابله کرد.
  علنی کردن ارتباطات دولت سعودی با رژیم صهیونیستی خنجری بر پشت امت اسلامی بود.  این کار سعودی‌ها گناه و خیانتی بزرگ است اما در این غلط بزرگ نیز آمریکایی‌ها نقش دارند، زیرا دولت سعودی تابع و مسخر و چشم به دهان دولت آمریکاست.  متأسفانه حتی وقتی سازمان ملل پس از مدت‌ها قصد محکوم کردن این جنایت‌ها را دارد، با پول، تهدید و فشار، دهان آن را می‌بندند. دبیرکل روسیاه سازمان ملل به این فشارها اعتراف کرد، اما باید به جای اعتراف کنار می‌رفت، نه آنکه بماند و به بشریت خیانت کند.
  امروز دولت سعودی در دست افراد نابخرد است اما تحلیل دقیق مسائل نشان می‌دهد که دست آمریکا در تمام این قضایا وجود دارد.
تدارک آمریکایی‌ها برای کودتا در ترکیه
   در قضایای اخیر ترکیه اتهامی قوی وجود دارد که کودتا با تدبیر و تدارک آمریکایی‌ها انجام شده که اگر این مساله ثابت شود، رسوایی بزرگی برای آمریکا خواهد بود.
  آمریکایی‌ها با اسلام و گرایش اسلامی مخالفند، بنابراین در ترکیه نیز که گرایش‌های اسلامی وجود دارد، کودتا به راه می‌اندازند. البته این حرکت سرکوب، و آمریکا در چشم مردم ترکیه نیز منفور شد و آمریکایی‌ها در عراق، سوریه و نقاط دیگر نیز به همین شکل، رو به ضعف هستند.

 

captcha
شماره‌های پیشین